Anadolu'nun Tubitak başarısı

27 Temmuz 2017 16:04
Anadolu'nun Tubitak başarısı

Anadolu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Cem Sevik, 2017 TÜBİTAK Teşvik Ödülü'nü almaya hak kazandı.

 Anadolu Üniversitesi desteği ile başvuru gerçekleştirdiğini belirten Doç. Dr. Sevik aldığı ödül ile ilgili olarak, “Bu ödül geçmişten bu yana, nanomalzemelerin yenilenebilir ve çevre dostu enerji üretimi uygulamaları ile doğrudan ilişkili fiziksel özelliklerinin araştırılması konularındaki yaptığımız çalışmalardan hareketle, gelecekte de nitelikli bilimsel katkılar yapacağınız düşünülerek verilen bir ödüldür. TÜBİTAK Bilim Kurulu tarafından bu prestijli ödüle layık görülmek benim için son derece mutlu edici bir gelişme” şeklinde konuştu.
Aldığı ödülü şu an üzerinde çalışmakta olduğu kuramsal ve deneysel projelerde değerlendireceğini dile getiren Doç. Dr. Sevik, bu tür teşviklerin çok önemli katkılar sağladığını belirtti. Sevik ayrıca yapmış olduğu çalışmalara katkılarından dolayı özellikle Anadolu Üniversitesine ve Mikro Nano Aygıt ve Sistemler Araştırma grubu bünyesinde ortak çalışmalar yürütmekte olduğu Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Feridun Ay ve Doç. Dr. Nihan Kosku Perkgöz’e teşekkür etmek istediğini de özellikle vurguladı.
TÜBİTAK Teşvik Ödülleri, yaptığı çalışmalarla bilime gelecekte uluslararası düzeyde önemli katkılarda bulunabilecek niteliklere sahip olduğunu kanıtlamış, ödülün verildiği yılın ilk gününde 40 yaşını geçmemiş hayattaki bilim insanlarına verilmektedir.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

fişli pano

05 Ağustos 2017 09:32
sen hangi devreyi,hangi işlemciyi renk değiştiren akıllı lensin içine soktun

gölge yapma

05 Ağustos 2017 09:20
laf atmadık diye diklip durma orda.estapın yaptığı kabinetleri çoklu fiş guruplarıyla doldurmuşlar,üstünede bitane fiber optik kutu bunun neresi nano.nano teknoloji dediğin labratuar ortamında moloküllerin küçültülerek elektironik devrelerin daha az yer kaplayacağı çalışmalar yapmaktır. sen ne yapmışın koca panonun önünde esas bilim insanlarının önünü kapatmışın.