ANTİKA PAZARINA MUTLAKA UĞRAYIN

Son Güncelleme : 10 Ekim 2017 14:10
ANTİKA PAZARINA MUTLAKA UĞRAYIN

Eskişehir’de, Osmanlı dönemi ve sonrasına ait birçok değerli eşyaya sahip bir antikacı, mallarını pazarda satıyor.


12 yaşından itibaren antikacılığa meraklı olan Ahmet Yaman, köy köy gezerek ulaşmayı başardığı ve özenle sakladığı ürünleri pazarda satışa sundu. 60’lı yıllara ait fotoğraf makinelerinden, Osmanlı tapusuna kadar birçok ilgi çekici ürünü içinde barından tezgaha, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Vatandaşların ilgisinden dolayı çok mutlu olduğunu belirten Antikacı Ahmet Yaman, uzun yıllardır bu mesleği yaptığını söyledi. İnsanların tezgaha geldiklerinde, gördükleri tablo karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediklerini vurgulayan Yaman, “Diğer illere göre Eskişehir’de ilgi çok iyi. Elimde çok malzeme var. Osmanlı döneminden ve Osmanlı dönemi sonrasına ait. Geriye dönük her türlü malı satmaya çalışıyoruz. İnsanlara faydalı olmaya çalışıyoruz. Artık elektronik olayı bitti, tekrar geriye dönüş başladı. Onun için ilgi çok iyi bir seviyede” ifadelerini kullandı.
“Elimde çok değerli mallar var”
Uzun yıllardır her türlü antika eşyaya ulaşmaya çalıştığını ve bunu başardığını aktaran Ahmet Yaman, pazarda bin liralık ürünlerin dahi satışını yaptığını söyledi. Elinde çok değerli malların bulunduğunu aktaran Yaman, konuyla ilgili şunları kaydetti:
“Eski savaş malzemeleri var, tüfekler, çakmaklar. Eski radyolarımız var. Geriye dönük her şey mevcut. Şuanda burası pazar yeri olduğu için en pahalı mal bin lira. Ama elimde çok değerli mallar var. Saatler var mesela 8 bin lira 10 bin lira civarında. Piyanolar var. Ürünleri çok gezerek buluyorum. Köy köy geziyorum. Şehirlere gidiyorum. Antika merakım 12-13’lü yaşlara dayanıyor. Geriye dönük malzemeyi çok seviyorum.”

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Aras

10 Ekim 2017 12:19
Burada ki eşyaların antika olduğunu nereden bilecez bunun garantisi var mı

osman burdur

11 Ekim 2017 15:43
baktım fakat kayda deger hiçbirşey yok.
MEHMETÇİK'E ZAFER DUASI
ESKİŞEHİR'DEN F-16'LAR DİYARBAKIR'A GİTTİ
İŞTE ŞOFÖRÜN İLK İFADESİ
İŞTE ŞOFÖRÜN İLK İFADESİ
nkara'dan Bursa'ya geziye giden yolcuları taşıyan otobüsün Eskişehir'de kaza yapması sonucu 11 kişi öldü, 44 kişi yaralandı. Gözaltındaki şoför Muhsin Ö., polisteki ifadesinde ''Önüme bir karartı çıktı. Köpek sandım. Direksiyonu sağa kırdım ancak aracı toparlayamadım ve ağaca vurdum'' dedi.
BÜYÜKERŞEN TÜRKİYE'DE ÖRNEK İSİM
BÜYÜKERŞEN TÜRKİYE'DE ÖRNEK İSİM
Trakya Belediyeler Birliği’ne üye Trakya’da hizmet veren 11 belediyenin başkan ve yetkililerinden oluşan heyet Eskişehir’de hayata geçirilen başarılı şehircilik projelerini yerinde inceledi.
AÇIK KAPI PROJESİ'Nİ BAKAN BAŞLATTI
AÇIK KAPI PROJESİ'Nİ BAKAN BAŞLATTI
 Eskişehir’de ‘Açık Kapı’ projesinin açılışında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “İçişleri Bakanlığımızın kendi personeli ile 117 yerli yazılım gerçekleştirdi” dedi. 
GEZİ YOLCULUĞU FACİAYLA BİTTİ
GEZİ YOLCULUĞU FACİAYLA BİTTİ
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 11 kişi hayatını kaybederken, 44 kişi de yaralandı. 
VALİ ÇAKACAK  KARNE DAĞITTI
VALİ ÇAKACAK KARNE DAĞITTI
Vali Özdemir Çakacak, Yunusemre İlköğretim Okulu'nu ziyaret ederek eğitim ve öğretimin birinci dönemini tamamlayan öğrencilere karneleri dağıttı. Öğrencilerin karne sevincine ortak olan Çakacak, "Yarı yıl tatilinde bol bol kitap okuyun. Hedefleriniz ve hayalleriniz büyük olsun" dedi.
TERMİK SANTRAL İSTEMİYORUZ
TERMİK SANTRAL İSTEMİYORUZ
Tepebaşı Belediyesi termik santral konusunda bakanlığa iletmek üzere bölgede yaşayan vatandaşların görüş ve önerilerini dinledi.
BAKAN SOYLU ESKİŞEHİR'DE
BAKAN SOYLU ESKİŞEHİR'DE
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türk milletinin, dünyadaki fitnenin, zulmün ve dünyaya kaosu getirmek isteyenlerin önündeki son engel kapısı olduğunu belirterek "Dünyada bir karanlık zihniyet bu kapıyı zorlamaktadır ve bu kapı kırılırsa, zulmün önündeki son engel de kalkmış olacaktır" dedi.