ARAÇ SAYISINDA ARTIŞ YAŞANDI

Son Güncelleme : 04 Ocak 2019 10:01
ARAÇ SAYISINDA ARTIŞ YAŞANDI

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre; Eskişehir'de trafiğe kayıtlı araç sayısı 283 bin 782'ye yükseldi 

TÜİK Bursa Bölge Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre; Eskişehir'de Kasım ayı sonu itibariyle trafiğe kayıtlı toplam araç sayısı bir önceki aya göre 207 adet artarak 283 bin 782 âdete ulaştı. 
Eskişehir'deki taşıtlar, 166 bin 906 adet otomobil, 45 bin 343 adet kamyonet, 30 bin 537 motosiklet, 23 bin 454 adet traktör, 10 bin 479 adet kamyon,3 bin 720 adet minibüs, 2 bin 692 adet otobüs, 651 adet özel amaçlı taşıtlar oluşturdu. 
Eskişehir'de Kasım 2018 ayında 7 bin 585 adet taşıtın devri yapıldı. Devri yapılan toplam 7 bin 585 taşıt içinde otomobil 5 bin 630 ile ilk sırada yer aldı. 
Ülkemizde, trafiğe kayıtlı araç sayısı Kasım ayı sonu itibarıyla 22 milyon 850 bin 238 oldu. 

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

cemal

04 Ocak 2019 13:52
Çocukluğumda otomobil statüydü. Zengini ve makamca üstünlüğün göstergesiydi. Eskişehirde tek tük insanın otomobili vardı. Ticari taksi sayısı da elin parmağı kadardı. Sadece Köprübaşında sekiz on adet bulunurdu. Nüfus altmış bin civarındaydı. İnsanlar huzur içindeydi. Şimdi krediyle, borçla alanlar yok benzin şu kadar. Yok Mazot bu kadar hesabı yapıyor. Parası olan bu hesabı yapmaz. Bir de yollar ve park yerleri yetersiz diyen çığırtkan çıkışlar var. Adam iki adam yerdeki kahvehaneye gidiyor. Önünde park etmek istiyor. Bu savurganlığın çözümü Eskişehir gibi dar bir alanda toplu taşım ve yaya yürüyerek kentin tadını çıkartmaktır. Bisiklet ise, çözümün alasıdır.

Ali Mert

04 Ocak 2019 10:46
Şehirleri dolaşan biriyim.Felaket geliyorum diyor.Isteyen istediği kadar otomobil üretsin ve araba ithal etsin durumunu çoktan aştı.Artık planlama yapsanda çözüm üretemeyeceğin noktaya geldi geliyor.Devamlı tünel yapsak,batçık yapsak çözüm bulamayacağız.Kim bu çağrıya kulak verecek ve tedbir alacak bilemiyorum.

SAÇMA SAPAN İŞ

07 Ocak 2019 07:16
DEVLET KDV ÖTV ALACAĞIM DİYE GEREKSİZ ARAÇ KALABALIĞI YARATIYOR. MİLLET İHTİYAÇTAN DEĞİL KOMŞU ÇATLASIN DİYE ALIYOR .EV AL ARABA AL EKONOMİSİ NEREYE KADAR ???

Pusat

05 Ocak 2019 01:58
Gel gelelim şehirde yol var mı ? Tabii ki de yok

Salim kirt

04 Ocak 2019 19:20
Modern sehir icin ulasim metro olmali
UÇUCU MADDE UYARISI
UÇUCU MADDE UYARISI
Kimya Mühendisleri Odası Eskişehir Bölge Temsilciliği Başkanı Kenan Çalışır, piyasada rahatlıkla temin edilebilen uçucu maddelerin satışlarına sıkı denetimlerin getirilmesi ve madde bağımlılığıyla ilgili rehabilitasyon merkezlerinin artması gerektiğini belirtti.
TEKNİSYENLER ÖLÜMDEN DÖNDÜ
TEKNİSYENLER ÖLÜMDEN DÖNDÜ
Kütahya'da ormanlık alanda yollarını kaybeden 4 elektrik dağıtım şirketi görevlisi teknisyen, mahsur kaldıkları bölgeden Eskişehir 1. Ana Jet Üstü Kotutanlığı'ndan bölgeye gönderilen helikopterle kurtarıldı. 
KAPANAN YOLLAR ULAŞIMA AÇILDI
KAPANAN YOLLAR ULAŞIMA AÇILDI
Eskişehir'de etkili olan yoğun kar yağışı sonucu kapanan yollar arasında bulunan Eskişehir-Sarıcakaya karayolu, Karayolları ve Sarıcakaya Belediyesi ekiplerinin yoğun çalışmasıyla tekrar ulaşıma açıldı. 
ÇAKIRÖZER DESTEK İSTEDİ
ÇAKIRÖZER DESTEK İSTEDİ
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Çağlan Kayapınar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği’ni ziyaret etti. Çakırözer, hem partisinin belediye başkan adayları için destek istedi.
GENÇLER GELECEĞİMİZİN TEMİNATI
GENÇLER GELECEĞİMİZİN TEMİNATI
Vali Özdemir Çakacak, TBMM ve Millî Eğitim Bakanlığı 16. Dönem İl Öğrenci Meclisi Başkanı Anıl İhsan Uslu ve çalışma grubu arkadaşlarını makamında kabul etti.
ODUNPAZARI'NDAN KAR MESAİSİ
ODUNPAZARI'NDAN KAR MESAİSİ
Önceki gün yoğunlaşan kar yağışına etkili ve yerinde müdahale etmek isteyen Odunpazarı Belediyesi Fen İşleri, Temizlik İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü personel ve araçlarını seferber ederek karla mücadele ekibi oluşturdu.
MEMURLAR BORDRO YAKTI
MEMURLAR BORDRO YAKTI
Enflasyon rakamlarının gerçeği yansıtmadığını savunan memurlar dün bordro yaktı. Memurlar “Maaşlarımıza yapılan zamlar cebimize girmeden eriyecek” diyerek tepkilerini dile getirdiler.
ESKİŞEHİR-BURSA YOLUNDA O ANLAR
ESKİŞEHİR-BURSA YOLUNDA O ANLAR
Eskişehir'de yoğun kar yağışı nedeniyle araçlar yollarda kaldı. Karayolu üzerinde mahsur kalan İbrahim Ölçer isimli sürücü ise, yol durumunu anlattığı görüntüyü sosyal medyada paylaştı. 
O YOL ULAŞIMA KAPANDI
O YOL ULAŞIMA KAPANDI
Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Eskişehir-Bozüyük karayolunun Bozüyük istikameti ulaşıma kapandı.