Corona'da verem aşısı umudu
Corona'da verem aşısı umudu
Avustralya’da bağışıklığı artırdığı düşünülen verem aşısı, corona virüsle savaşan sağlık çalışanları üzerinde denenecek. Araştırmaya dört bin tıp uzmanının katılacağı da belirtildi.
Corona virüs hakkında doğru bilinen 14 yanlış
Corona virüs hakkında doğru bilinen 14 yanlış
Yeni tip corona virüs gibi ölüm riskinin bulunduğu ve yayılma hızı yüksek olan salgın hastalık durumlarında doğru bilgilerin yanı sıra insanları yanlış yönlendirecek yanlış bilgiler de paylaşılıyor. Özellikle sanal haberleşme ortamlarında dolaşan bu yanlış bilgiler, toplum sağlığı açısından risk oluşturuyor.
Virüs de onları seviyor!
Virüs de onları seviyor!
Virüs enfeksiyonlarının en sevdiği şeyin karbonhidrat ve şeker olduğunu söyleyen Ankara Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. İsmail Balık, bu dönemde dengeli beslenmenin önemine dikkat çekti. Prof. Dr. Balık, Hürriyet’e şöyle konuştu:
Havalar ısınınca virüs ölecek mi?
İNSÜLİN DİRENCİNDE KİLO ÖNEMİ
İNSÜLİN DİRENCİNDE KİLO ÖNEMİ
Acıbadem Eskişehir Hastanesinde İç Hastalıkları Uzmanı Burcu Aydemir Efelerli, insülin direnci konusunda vatandaşlara önemli uyarılarda bulunarak, en önemli etkenin kilo olduğunun da altını çizdi.
Özel ve Vakıf hastaneleri salgın hastanesi oldu
Özel ve Vakıf hastaneleri salgın hastanesi oldu
Sağlık Bakanlığı, bünyesinde enfeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji, göğüs hastalıkları, iç hastalıkları uzmanı hekimlerden en az ikisinin bulunduğu 3. seviye erişkin yoğun bakım yatağı bulunan hastaneleri, "salgın (pandemi) hastaneleri" olarak tanımladı.
CORONA VİRÜS PSİKOLOJİMİZİ ETKİLİYOR
CORONA VİRÜS PSİKOLOJİMİZİ ETKİLİYOR
 Eskişehir Özel Ümit Hastanesi Psikologu Seda Gün Namal, tüm dünyada hızla yayılan korona virüse karşı fiziksel önlemlerin yanı sıra psikolojik olarak da tedbirlerin alınması gerektiğine dair önemli açıklamalarda bulundu.
Bilim Kurulu üyesi madde madde uyardı
Bilim Kurulu üyesi madde madde uyardı
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yeşim Taşova, 'Marketten aldığımız paket ürünlerde virüs var mı, sebze meyveleri nasıl yıkamalıyız, asansöre, otobüse binince ne yapmalıyız, kıyafetlerimizde virüs var mı' gibi herkesin aklındaki sorulara yanıt verdi. Hürriyet gazetesinden Ece Çelik'in haberinde Prof. Dr. Yeşim Taşova'nın koronavirüsten korunma yollarına yer verildi. İşte corona virüsten korunma yolları...
Corona virüs tedavisinde umut ışığı
Corona virüs tedavisinde umut ışığı
Araştırmacılar corona virüse karşı aşı çalışmalarının yanı sıra sıtma, hepatit gibi başka hastalıkların tedavisinde etkili olan ilaç ya da maddeleri de test ediyor. Ebola ile mücadele kapsamında geliştirilen ilaç ile ilgili sevindirici bir haber geldi. Remdesivir adlı ilaç İtalya’da corona virüse yakalanan 79 yaşındaki bir hastada denendi ve hastanın tedaviye yanıt verdiği açıklandı.
DSÖ'den Ibuprofen açıklaması
DSÖ'den Ibuprofen açıklaması
Dünya Sağlık Örgütü'nden yapılan açıklamada COVID-19 semptomları olan kişilerin Ibuprofen almaktan kaçınmasını önerdi.
Önceki 1 2 3 4 5 Sonraki

depolama

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma