Önce kalfa sonra usta
Önce kalfa sonra usta
Milli Eğitim Bakanlığı 9'uncu sınıfta başarısız olup tekrar yapan öğrencileri mesleki eğitim merkezlerine yönlendirmek için çalışma yapıyor. MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu, bu merkezlere giden öğrencilerin artık diploma sahibi olup lise mezunlarının haklarından yararlanabileceklerini söyledi.
LGS'de 2020 alarmı
LGS'de 2020 alarmı
Daha önce okula başlama yaşının düşürülmesi ve 6-7 yaşındaki çocukların birlikte eğitime başlaması nedeniyle bu yıl liselere giriş sınavına yaklaşık yüzde 50 daha fazla öğrencininkatılması bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı, 'LGS 2020' planlama çalışmalarına başladı.
ÖĞRENCİLERDEN ANLAMLI ETKİNLİK
ÖĞRENCİLERDEN ANLAMLI ETKİNLİK
Gelenekselleşmiş “Atayurt Kitap Okuma Günü” 3. etkinliğini Hamamyolu'nda düzenledi.
ÖĞRENCİLERDEN  ÇEVRECİ HAREKET
İKLİM DEĞİŞİMİNE DİKKAT ÇEKTİLER
İKLİM DEĞİŞİMİNE DİKKAT ÇEKTİLER
Bilim Deney Merkezi dünyanın dört bir yanında 20-27 Eylül tarihlerinin küresel iklim grevi haftası olarak ilan edilmesi üzerine gerçekleştirdiği etkinlikle iklim değişikliğine dikkat çekti.
Suriyelilere Türkçe sınıfı
Suriyelilere Türkçe sınıfı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Türkçesi yetersiz öğrenciler için uyum sınıfları açtıklarını söyledi. Gül, göç nedeniyle Türkiye'de bulunan çocukların önce Türkçe sınavina alınacağını, dil bilmeyenlere uyum sınıflarında Türkçe öğretileceğini açıkladı.
YDUS ek yerleştirme sonuçları açıklandı
YDUS ek yerleştirme sonuçları açıklandı
Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı'nın 16 alanına ait ek yerleştirme sonuçları açıklandı.
OKULA MERHABA PİKNİĞİ
OKULA MERHABA PİKNİĞİ
TED Eskişehir Koleji Özel Ortaokulu öğrencileri 2019- 2020 Öğretim yılına 'Okula Merhaba Pikniği' ile coşkulu bir başlangıç yaptı. Okul bahçesinde gerçekleşen piknikte öğrenci ve öğretmenler birlikte farklı oyunlar oynayarak, güzel havanın tadını çıkardılar.
DERS ZİLİ ÇALDI
DERS ZİLİ ÇALDI
Eskişehir’de, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı açılış programı gerçekleştirildi. Eskişehir'de toplam 495 okulda 139 bin 123 öğrenci için ders zili çaldı.
Yeni eğitim öğretim yılı başladı
Yeni eğitim öğretim yılı başladı
Yaklaşık 18 milyon öğrenci için ilk ders zili bugün çalacak. Bu yıl okullarda öğrencileri bekleyen birçok değişiklik var.
Önceki 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Sonraki

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama