ANNENİN FERYADI

Son Güncelleme : 04 Eylül 2018 16:09
ANNENİN FERYADI

Ayşe S., madde bağımlısı 29 yaşındaki oğlunu tedavi ettirebilmek için mahkeme kararıyla vesayetini üstüne aldı. Devlet Hastanesi AMATEM'e giden anneye, kendisi istemediği için oğlunun tedavisinin yapılamayacağı söylendi.

Gitmediğim yer kalmadı

Yaşadıklarını anlatan anne Ayşe S., "benim gitmediğim yer kalmadı. Oğlumun tedavi olmasını istiyorum. Mahkemeden aldığım vasi kararı nasıl kabul edilmez anlamıyorum. Oğlum bir suç işlese bu karar geçerli oluyor suçu ben üstüme almış oluyorum. Ama tedaviye gelince geçerli olmuyor. Valilik, Sağlık Müdürlüğü, Kaymakamlık gitmediğimiz yer kalmadı. Biz oğlumuzu kaybetmek istemiyoruz" dedi.

Zarar veriyor

Oğlunun evde kendisini odasına kilitlediğini, zaman zaman camları kırdığını belirten anne, "Karakoldan uzaklaştırma kararı verildi. Ama benim oğlumun gidecek yeri yok. O yüzden yanımızda kalıyor. Bazen ateş yakıyor. Kız kardeşi var, O da bu olaylardan etkileniyor. Biz şu an çalışmıyoruz. Çok zor durumdayız. Oğlumuzun sağlığına kavuşmasını istiyoruz" diye konuştu.

Bize çare olun

Baba NedimS. ise, "Eskişehir bize çare olmadı. Bize en azından bir yol göstersinler. Ankara'ya mı gideceğiz, İstanbul'a mı gideceğiz. Biz nereye gidilecekse gidelim razıyız. Biz oğlumuzu kaybetmek istemiyoruz. Gün geçtikçe daha kötü oluyor. Böyle giderse tedavi olsa bile düzelmeyecek. O yüzden oğlumuzun tedavisini yapsınlar" diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ESKİŞEHİR'E KAR GELİYOR
ESKİŞEHİR'E KAR GELİYOR
Meteoroloji'den alınan bilgiye göre Eskişehir'de karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.
MUTFAKTA YANGIN VAR
MUTFAKTA YANGIN VAR
CHP İl Başkanı Rabia Akman Hükümetin ‘enflasyonla mücadele programı’nın ise yaramadığını belirterek “Mutfakta yangın var” dedi.
HAYALLERİ GERÇEK OLDU
HAYALLERİ GERÇEK OLDU
İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, polis olma hayali ile yaşayan engelli öğrencilerin okuluna giderek 'Polislik' mesleğini anlattı.
KADRİYE KARACA  TOPRAĞA VERİLDİ
KADRİYE KARACA TOPRAĞA VERİLDİ
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca'nın, annesi Kadriye Karaca, son yolculuğuna uğurlandı.
SAĞLIK ELÇİLERİ ESKİŞEHİR'DE
SAĞLIK ELÇİLERİ ESKİŞEHİR'DE
Ekranların sevilen yüzü Saba Tümer, Eskişehir’de katıldığı bir etkinlikte ‘Kahkaha Kulübü’ için adımlar attığını söyledi. 
KURT VE ATAÇ RESMEN AÇIKLANDI
MEMUR EK ZAM İSTİYOR
MEMUR EK ZAM İSTİYOR
Türkiye Kamu-Sen üyeleri Yediler Parkı'nda bir araya gelerek ek zam talebinde bulundu. 
ESKİŞEHİR'E AFRİKA ÇIKARMASI
ESKİŞEHİR'E AFRİKA ÇIKARMASI
Afrika ülkelerinin ateşe ve büyükelçileri, Eskişehir Sanayi Odası'nda (ESO) bir araya geldi. 
METRUK BİNALAR SUÇ ODAĞI
METRUK BİNALAR SUÇ ODAĞI
Vali Özdemir Çakacak, başkanlığında yapılan Kaymakamlar Toplantısında il genelindeki asayişi değerlendirdi.