ANTİKA PAZARINA MUTLAKA UĞRAYIN

Son Güncelleme : 10 Ekim 2017 14:10
ANTİKA PAZARINA MUTLAKA UĞRAYIN

Eskişehir’de, Osmanlı dönemi ve sonrasına ait birçok değerli eşyaya sahip bir antikacı, mallarını pazarda satıyor.


12 yaşından itibaren antikacılığa meraklı olan Ahmet Yaman, köy köy gezerek ulaşmayı başardığı ve özenle sakladığı ürünleri pazarda satışa sundu. 60’lı yıllara ait fotoğraf makinelerinden, Osmanlı tapusuna kadar birçok ilgi çekici ürünü içinde barından tezgaha, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Vatandaşların ilgisinden dolayı çok mutlu olduğunu belirten Antikacı Ahmet Yaman, uzun yıllardır bu mesleği yaptığını söyledi. İnsanların tezgaha geldiklerinde, gördükleri tablo karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediklerini vurgulayan Yaman, “Diğer illere göre Eskişehir’de ilgi çok iyi. Elimde çok malzeme var. Osmanlı döneminden ve Osmanlı dönemi sonrasına ait. Geriye dönük her türlü malı satmaya çalışıyoruz. İnsanlara faydalı olmaya çalışıyoruz. Artık elektronik olayı bitti, tekrar geriye dönüş başladı. Onun için ilgi çok iyi bir seviyede” ifadelerini kullandı.
“Elimde çok değerli mallar var”
Uzun yıllardır her türlü antika eşyaya ulaşmaya çalıştığını ve bunu başardığını aktaran Ahmet Yaman, pazarda bin liralık ürünlerin dahi satışını yaptığını söyledi. Elinde çok değerli malların bulunduğunu aktaran Yaman, konuyla ilgili şunları kaydetti:
“Eski savaş malzemeleri var, tüfekler, çakmaklar. Eski radyolarımız var. Geriye dönük her şey mevcut. Şuanda burası pazar yeri olduğu için en pahalı mal bin lira. Ama elimde çok değerli mallar var. Saatler var mesela 8 bin lira 10 bin lira civarında. Piyanolar var. Ürünleri çok gezerek buluyorum. Köy köy geziyorum. Şehirlere gidiyorum. Antika merakım 12-13’lü yaşlara dayanıyor. Geriye dönük malzemeyi çok seviyorum.”

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Aras

10 Ekim 2017 12:19
Burada ki eşyaların antika olduğunu nereden bilecez bunun garantisi var mı

osman burdur

11 Ekim 2017 15:43
baktım fakat kayda deger hiçbirşey yok.
ŞEHRİM 2023 OTOBÜSÜ ESKİŞEHİR'E GELİYOR
UZMAN ÇAVUŞ TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ
UZMAN ÇAVUŞ TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ
Son olarak Afrin Harekatı'na katılan ve Eskişehir'e dönen Uzman Çavuş Murat Kızıldağ, geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.
YILDA 70 BİN KİŞİYİ AĞIRLIYOR
YILDA 70 BİN KİŞİYİ AĞIRLIYOR
Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde, Yavuz Sultan Selim döneminde Bali Bey'in oğlu Kasım Bey tarafından Anadolu'da yaşayan Türkmen şeyhlerinden Şeyh Sücaeddin Veli için 16. yüzyılın başında yaptırılan, 2015'te Türk Dünyası Kültür Vakfı tarafından restore ettirilen türbe, yılda ortalama 70 bin ziyaretçiyi ağırlıyor.
İSMİ KADAR 'ŞANSLI' OLAMADI
İSMİ KADAR 'ŞANSLI' OLAMADI
Eskişehir’de sokağa bırakılan “Şanslı” isimli kedi, yaşadığı kaza sonucu ön patilerini kaybetti.
30 ARAÇ MEN EDİLDİ
30 ARAÇ MEN EDİLDİ
Eskişehir'de alkollü araç kullanan sürücülerin tespitine yönelik çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, son bir haftada binin üzerinde araç sürücüsünü denetledi.
SAĞLIKÇILARDAN  ŞİDDET İSYANI
SAĞLIKÇILARDAN ŞİDDET İSYANI
Son zamanlarda artış gösteren sağlıkta şiddet olaylarına karşı, Eskişehirli sağlıkçılar da isyan etti. Eskişehir Devlet Hastanesi önünde bir araya gelen sağlıkçılar, “Sağlıkta şiddet son bulsun' diyerek seslerini duyurdu.
GELİP SORUNLARI GÖRSÜNLER!
GELİP SORUNLARI GÖRSÜNLER!
Erenköy Mahallesi sakinleri, Odunpazarı Belediye'sinin başlatmış olduğu yol yapım çalışmaları için vatandaştan ücret istenmesine tepki gösterdi. Vatandaşlar, “Yol değil imar istiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdi.
KUMAR OPERASYONU
KUMAR OPERASYONU
Eskişehir'de, kumar oynanmasına yönelik bir dernek binasına yapılan operasyonda 39 kişi yakalandı.
YATAĞAN'DAN ACI HABER
YATAĞAN'DAN ACI HABER
Tepebaşı Ülkü Ocakları eski yöneticilerinden Sezgin Kılıç, Yatağan Termik Santrali’nde geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti.

EN SON HABERLER