Sınava hazırlık cep yakıyor
Sınava hazırlık cep yakıyor
Ortaokul ve liselerde ders kitapları MEB tarafından veriliyor. Ancak lise ve üniversite sınavlarını kazanabilmek için öğrenciler takviye kitaplar almak zorunda. Özel ders, kurs, soru kitapları derken ailelerin cebinden bir sınav döneminde en az 15 bin TL çıkıyor.
 BEYAZ ÖNLÜK HEYECANI
BEYAZ ÖNLÜK HEYECANI
ESOGÜ Diş Hekimliği Fakültesi 1. sınıf öğrencileri, “2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Beyaz Önlük Giyme Töreni” ile diş hekimliği mesleğine ilk adımlarını attılar.
LGS tarihi belli oldu
LGS tarihi belli oldu
Milli Eğitim Bakanlığınca, LGS kapsamındaki merkezi sınav tarihi 7 Haziran 2020 olarak belirlendi. İki oturum olarak düzenlenen sınavda soru sayısı, ders dağılımları ve sınav süresinde değişiklik yapılmadı.
ESKİŞEHİR'E YENİ LİSE
ESKİŞEHİR'E YENİ LİSE
Yeni Rota Fen ve Anadolu Lisesi açılış töreninde konuşan Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt yeni açılan kurumun öğrencilere velilere ve Eskişehir camiasına hayırlı olmasını diledi.
  PROJEYE ESOGÜ DESTEĞİ
PROJEYE ESOGÜ DESTEĞİ
TÜBİTAK tarafından desteklenen “Kışlık Sebze Yetiştiriciliğinde Hat ve Çeşit Geliştirme Projesi”nin tanıtım toplantısı Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın da katılımlarıyla Ankara’da yapıldı.
EĞİTİMDE İŞBİRLİĞİ
EĞİTİMDE İŞBİRLİĞİ
Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Müdürlüğü arasında düzenlenen, “Eğitimde İş Birliği” protokolü, MEB Başöğretmen Salonunda imzalandı.
Üniversiteye girişte 3 bölüme 'başarı sırası' düzenlemesi
Üniversiteye girişte 3 bölüme 'başarı sırası' düzenlemesi
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "YÖK Genel Kurulunca, hukuk fakülteleri için 190 bin olan başarı sırası şartının 125 bin olarak yenilenmesine karar verildi. Gelecek yıldan itibaren hukuk fakültelerine alımlar bu şarta göre yapılacak." dedi.
 ENGELLER KALKIYOR
ENGELLER KALKIYOR
Anadolu Üniversitesi Engelli Öğrenciler Birimi tarafından engelli öğrencilere yönelik oryantasyon toplantısı gerçekleştirildi.
AÇIKÖĞRETİMDE  KAYIT YENİLEME
AÇIKÖĞRETİMDE KAYIT YENİLEME
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme fakültelerinde öğrenim gören öğrencilerin 2019-2020 Öğretim Yılı Güz Dönemi kayıt yenileme işlemleri başladı. Kayıt yenileme işlemleri 18 Ekim Cuma gününe kadar devam edecek.
GENÇLER EN BÜYÜK SERMAYEMİZ
GENÇLER EN BÜYÜK SERMAYEMİZ
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) 2019-2020 Akademik Yılı Açılış Töreni, ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
Önceki 1 2 3 4 5 6 7 Sonraki