AÖF ÖĞRENCİLERİ BU ADRESTE BULUŞUYOR

15 Eylül 2017 12:15
AÖF ÖĞRENCİLERİ BU ADRESTE BULUŞUYOR

Resmi sosyal medya hesabı üzerinden canlı yayınlara başlayan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, öğrenciler ve program koordinatörlerini bir araya getirerek programlarla alakalı bilgilendirmelerde bulunuyor.

Haftanın belirli saatlerinde gerçekleşen yayınlarda, Açıköğretim Sistemi lisans ve önlisans programlarının koordinatörleri, öğrenciler ve öğrenci adayları ile buluşuyor. Program koordinatörleri, Facebook üzerinden açılan canlı yayın ile öğrenci ve öğrenci adaylarından gelen soruları yanıtlıyor. Açıköğretim Sistemindeki programlarla alakalı da bilgiler veren koordinatörler, bunların yanı sıra ‘Bu ders ne işime yarayacak?’, ‘Bundan sonra ne yapabilirim?’, ‘Günlük hayatta nasıl uygularım’ gibi sorulara da canlı yayın esnasında cevap buluyor.

“Öğrencilerimizle sosyal medya

üzerinde tek tek ilgileniyoruz”


Konuyla ilgili bilgi veren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney, sınavsız ikinci üniversite kayıtlarının devam ettiğini hatırlattı. İkinci üniversitenin öğrencilere büyük katkısı olduğundan bahseden Prof. Dr. Güney, 58 program koordinatörünün sosyal medya üzerinden binlerce öğrenciye ulaştıklarını aktardı. Prof. Dr. Yücel Güney, “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi’nin ‘İkinci Üniversite’ kayıtları devam ediyor. İçerisinde birçok hem önlisans, hem de lisans programının olduğu programlarımız var. Bu özellikle ikinci üniversite çok önemli bir imkan sunuyor tüm öğrencilere veya okumak isteyenlere. Bu gerçekten çok önemli bir katkı sağlıyor. Çünkü bizlerin zamanları çok kısıtlı. Okuyabileceğimiz zaman anlamına bakıldığında örgünde belirli bir vakte ve belirli bir kaynağa sahibiz. Ama ikinci üniversite ile öğrenciler farklı dallarda farklı bilgilere sahip olma imkanına sahip olabiliyorlar. Şu anda 200 bin kişiyi aşan bir ‘AÖF Anadolum’ Facebook sayfamız var. Bizim yönetimimizde olan bir Facebook adresi. Öğrencilerimizle gerçekten tek tek ilgilendiğimiz bir sistem içerisinde sosyal medyada onlarla buluşuyoruz. Buluşmanın yönteminde içerisinde öğrencilerle bilgi paylaşımının yanında 58 programın koordinatörleri tarafından programlarla ilgili bilgilendirmelerin olduğu ve tüm dünyada ve Türkiye’de herkesin katılabildiği bir adreste cevaplarını buluyorlar. Orada buluşarak bilgilerini alıyorlar ve bilgi paylaşımları yapılıyor. Herkesi bu adrese davet ediyorum. Orada bilgilenmek anlamında, Açıköğretim Sistemi ile ilgili bilgi almak anlamında, programları tanımak anlamında, öğrenmeye ve bilgilenmeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

KURT VE ATAÇ TAMAM
KURT VE ATAÇ TAMAM
CHP'nin Eskişehir adayları konusunda flaş bir gelişme yaşandı.
BÜYÜKERŞEN'E SALDIRI DAVASINDA KARAR VERİLDİ
BÜYÜKERŞEN'E SALDIRI DAVASINDA KARAR VERİLDİ
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e yumruklu saldırıda bulunulduğu ve silah çekildiği iddiasıyla açılan davada karar açıklandı. 
ÖZÜR DİLEMELİ İSTİFA ETMELİ
ÖZÜR DİLEMELİ İSTİFA ETMELİ
ADD Başkanı Azmi Kerman, Diyanet İşleri Başkanının 9 Kasım'da Kadir Mısıroğlu'nu ziyaret etmesine sert tepki gösterdi. "Başkan derhal özür dilemeli ve istifa etmeli" dedi.
TERMİK SANTRALDE FLAŞ GELİŞME
TERMİK SANTRALDE FLAŞ GELİŞME
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen alpu'ya yapıulması planlanan termik santral ile ilgili önemli bir iddiada bulundu. Santralin ihaleye çıkılmadan Çinlilere yaptırılacağı yönünde haberler olduğunu belirtti.
KAN DONDURAN İTİRAFLAR
KAN DONDURAN İTİRAFLAR
Eskişehir'de, bir kadına tecavüz edildiği gerekçesiyle işlenen cinayet davasında 4 sanığın yargılanmasına başlandı. 
 CUMHURBAŞKANINA  HAKARETE TUTUKLAMA
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE TUTUKLAMA
Eskişehir'de, sosyal paylaşım hesaplarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği öne sürülen kişi tutuklandı.
KAÇAK İÇKİ BASKINI
KAÇAK İÇKİ BASKINI
Eskişehir'de, 122 litre kaçak içki ele geçirildi.  
PALMİYELER KALDIRILIYOR
PALMİYELER KALDIRILIYOR
Eskişehir'de, yaz mevsiminde kentin caddelerini ve parklarını süsleyen palmiye ağaçları ile zakkumlar, havaların soğumasıyla toplanarak bakım için seralara götürüldü.
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik düzenlenen operasyonda 1 şüpheli gözaltına alındı.