Ardınızda rengarenk açmış çiçekler bırakın

26 Mayıs 2017 17:27
Ardınızda rengarenk açmış çiçekler bırakın

OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk, "Çalışkanlığımız, dürüstlüğümüz, insana insanca yaklaşımımız, karşımıza çıkan fırsatları görerek doğru değerlendirmemiz, nakdi ve vakti doğru kullanmamız sayesinde şirketimiz hızla büyümeye, istasyon sayılarımız artamaya başladı." dedi.

Öztürk, kentteki bir otelde özel Atayurt okulları tarafından düzenlenen  Girişimcilik Kulübü tarafından düzenlenen "Girişimcilik Zirvesi"nde, gençlerin düşünen, sorgulayan ve üreten bir nesil olma yolunda çaba sarf etmesi gerektiğini söyledi.

Çocukluğundan beri ülke ve insan sevgisiyle yoğrulduğunu dile getiren Öztürk, şöyle konuştu:

"Çok çalışmaya, kendimi iyi bir birey olarak yetiştirmeye, ülkeme ve insanımıza yararlı olmaya ant içtim. İstediğimiz hiçbir şeye kolay erişemeyeceğimizi, zorluklarla mücadele etmeyi, sihirli değneğin olmadığını, sihrin kendimiz olduğunu öğrencilik yıllarımda öğrendim. Öğretmenlik hayatımdan sonra değerli eşim OPET Yönetim Kurulu Kurucu Başkanı Fikret Öztürk ile Mersin'de Öztürkler Limited Şirketi'ni birlikte kurduk ve kısa sürede işimizi büyüterek pek çok madeni yağ ve akaryakıt markasının bayiliklerini aldık. Çok çalıştık ve yılmadık. 1992 yılında Türkiye'nin ilk yerli sermayeli akaryakıt şirketi olan OPET'i kurduk. Çalışkanlığımız, dürüstlüğümüz, insana insanca yaklaşımımız, yaşamada karşımıza çıkan fırsatları görerek doğru değerlendirmemiz, nakdi ve vakti doğru kullanmamız sayesinde şirketimiz hızla büyümeye, istasyon sayılarım artamaya başladı."

- "Ardınızda rengarenk açmış çiçekler bırakın"

Öztürk, sosyal sorumluluk konusunda da herkese önemli görevlerin düştüğünü belirterek, bireylerin ve kurumların sosyal sorumluluk konusunda çaba harcaması gerektiğini vurguladı.

Gençlerin toplumun gelişmesi için çok güzel projeler üreteceğine, uygulayacağına ve takipçisi olacağına inandığını anlatan Öztürk, "Sosyal sorumluluk projeleri, sürdürülebilir, sonuç odaklı ve ekonomik kalkınmayı destekleyici olması gerekiyor. OPET'in 'Temiz tuvalet', 'Yeşil yol', 'Örnek köy', 'Tarihe saygı', 'Trafik dedektifleri', 'Yaşam kemeri' gibi sosyal sorumluluk projeleri bulunuyor. OPET ormanları kurduk. Sizlere tavsiyem de iz bırakın, bu dünyadan gelip geçtiğinizde ardınızda hırçın rüzgarlarla kırılan dallar değil, tomurcuk tutmuş ağaçlar ve rengarenk açmış çiçekler bırakın." ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından öğrenciler, Öztürk'e teşekkür plaketi verdi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ESKİŞEHİR'E YENİ YAŞAM ALANI
ESKİŞEHİR'E YENİ YAŞAM ALANI
Eskişehir ve bölgeye değer katacak kentin yeni yaşam merkezi Cassaba Modern, 2018’in son çeyreğinde kapılarını açmaya hazırlanıyor.
  TARİFELİ UÇUŞLAR  YENİDEN BAŞLASIN
TARİFELİ UÇUŞLAR YENİDEN BAŞLASIN
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret eden CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Hasan Polatkan Havaalanı’nın yolcu ve kargo taşımacılığında daha işler hale getirilmesi ve tarifeli uçak seferlerinin başlatılmasını istedi.
DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU
DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU
Eskişehir'de telefon ile aranarak kendisini polis olarak tanıtan şahısların isteği sonucu bankadan kredi çekip şüphelilere havale yapmak isteyen yaşlı adam, polis ekiplerinin aldığı önlem sayesinde dolandırılmaktan son anda kurtuldu.
SİVRİHİSAR'DA KURTULUŞ SEVİNCİ
SİVRİHİSAR'DA KURTULUŞ SEVİNCİ
Sivrihisar ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı coşkuyla kutlandı.
BU BULVAR TRAFİĞE KAPATILACAK
BU BULVAR TRAFİĞE KAPATILACAK
Selami Vardar Bulvarı’nın bir bölümü tramvay hattı uzatma çalışmaları nedeniyle geçici süreyle araç trafiğine kapatılacak.
BU KADARINA PES!
BU KADARINA PES!
 Eskişehir’de Hz. Ali'nin torunu olduğunu söyleyerek koyun çaldığı iddia edilen şahsın yargılandığı dava başlandı. 
ÜRETİCİLERE LAVANTA FİDESİ DAĞITILDI
ÜRETİCİLERE LAVANTA FİDESİ DAĞITILDI
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın, “Itri ve Tıbbi Bitkiler ile Boya Bitkileri Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Eskişehir'deki üreticilere lavanta fidesi dağıtıldı.
SEFERBERLİK ÇAĞRISI
SEFERBERLİK ÇAĞRISI
Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş. Genel Müdür Danışmanı Halil Tokel, Eskişehir'de katıldığı toplantıda, sanayicilere seslenerek, "Bütün firmalarımızı, mümkün olduğu kadar havacılıktaki tam bağımsızlığı sağlamak için kalkınma seferberliğine davet ediyoruz" dedi.
SALÇAYA ZAM YAPMADILAR
SALÇAYA ZAM YAPMADILAR
Türkiye genelinde artan salça fiyatlarına karşı duran Sarıcakaya ilçesindeki kadınlar, kendi ürünlerini eski fiyattan satmaya devam ediyor.