ANNENİN FERYADI

Son Güncelleme : 04 Eylül 2018 16:09
ANNENİN FERYADI

Ayşe S., madde bağımlısı 29 yaşındaki oğlunu tedavi ettirebilmek için mahkeme kararıyla vesayetini üstüne aldı. Devlet Hastanesi AMATEM'e giden anneye, kendisi istemediği için oğlunun tedavisinin yapılamayacağı söylendi.

Gitmediğim yer kalmadı

Yaşadıklarını anlatan anne Ayşe S., "benim gitmediğim yer kalmadı. Oğlumun tedavi olmasını istiyorum. Mahkemeden aldığım vasi kararı nasıl kabul edilmez anlamıyorum. Oğlum bir suç işlese bu karar geçerli oluyor suçu ben üstüme almış oluyorum. Ama tedaviye gelince geçerli olmuyor. Valilik, Sağlık Müdürlüğü, Kaymakamlık gitmediğimiz yer kalmadı. Biz oğlumuzu kaybetmek istemiyoruz" dedi.

Zarar veriyor

Oğlunun evde kendisini odasına kilitlediğini, zaman zaman camları kırdığını belirten anne, "Karakoldan uzaklaştırma kararı verildi. Ama benim oğlumun gidecek yeri yok. O yüzden yanımızda kalıyor. Bazen ateş yakıyor. Kız kardeşi var, O da bu olaylardan etkileniyor. Biz şu an çalışmıyoruz. Çok zor durumdayız. Oğlumuzun sağlığına kavuşmasını istiyoruz" diye konuştu.

Bize çare olun

Baba NedimS. ise, "Eskişehir bize çare olmadı. Bize en azından bir yol göstersinler. Ankara'ya mı gideceğiz, İstanbul'a mı gideceğiz. Biz nereye gidilecekse gidelim razıyız. Biz oğlumuzu kaybetmek istemiyoruz. Gün geçtikçe daha kötü oluyor. Böyle giderse tedavi olsa bile düzelmeyecek. O yüzden oğlumuzun tedavisini yapsınlar" diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle