ANADOLU ÜNİVERSİTESİNİN GURURU

14 Ağustos 2017 16:44
ANADOLU ÜNİVERSİTESİNİN GURURU

KABUL EDİLEN 3 PROJE ARASINDA

Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Elemanı Yrd. Doç. Dr. Hülya Karaca Gençer’in “Maya Hücre Fabrikaları ile Taksol Öncülerinin Üretimi” projesi, 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı kapsamında TÜBİTAK’ta kabul edilen 3 proje arasında yer aldı.

BİR ÇOK ÜRÜN ÜRETİLEBİLECEK

Gençer, ekibinde yer alan Anadolu Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden Arş. Gör. Handan Açelya Kapkaç ile birlikte projeyi hazırladı. Gençer, “Bu proje Türkiye’de ‘kendi hammaddeni kendi üret’e bir katkısı olacak. İç pazarda, dışarıdan ihraç etmeden ilaç, kozmetik, gıda sanayinde kendi hammaddemizi ucuz, bol, güvenilir bir şekilde üretmemizi sağlayacak ve her alanda yeni projelere ön ayak olacak ve hammadde bazında birçok ürün üretilebilecek" dedi.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

EsEs

14 Ağustos 2017 17:30
Şehrimizin gururu üniversitemizi ve akademisyenlerimizi tebrik ederim. Bu günlerde böylesine güzel haberlere gerçekten ihtiyacımız var.

İlknur Akgül

15 Ağustos 2017 13:54
Sizinle ne kadar gurur duysak azdır iyiki varsınız tebrik ediyorum sevgili kızım açelya ve hülyam sevgiler başarınızın devamını diliyorum.

Erol Akdamar

15 Ağustos 2017 13:51
Canım tebrik eder başarılarının devamını dilerim öpüyorum seni