ANTİKA PAZARINA MUTLAKA UĞRAYIN

Son Güncelleme : 10 Ekim 2017 14:10
ANTİKA PAZARINA MUTLAKA UĞRAYIN

Eskişehir’de, Osmanlı dönemi ve sonrasına ait birçok değerli eşyaya sahip bir antikacı, mallarını pazarda satıyor.


12 yaşından itibaren antikacılığa meraklı olan Ahmet Yaman, köy köy gezerek ulaşmayı başardığı ve özenle sakladığı ürünleri pazarda satışa sundu. 60’lı yıllara ait fotoğraf makinelerinden, Osmanlı tapusuna kadar birçok ilgi çekici ürünü içinde barından tezgaha, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Vatandaşların ilgisinden dolayı çok mutlu olduğunu belirten Antikacı Ahmet Yaman, uzun yıllardır bu mesleği yaptığını söyledi. İnsanların tezgaha geldiklerinde, gördükleri tablo karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediklerini vurgulayan Yaman, “Diğer illere göre Eskişehir’de ilgi çok iyi. Elimde çok malzeme var. Osmanlı döneminden ve Osmanlı dönemi sonrasına ait. Geriye dönük her türlü malı satmaya çalışıyoruz. İnsanlara faydalı olmaya çalışıyoruz. Artık elektronik olayı bitti, tekrar geriye dönüş başladı. Onun için ilgi çok iyi bir seviyede” ifadelerini kullandı.
“Elimde çok değerli mallar var”
Uzun yıllardır her türlü antika eşyaya ulaşmaya çalıştığını ve bunu başardığını aktaran Ahmet Yaman, pazarda bin liralık ürünlerin dahi satışını yaptığını söyledi. Elinde çok değerli malların bulunduğunu aktaran Yaman, konuyla ilgili şunları kaydetti:
“Eski savaş malzemeleri var, tüfekler, çakmaklar. Eski radyolarımız var. Geriye dönük her şey mevcut. Şuanda burası pazar yeri olduğu için en pahalı mal bin lira. Ama elimde çok değerli mallar var. Saatler var mesela 8 bin lira 10 bin lira civarında. Piyanolar var. Ürünleri çok gezerek buluyorum. Köy köy geziyorum. Şehirlere gidiyorum. Antika merakım 12-13’lü yaşlara dayanıyor. Geriye dönük malzemeyi çok seviyorum.”

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Aras

10 Ekim 2017 12:19
Burada ki eşyaların antika olduğunu nereden bilecez bunun garantisi var mı

osman burdur

11 Ekim 2017 15:43
baktım fakat kayda deger hiçbirşey yok.
NURCAN ÖZKAN'A SON GÖREV
NURCAN ÖZKAN'A SON GÖREV
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay'ın annesi Nurcan Özkan son yolculuğuna uğurlandı.
HOŞ GELDİN ELİF BEBEK
HOŞ GELDİN ELİF BEBEK
Doğan Haber Ajansı muhabiri Kemal Atlan baba oldu. Özel bir hastanede gerçekleşen doğum sonrası Kemal ve Meral çiftinin kız bebekleri dünyaya geldi. Bebeğe Elif ismi verildi.
İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN YÜRÜDÜLER
İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN YÜRÜDÜLER
Eskişehir Ticaret Odası (ETO) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren AB Bilgi Merkezi, Avrupa Birliği İklim Eylem Haftası münasebetiyle küresel iklim değişikliğine dikkat çekmek adına 22 Ekim Pazar günü doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.
ERTUĞRULGAZİ'DE SORUNLARI DİNLEDİ
ERTUĞRULGAZİ'DE SORUNLARI DİNLEDİ
Vali Özdemir Çakacak, Ertuğrulgazi Mahalle Muhtarı Nurettin Köroğlu’nu ziyaret ederek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
BÜYÜKERŞEN’E DİYOJEN HEYKELİ
BÜYÜKERŞEN’E DİYOJEN HEYKELİ
Sinop Kültür Sanat Turizm Geliştirme Derneği Başkanı Emre Yıldız, Sinop Üniversitesi öğrencileri ile Başkan Büyükerşen’i ziyaret ederek, Başkan’a ünlü filozof Diyojen’in heykelini hediye ettiler.
PTT'DE HEDİYE SÜRPRİZİ
PTT'DE HEDİYE SÜRPRİZİ
Eskişehir'de, PTT'nin 177. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Eskişehir İki Eylül Merkez PTT binasında gerçekleşen törende, 177'nci müşteriye çeşitli hediyeler verildi.
KIRSALDA ASFALT ÇALIŞMASI
KIRSALDA ASFALT ÇALIŞMASI
Büyükşehir Belediyesi, Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, Asfalt Emülsiyon Plentinde ürettiği emülsiyon asfalt (su bazlı asfalt) ile ilçe kırsalı mahalle yollarında asfalt sathi kaplama yapımına devam ediyor.
HAMİLE EŞİNİ BIÇAKLADI!
HAMİLE EŞİNİ BIÇAKLADI!
Eskişehir'de boşanmak istediği eşi tarafından bıçaklanan 6 haftalık hamile kadın ağır yaralandı.
SOMALİ İÇİN DUA ETTİLER
SOMALİ İÇİN DUA ETTİLER
Somali'nin başkenti Mogadişu'da 14 Ekim’de bomba yüklü kamyon ile düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybedenler için Eskişehir'de okuyan misafir öğrenciler tarafından hatim duası okundu.