Ankara'da Libya tezkeresi hazırlığı

Son Güncelleme : 28 Aralık 2019 08:12
Ankara'da Libya tezkeresi hazırlığı

Libya'nın Türkiye'den resmen askeri destek istemesi üzerine Ankara'da tezkere hazırlıkları hızlandı. Bu kapsamda, Libya'ya asker gönderilmesine ilişkin tezkerenin önümüzdeki hafta Meclis'e gelmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Libya'nın Türkiye'den askeri destek talep etmesi halinde davete icabet edileceğini açıklamıştı. Bütçe görüşmelerinin ardından Meclis iki hafta tatile girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da bu kapsamda tezkerenin 7-8 Ocak tarihlerinde Meclis'e sevk edilebileceğini belirtmişti. Libya'nın Türkiye'den resmen askeri destek istemesi ve bölgede yaşanan gelişmeler nedeniyle tezkere mesaisi öne çekildi. AK Parti yönetiminden milletvekillerine gönderilen mesajda, tezkerenin 30 Aralık Pazartesi günü Meclis Başkanlığı'na sunulabileceği, Genel Kurul'daki görüşmelerinin ise 2 Ocak Perşembe günü gerçekleştirilebileceği vurgulandı. Milletvekillerinden programlarını bu gelişme ışığında güncellemesi istenirken, tezkereye ilişkin kesin takvimin pazartesi günü netleşeceği belirtildi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Eses

28 Aralık 2019 20:03
Çocuklarımızı ateşin içine göndermeyelim. Onlar oralarda şehit olurken burada ocaklar sönüyor. Libyadaki savaşın ülkemizin sınır güvenliği için ne gibi bir zararı olabilir?

Ümmet

29 Aralık 2019 18:19
Libyalıda gelsin.sörelide çünkü biz çok zengin kuvvetli bi devletiz ekonomi de çok iyi tüm arap dünyasındaki herkesi Türkiye ye getirin biz bakarız ekonomi süper.bu ülke tüm ümmete yeter.başka yerlerden de adam getirin burada herkese yer var.

depolama

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma