ANTİKA PAZARINA MUTLAKA UĞRAYIN

Son Güncelleme : 10 Ekim 2017 14:10
ANTİKA PAZARINA MUTLAKA UĞRAYIN

Eskişehir’de, Osmanlı dönemi ve sonrasına ait birçok değerli eşyaya sahip bir antikacı, mallarını pazarda satıyor.


12 yaşından itibaren antikacılığa meraklı olan Ahmet Yaman, köy köy gezerek ulaşmayı başardığı ve özenle sakladığı ürünleri pazarda satışa sundu. 60’lı yıllara ait fotoğraf makinelerinden, Osmanlı tapusuna kadar birçok ilgi çekici ürünü içinde barından tezgaha, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Vatandaşların ilgisinden dolayı çok mutlu olduğunu belirten Antikacı Ahmet Yaman, uzun yıllardır bu mesleği yaptığını söyledi. İnsanların tezgaha geldiklerinde, gördükleri tablo karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediklerini vurgulayan Yaman, “Diğer illere göre Eskişehir’de ilgi çok iyi. Elimde çok malzeme var. Osmanlı döneminden ve Osmanlı dönemi sonrasına ait. Geriye dönük her türlü malı satmaya çalışıyoruz. İnsanlara faydalı olmaya çalışıyoruz. Artık elektronik olayı bitti, tekrar geriye dönüş başladı. Onun için ilgi çok iyi bir seviyede” ifadelerini kullandı.
“Elimde çok değerli mallar var”
Uzun yıllardır her türlü antika eşyaya ulaşmaya çalıştığını ve bunu başardığını aktaran Ahmet Yaman, pazarda bin liralık ürünlerin dahi satışını yaptığını söyledi. Elinde çok değerli malların bulunduğunu aktaran Yaman, konuyla ilgili şunları kaydetti:
“Eski savaş malzemeleri var, tüfekler, çakmaklar. Eski radyolarımız var. Geriye dönük her şey mevcut. Şuanda burası pazar yeri olduğu için en pahalı mal bin lira. Ama elimde çok değerli mallar var. Saatler var mesela 8 bin lira 10 bin lira civarında. Piyanolar var. Ürünleri çok gezerek buluyorum. Köy köy geziyorum. Şehirlere gidiyorum. Antika merakım 12-13’lü yaşlara dayanıyor. Geriye dönük malzemeyi çok seviyorum.”

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Aras

10 Ekim 2017 12:19
Burada ki eşyaların antika olduğunu nereden bilecez bunun garantisi var mı

osman burdur

11 Ekim 2017 15:43
baktım fakat kayda deger hiçbirşey yok.
ÖNCE TARTIŞTI SONRA BIÇAKLADI
ÖNCE TARTIŞTI SONRA BIÇAKLADI
 Eskişehir’de bir şahıs, tartıştığı kişiyi göğsünden bıçaklayarak yaraladı. 
YILMAZ HOCA'NIN  KIYMETİNİ BİLİN
YILMAZ HOCA'NIN KIYMETİNİ BİLİN
Gazeteci Özlem Gürses, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nin düzenlediği etkinlikte Eskişehirli gençlerle bir araya geldi.
  OĞLUM GÖZ GÖRE GÖRE ÖLDÜ
OĞLUM GÖZ GÖRE GÖRE ÖLDÜ
Eskişehir'den Antalya'nın Manavgat ilçesine geçen yıl ailesiyle tatile gittiği beş yıldızlı otelin havuzunda boğulan 6 yaşındaki Atakan Yiğit Arı’nın ölümüyle ilgili dava görülmeye başladı. Duruşmada olay gününü gözyaşlarıyla anlatan baba Ersin Arı, havuzda bir kızın "Ayağıma bir şey takıldı" diye çığlık atmaya başlaması sonrası oğlunun cankurtaran tarafından sudan çıkarıldığını söyledi. Anne Hatice Arı da "Oğlum göz göre göre otelin ihmali yüzünden hayatını kaybetti" dedi.
ESKİ MUHTARA 25 YIL HAPİS
ESKİ MUHTARA 25 YIL HAPİS
Eskişehir'de trafik kazasının ardından tartıştığı kişiyi tabancayla öldüren sanığa 25 yıl hapis cezası verildi. 
ÇEVRE YOLUNDA AĞAÇ KATLİAMI
ÇEVRE YOLUNDA AĞAÇ KATLİAMI
Ankara yolu 8. kilometre üzerinde yapımı devam eden Şehir Hastanesi’nin bağlantı yolu yapımı bahanesiyle Karayolları tarafından onlarca ağaç kesildi.
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
Eskişehir'de FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonda 5 şahıs gözaltına alındı. 
KARANLIĞA IŞIK YAKTILAR
KARANLIĞA IŞIK YAKTILAR
Adalar'da toplanan kalabalık Alpu'ya yapılması planlanan termik santrali protesto etti.
SORUNLARI ÇÖZÜYORUZ
SORUNLARI ÇÖZÜYORUZ
Bir dizi ziyarette bulunmak ve çeşitli programlara katılmak üzere Mihalıççık ilçesine giden Vali Özdemir Çakacak, 'Vatandaşlarla Buluşma ve Muhtarlar Toplantısı'na başkanlık etti.
OLAY YERİ EĞİTİMİ ALDILAR
OLAY YERİ EĞİTİMİ ALDILAR
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda eğitim gören 65 öğrenci, 'Acil yardım kurtarma çalışmaları' eğitimi aldı.