ANNENİN FERYADI

Son Güncelleme : 04 Eylül 2018 16:09
ANNENİN FERYADI

Ayşe S., madde bağımlısı 29 yaşındaki oğlunu tedavi ettirebilmek için mahkeme kararıyla vesayetini üstüne aldı. Devlet Hastanesi AMATEM'e giden anneye, kendisi istemediği için oğlunun tedavisinin yapılamayacağı söylendi.

Gitmediğim yer kalmadı

Yaşadıklarını anlatan anne Ayşe S., "benim gitmediğim yer kalmadı. Oğlumun tedavi olmasını istiyorum. Mahkemeden aldığım vasi kararı nasıl kabul edilmez anlamıyorum. Oğlum bir suç işlese bu karar geçerli oluyor suçu ben üstüme almış oluyorum. Ama tedaviye gelince geçerli olmuyor. Valilik, Sağlık Müdürlüğü, Kaymakamlık gitmediğimiz yer kalmadı. Biz oğlumuzu kaybetmek istemiyoruz" dedi.

Zarar veriyor

Oğlunun evde kendisini odasına kilitlediğini, zaman zaman camları kırdığını belirten anne, "Karakoldan uzaklaştırma kararı verildi. Ama benim oğlumun gidecek yeri yok. O yüzden yanımızda kalıyor. Bazen ateş yakıyor. Kız kardeşi var, O da bu olaylardan etkileniyor. Biz şu an çalışmıyoruz. Çok zor durumdayız. Oğlumuzun sağlığına kavuşmasını istiyoruz" diye konuştu.

Bize çare olun

Baba NedimS. ise, "Eskişehir bize çare olmadı. Bize en azından bir yol göstersinler. Ankara'ya mı gideceğiz, İstanbul'a mı gideceğiz. Biz nereye gidilecekse gidelim razıyız. Biz oğlumuzu kaybetmek istemiyoruz. Gün geçtikçe daha kötü oluyor. Böyle giderse tedavi olsa bile düzelmeyecek. O yüzden oğlumuzun tedavisini yapsınlar" diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 1 çocuk öldü, 6 kişi yaralandı. 
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
Vatandaşların duygularını sömüren dilencinin üzerinden tam 620 lira çıktı.
SARICAKAYA'DA  PALMİYE GÜZELLİĞİ
SARICAKAYA'DA PALMİYE GÜZELLİĞİ
Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesine giren vatandaşları palmiye ağaçları karşılıyor.
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğünce 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında Porsuk Bulvarı Adalar mevkiinde düzenlenen, bazı genel sağlık hizmetlerinin ücretsiz olarak verildiği Halk Sağlığı Sokağı etkinliğine vatandaşların ilgisi büyük oldu.
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ  SAVUNULMALI
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ SAVUNULMALI
Eğit – Der Eskişehir Şubesi eğitim öğretim yılının başlamasının ardından basın açıklaması gerçekleştirdi. Şube Başkanı Emin Dağlı, Laik eğitim sisteminin savunulması gerektiğini söyledi.
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED Eskişehir Şube Başkanı İlyas Küçükcan yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili basın açıklaması yaptı. Küçükcan "Nitelikli-işlevsel bir eğitim sistemi için, Köy Enstitüleri deneyiminden yararlanılmalı" dedi.
KERBELA ANILDI
KERBELA ANILDI
Odunpazarı Belediyesi, Aleviler için kutsal olan Muharrem Ayı nedeniyle Sahra-i Kerbela Yas-ı Matem etkinliği düzenledi.
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
Geçen sene zihinsel engelli çocuğu ile birlikte savaştan kaçarak Irak’tan gelen Türkmen annenin yokluk içinde yaşadığını tespit eden Eskişehir Havacılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği, ailenin evine yaklaşık 15 bin liralık eşya bağışladı.
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti.