AÖF ÖĞRENCİLERİ BU ADRESTE BULUŞUYOR

15 Eylül 2017 12:15
AÖF ÖĞRENCİLERİ BU ADRESTE BULUŞUYOR

Resmi sosyal medya hesabı üzerinden canlı yayınlara başlayan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, öğrenciler ve program koordinatörlerini bir araya getirerek programlarla alakalı bilgilendirmelerde bulunuyor.

Haftanın belirli saatlerinde gerçekleşen yayınlarda, Açıköğretim Sistemi lisans ve önlisans programlarının koordinatörleri, öğrenciler ve öğrenci adayları ile buluşuyor. Program koordinatörleri, Facebook üzerinden açılan canlı yayın ile öğrenci ve öğrenci adaylarından gelen soruları yanıtlıyor. Açıköğretim Sistemindeki programlarla alakalı da bilgiler veren koordinatörler, bunların yanı sıra ‘Bu ders ne işime yarayacak?’, ‘Bundan sonra ne yapabilirim?’, ‘Günlük hayatta nasıl uygularım’ gibi sorulara da canlı yayın esnasında cevap buluyor.

“Öğrencilerimizle sosyal medya

üzerinde tek tek ilgileniyoruz”


Konuyla ilgili bilgi veren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney, sınavsız ikinci üniversite kayıtlarının devam ettiğini hatırlattı. İkinci üniversitenin öğrencilere büyük katkısı olduğundan bahseden Prof. Dr. Güney, 58 program koordinatörünün sosyal medya üzerinden binlerce öğrenciye ulaştıklarını aktardı. Prof. Dr. Yücel Güney, “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi’nin ‘İkinci Üniversite’ kayıtları devam ediyor. İçerisinde birçok hem önlisans, hem de lisans programının olduğu programlarımız var. Bu özellikle ikinci üniversite çok önemli bir imkan sunuyor tüm öğrencilere veya okumak isteyenlere. Bu gerçekten çok önemli bir katkı sağlıyor. Çünkü bizlerin zamanları çok kısıtlı. Okuyabileceğimiz zaman anlamına bakıldığında örgünde belirli bir vakte ve belirli bir kaynağa sahibiz. Ama ikinci üniversite ile öğrenciler farklı dallarda farklı bilgilere sahip olma imkanına sahip olabiliyorlar. Şu anda 200 bin kişiyi aşan bir ‘AÖF Anadolum’ Facebook sayfamız var. Bizim yönetimimizde olan bir Facebook adresi. Öğrencilerimizle gerçekten tek tek ilgilendiğimiz bir sistem içerisinde sosyal medyada onlarla buluşuyoruz. Buluşmanın yönteminde içerisinde öğrencilerle bilgi paylaşımının yanında 58 programın koordinatörleri tarafından programlarla ilgili bilgilendirmelerin olduğu ve tüm dünyada ve Türkiye’de herkesin katılabildiği bir adreste cevaplarını buluyorlar. Orada buluşarak bilgilerini alıyorlar ve bilgi paylaşımları yapılıyor. Herkesi bu adrese davet ediyorum. Orada bilgilenmek anlamında, Açıköğretim Sistemi ile ilgili bilgi almak anlamında, programları tanımak anlamında, öğrenmeye ve bilgilenmeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

AKIL ALMAZ SAVUNMA
AKIL ALMAZ SAVUNMA
Eskişehir'de, SIM kartın çalışmaması nedeniyle çıkan kavgada bir kişiyi bıçakla öldürdükleri iddia edilen sanıkların davasında yapılan savunma adeta ‘pes’ dedirtti.
PARLAYAN YILDIZIMIZSINIZ
PARLAYAN YILDIZIMIZSINIZ
Birtakım ziyaretlerde bulunmak üzere Eskişehir’e gelen CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, İl Başkanı Abdülkadir Adar ve parti yöneticileri ile birlikte Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.
ESKİŞEHİR HUZUR KENTİ
ESKİŞEHİR HUZUR KENTİ
Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü 2018 Yılı Değerlendirme Toplantısı yaptı. Toplantıda konuşan Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir'in huzur kenti olduğunu söyledi.
DOĞAN: ORTAK ADAYIM
DOĞAN: ORTAK ADAYIM
AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan, MHP’nin Odunpazarı’ndaki temsilcileri ile bir araya geldi. Doğan “Cumhur İttifakı’nın ortak adayıyım” dedi.
HAYVANCILIĞI VE TARIMI YOK ETTİLER
HAYVANCILIĞI VE TARIMI YOK ETTİLER
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, TMMOB Eskişehir İl Koordinasyon Kurulu’nu ziyaret etti.
UÇUCU MADDE UYARISI
UÇUCU MADDE UYARISI
Kimya Mühendisleri Odası Eskişehir Bölge Temsilciliği Başkanı Kenan Çalışır, piyasada rahatlıkla temin edilebilen uçucu maddelerin satışlarına sıkı denetimlerin getirilmesi ve madde bağımlılığıyla ilgili rehabilitasyon merkezlerinin artması gerektiğini belirtti.
TEKNİSYENLER ÖLÜMDEN DÖNDÜ
TEKNİSYENLER ÖLÜMDEN DÖNDÜ
Kütahya'da ormanlık alanda yollarını kaybeden 4 elektrik dağıtım şirketi görevlisi teknisyen, mahsur kaldıkları bölgeden Eskişehir 1. Ana Jet Üstü Kotutanlığı'ndan bölgeye gönderilen helikopterle kurtarıldı. 
KAPANAN YOLLAR ULAŞIMA AÇILDI
KAPANAN YOLLAR ULAŞIMA AÇILDI
Eskişehir'de etkili olan yoğun kar yağışı sonucu kapanan yollar arasında bulunan Eskişehir-Sarıcakaya karayolu, Karayolları ve Sarıcakaya Belediyesi ekiplerinin yoğun çalışmasıyla tekrar ulaşıma açıldı. 
ÇAKIRÖZER DESTEK İSTEDİ
ÇAKIRÖZER DESTEK İSTEDİ
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Çağlan Kayapınar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği’ni ziyaret etti. Çakırözer, hem partisinin belediye başkan adayları için destek istedi.