BAKANDAN ESKİŞEHİR'E MÜJDE
BAKANDAN ESKİŞEHİR'E MÜJDE
Eskişehir’e bir takım ziyaretler için gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Milli Hızlı Tren üretimi ile ilgili çalışmaları başlatmış bulunduklarını belirterek, "Bu bizim için önemli bir adımdır. Geleceğimiz için önemlidir. Burada Ar-Ge merkezimizde 100’ün üzerinde mühendis çalışıyor. Bu mühendislerimizin yaptıkları çalışmalar, vereceği projeler ve bunların imalata dönüşmesiyle yollarımızda insanımızı taşıyacak olan Mili Yüksek Hızlı Treni burada inşa etmiş olacağız” dedi.
PROJELERİNİ  TAMAMLADILAR
ÜMMÜ MERCAN  TOPRAĞA VERİLDİ
ÜMMÜ MERCAN TOPRAĞA VERİLDİ
AK Parti Eskişehir eski milletvekili ve Türkiye’nin Tokyo Büyükelçisi Murat Mercan’ın, vefat eden annesi Ümmü Mercan (87) memleketi olan Uşak’ın Karahanlı ilçesinde toprağa verildi.
MÜZİK ZİYAFETİ
MÜZİK ZİYAFETİ
Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın hafta içi programında yer alan oda müziği konserlerinde bu hafta klasik müziğin önemli isimlerinden Robert Schumann’ın eserleri seslendirildi.
KIRIM TARİHİ  ANLATILDI
KIRIM TARİHİ ANLATILDI
Odunpazarı Tarihi Bölgede Kırım Tatar tarihi hakkında söyleşinin ilk konuğu Hasan Kırımer oldu.
İŞ FIRSATLARI  DEĞERLENDİRİLDİ
İŞ FIRSATLARI DEĞERLENDİRİLDİ
Romanya'nın Cluj-Napoca Belediye Başkanı Emil Boc ve beraberindeki heyeti ağırlayan Eskişehir Sanayi Odası (ESO), Eskişehir ve Romanya arasındaki ikili iş fırsatlarını değerlendirdi.
İŞBİRLİĞİ VURGUSU
İŞBİRLİĞİ VURGUSU
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı Eskişehir Eczacı Odası’na nezaket ziyaretinde bulundu.
AĞAÇLAR BUDANIYOR
AĞAÇLAR BUDANIYOR
Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler ekipleri, sorumluluk alanında bulunan cadde ve bulvarlarda bulunan ağaçlarda budama çalışmalarına başladı.
 YAŞAM KÖYÜ'NE  TAM NOT VERDİLER
YAŞAM KÖYÜ'NE TAM NOT VERDİLER
Tepebaşı Belediyesi Yaşam Köyü’nü ziyaret eden Eskişehir Kent Konseyi Kültür Sanat Çalışma Grubu, merkezde yer alan donatıları gezerek yetkililerden bilgiler aldı.
Meryem Boz'un heykeli yapılacak
Meryem Boz'un heykeli yapılacak
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile Eskişehirli Milli Voleybolcu Meryem Boz, her gün binlerce misafirin ziyaret ettiği Balmumu Müzesi’nde bir araya geldi.
Önceki 1 2 3 4 5 Sonraki