AÖF'TE MEZUNİYET SEVİNCİ

23 Mayıs 2017 16:37
AÖF'TE MEZUNİYET SEVİNCİ

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinden mezun olan öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.

Hediyeler verildi

Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi salonunda düzenlenen törende, fakülteden dereceyle mezun olanlar, gönüllü kalite elçileri ve “Yaşam Boyu Öğrenme” konulu kısa öykü yarışmasında dereceye giren öğrencilere başarı belgesi ve çeşitli hediyeler verildi. Genciyle yaşlısıyla mezuniyet heyecanı yaşayan öğrenciler, Açıköğretim Fakültesi hatırası yazılı perdenin önünde fotoğraf çektirdiler.

Anne-kız mezun oldular

Üçüncü üniversitesini tamamlayan Nuriye Erkan, "Yerel Yönetim ve Kamu Yönetimi okudum. Diplomaya sığmadı hayalim. Üçüncü diploma olarak da İlahiyatı seçtim. Annemi de yanıma aldım. Sen de oku dedim. Annem de Sosyal Hizmetler okudu. Annemle beraber mezun olmak çok güzel, harika bir duygu. Herkesin yaşamasını isterim” dedi. Kızıyla birlikte mezuniyet heyecanı yaşayan 4 çocuk annesi 57 yaşındaki Hatice Erkan ise, "Bir daha okuyacağım inşallah. Kadınlar evde oturmasın. Ben günlere de gidiyorum, okumalara da gidiyorum, okumaya da vakit ayırabiliyorum” dedi.

Beşinci üniversiteyi bitirdi

Mezun olanlar arasında beşinci üniversitesi bitiren 68 yaşındaki Emekli Astsubay Enver Yılmaz da yer aldı. Tören öğrencilerin kep atmasının ardından sona ererken törene, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Günay, İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Durucasu, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

 ESKİŞEHİR'İ  ALACAĞIZ
ESKİŞEHİR'İ ALACAĞIZ
Yerel seçimlerde yeni belediyeler kazanmak isteyen CHP'de hareketlilik başladı. Eskişehir'in kaybedileceği iddiası hakkında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun "Eskişehir'i kesin alacağız" dedi.
YENİBAĞLAR'DA KANLI KAVGA
YENİBAĞLAR'DA KANLI KAVGA
Eskişehir’de aralarında husumet olduğu iddia edilen iki grup arasında çıkan bıçaklı kavgada 1 kişi yaralandı. 
İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 1 çocuk öldü, 6 kişi yaralandı. 
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
Vatandaşların duygularını sömüren dilencinin üzerinden tam 620 lira çıktı.
SARICAKAYA'DA  PALMİYE GÜZELLİĞİ
SARICAKAYA'DA PALMİYE GÜZELLİĞİ
Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesine giren vatandaşları palmiye ağaçları karşılıyor.
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğünce 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında Porsuk Bulvarı Adalar mevkiinde düzenlenen, bazı genel sağlık hizmetlerinin ücretsiz olarak verildiği Halk Sağlığı Sokağı etkinliğine vatandaşların ilgisi büyük oldu.
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ  SAVUNULMALI
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ SAVUNULMALI
Eğit – Der Eskişehir Şubesi eğitim öğretim yılının başlamasının ardından basın açıklaması gerçekleştirdi. Şube Başkanı Emin Dağlı, Laik eğitim sisteminin savunulması gerektiğini söyledi.
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED Eskişehir Şube Başkanı İlyas Küçükcan yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili basın açıklaması yaptı. Küçükcan "Nitelikli-işlevsel bir eğitim sistemi için, Köy Enstitüleri deneyiminden yararlanılmalı" dedi.
KERBELA ANILDI
KERBELA ANILDI
Odunpazarı Belediyesi, Aleviler için kutsal olan Muharrem Ayı nedeniyle Sahra-i Kerbela Yas-ı Matem etkinliği düzenledi.