Ardınızda rengarenk açmış çiçekler bırakın

26 Mayıs 2017 17:27
Ardınızda rengarenk açmış çiçekler bırakın

OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk, "Çalışkanlığımız, dürüstlüğümüz, insana insanca yaklaşımımız, karşımıza çıkan fırsatları görerek doğru değerlendirmemiz, nakdi ve vakti doğru kullanmamız sayesinde şirketimiz hızla büyümeye, istasyon sayılarımız artamaya başladı." dedi.

Öztürk, kentteki bir otelde özel Atayurt okulları tarafından düzenlenen  Girişimcilik Kulübü tarafından düzenlenen "Girişimcilik Zirvesi"nde, gençlerin düşünen, sorgulayan ve üreten bir nesil olma yolunda çaba sarf etmesi gerektiğini söyledi.

Çocukluğundan beri ülke ve insan sevgisiyle yoğrulduğunu dile getiren Öztürk, şöyle konuştu:

"Çok çalışmaya, kendimi iyi bir birey olarak yetiştirmeye, ülkeme ve insanımıza yararlı olmaya ant içtim. İstediğimiz hiçbir şeye kolay erişemeyeceğimizi, zorluklarla mücadele etmeyi, sihirli değneğin olmadığını, sihrin kendimiz olduğunu öğrencilik yıllarımda öğrendim. Öğretmenlik hayatımdan sonra değerli eşim OPET Yönetim Kurulu Kurucu Başkanı Fikret Öztürk ile Mersin'de Öztürkler Limited Şirketi'ni birlikte kurduk ve kısa sürede işimizi büyüterek pek çok madeni yağ ve akaryakıt markasının bayiliklerini aldık. Çok çalıştık ve yılmadık. 1992 yılında Türkiye'nin ilk yerli sermayeli akaryakıt şirketi olan OPET'i kurduk. Çalışkanlığımız, dürüstlüğümüz, insana insanca yaklaşımımız, yaşamada karşımıza çıkan fırsatları görerek doğru değerlendirmemiz, nakdi ve vakti doğru kullanmamız sayesinde şirketimiz hızla büyümeye, istasyon sayılarım artamaya başladı."

- "Ardınızda rengarenk açmış çiçekler bırakın"

Öztürk, sosyal sorumluluk konusunda da herkese önemli görevlerin düştüğünü belirterek, bireylerin ve kurumların sosyal sorumluluk konusunda çaba harcaması gerektiğini vurguladı.

Gençlerin toplumun gelişmesi için çok güzel projeler üreteceğine, uygulayacağına ve takipçisi olacağına inandığını anlatan Öztürk, "Sosyal sorumluluk projeleri, sürdürülebilir, sonuç odaklı ve ekonomik kalkınmayı destekleyici olması gerekiyor. OPET'in 'Temiz tuvalet', 'Yeşil yol', 'Örnek köy', 'Tarihe saygı', 'Trafik dedektifleri', 'Yaşam kemeri' gibi sosyal sorumluluk projeleri bulunuyor. OPET ormanları kurduk. Sizlere tavsiyem de iz bırakın, bu dünyadan gelip geçtiğinizde ardınızda hırçın rüzgarlarla kırılan dallar değil, tomurcuk tutmuş ağaçlar ve rengarenk açmış çiçekler bırakın." ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından öğrenciler, Öztürk'e teşekkür plaketi verdi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

UYUŞTURUCU OPERASYONU
UYUŞTURUCU OPERASYONU
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 şüpheliden biri 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi.
YAKIT HIRSIZLARI TUTUKLANDI
YAKIT HIRSIZLARI TUTUKLANDI
Park halindeki araçlardan yakıt çaldıkları iddiasıyla adliyeye sevk edilen 4 şüpheli tutuklandı.
REKTÖR ÇOMAKLI MARDİN'DE
REKTÖR ÇOMAKLI MARDİN'DE
Anadolu Üniversitesi Rektörü Şafak Ertan Çomaklı, Mardin’de bir dizi ziyaretlerde bulundu.
GÖZ ARDI EDİLMESİNLER
GÖZ ARDI EDİLMESİNLER
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon toplantısında eşi cezaevinde olan kadınların ve ailelerin birçok sorunla mücadele etmek zorunda bırakıldığını söyledi.
BÜYÜKERŞEN'E TEŞEKKÜR ZİYARETİ
BÜYÜKERŞEN'E TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Büyükşehir Belediyesi’nin kırsalda hayata geçirdiği alt yapı ve üst yapı çalışmaları nedeniyle Danişment, Kızılcaören, Yakakayı, Gündüzler ve Beyazaltın Mahalle sakinleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.
HEMŞEHRİ DERNEKLERİNİ ÖNEMSİYORUZ
HEMŞEHRİ DERNEKLERİNİ ÖNEMSİYORUZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Eskişehir Malatyalılar Derneği’ni ziyaret etti.
TUĞLA FABRİKASINA TOMBALA BASKINI
TUĞLA FABRİKASINA TOMBALA BASKINI
Eskişehir İl Jandarma Komutanlığınca, eski bir tuğla fabrikasına kumar operasyonu düzenlendi. Gerçekleşen operasyonda 3 kişi gözaltına alınırken, 74 kişiye 259'ar lira ceza kesildi. 
SAĞLIKSIZ EKMEKLERE EL KONULDU
SAĞLIKSIZ EKMEKLERE EL KONULDU
Eskişehir’de, açıkta uygunsuz bir şekilde satışı yapılan toplam 59 ekmeğe zabıta ekipleri el koyup imha etti. 
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
Eskişehir’de, doğuştan hidrosefali hastası olan 2 yaşındaki Azra bebek, ameliyat masraflarının karşılanması için yardım ellerinin uzanmasını bekliyor.