EĞİTİMDE İŞBİRLİĞİ
EĞİTİMDE İŞBİRLİĞİ
Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Müdürlüğü arasında düzenlenen, “Eğitimde İş Birliği” protokolü, MEB Başöğretmen Salonunda imzalandı.
Üniversiteye girişte 3 bölüme 'başarı sırası' düzenlemesi
Üniversiteye girişte 3 bölüme 'başarı sırası' düzenlemesi
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "YÖK Genel Kurulunca, hukuk fakülteleri için 190 bin olan başarı sırası şartının 125 bin olarak yenilenmesine karar verildi. Gelecek yıldan itibaren hukuk fakültelerine alımlar bu şarta göre yapılacak." dedi.
 ENGELLER KALKIYOR
ENGELLER KALKIYOR
Anadolu Üniversitesi Engelli Öğrenciler Birimi tarafından engelli öğrencilere yönelik oryantasyon toplantısı gerçekleştirildi.
AÇIKÖĞRETİMDE  KAYIT YENİLEME
AÇIKÖĞRETİMDE KAYIT YENİLEME
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme fakültelerinde öğrenim gören öğrencilerin 2019-2020 Öğretim Yılı Güz Dönemi kayıt yenileme işlemleri başladı. Kayıt yenileme işlemleri 18 Ekim Cuma gününe kadar devam edecek.
GENÇLER EN BÜYÜK SERMAYEMİZ
GENÇLER EN BÜYÜK SERMAYEMİZ
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) 2019-2020 Akademik Yılı Açılış Töreni, ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
ÖĞRENCİLER ESKİŞEHİR'İ TANIYOR
ÖĞRENCİLER ESKİŞEHİR'İ TANIYOR
Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi Eskişehir’de üniversite kazanan ve ilk yılları olan üniversite öğrencilerine şehri gezdirerek oryantasyon konusunda gençlere destek oluyor.
ESOGÜ ÖĞRENCİLERİ ÖDÜL ALDI
ESOGÜ ÖĞRENCİLERİ ÖDÜL ALDI
TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında lisans ve lisansüstü öğrencilere yönelik düzenlenen Mini Jet Radyal Kompresör Tasarım Yarışmasına katılan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) öğrencileri, üçüncülük ödülünü kazandı.
 MİNİKLERİN  SPOR KEYFİ
MİNİKLERİN SPOR KEYFİ
Adnan Menderes Anaokulu'nun minik öğrencileri düzenlenen etkinlikte spor yaptılar.
BAŞARILI OKULLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ
BAŞARILI OKULLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ
Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü kapsamında il genelinde Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul başvurusu yapan başarılı okullar ödüllendirildi.
Önce kalfa sonra usta
Önce kalfa sonra usta
Milli Eğitim Bakanlığı 9'uncu sınıfta başarısız olup tekrar yapan öğrencileri mesleki eğitim merkezlerine yönlendirmek için çalışma yapıyor. MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu, bu merkezlere giden öğrencilerin artık diploma sahibi olup lise mezunlarının haklarından yararlanabileceklerini söyledi.
Önceki 1 2 3 4 5 Sonraki