ANADOLU KUPALARI TOPLADI

05 Mayıs 2017 15:27
ANADOLU KUPALARI TOPLADI

Anadolu Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü takımlarının 2015-2016 sezonunda elde ettiği üstün başarılar ve kazanılan kupalar, gerçekleştirilen törenle Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan’a takdim edildi.


Eskişehir ve Türkiye sporunun gelişmesine katkıda bulunmak için tüm imkânlarıyla çalışmaya devam eden Anadolu Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün kupa takdim töreni Yunus Emre Yerleşkesi Öğrenci Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törende, Eskişehir Süper Amatör Küme’de şampiyon olarak Bölgesel Amatör Lig’e yükselen Anadolu Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Futbol A takımı, Türkiye Voleybol Federasyonu İkinci Ligi’nde şampiyon olarak Birinci Lig’e yükselen Voleybol Bayan Takımı ve Türkiye Hentbol Federasyonu Birinci Ligi’ni şampiyon olarak bitirerek Süper Lig’e yükselen Bayan Hentbol Takımı kupalarını Rektör Prof. Dr. Naci Gündoğan’a takdim etti. Kupaların sunulmasının ardından sporculara onur madalyaları verildi.

“Önemli olan dayanışma ruhu içerisinde bu işlerden heyecan duymak”
Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Anadolu Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün 30 yılı aşkın süredir hem üniversite hem de şehir sporlarına hizmet ettiğini dile getirdi. Rektör Gündoğan, “Biz her zaman şunu söylüyoruz. Gerçekten üniversite gençliğinin mutlaka akademik başarıları olmalı ve okul hayatları başarılı geçmeli. Bunun yanında mutlaka spor ve sanat gibi diğer alanlarda da başarılarını başarıyla taçlandırmalılar. Biz hep bu amaçla gerek üniversite takımlarımızı gerek spor kulüplerimizi destekliyoruz ve desteklemeye de devam edeceğiz. Zaten bu desteklemelerin de ürünlerini her sene yaptığımız bu törenlerle yakından görüyoruz. Ben tüm sporcu kardeşlerimi, öğrencilerimi yürekten kutluyorum. İnşallah önümüzdeki yıl da çok daha büyük başarılara imza atacaklarına inanıyorum. Tabii önemli olan sadece kupa kazanmak veya bir üst lige yükselmek değil. Bunlar önemli tabii önemli ve sporun meyveleri ama asıl önemli olan dürüst, ahlaklı, dayanışma ve birlik, beraberlik ruhu içerisinde bu işlerden heyecan duymak. Bunun yanında sporcunun fiziksel ve zihinsel olarak gelişimini sağlayıp bu heyecanı yaşaması önemli. Zaten bu duygu ve düşünceler içerisinde olan, sporu bir disiplin olarak algılayan, ahlaki değeri yüksek, karakterli sporcularımız, oyuncularımız olduğu müddetçe böyle başarı da kendiliğinden geliyor” dedi.

“Bu başarı ülkemizdeki diğer üniversitelerimiz için önemli bir örnek teşkil edecek”
Anadolu Üniversitesi’nin sadece sporda değil, eğitim ve sanatta da kendisini ispat ettiğini ifade ederek sözlerine başlayan Eskişehir Valisi Azmi Çelik ise, “Aslında değerli sporcu kardeşlerimiz söylenecek olanı söyledi ve bulunmuş oldukları ligin bir üst ligine çıkmayı başardı. Bize düşen burada marifetin iltifata tabii olduğu gibi kendilerini tebrik etmek, bundan sonraki sonraki yaşantılarında sağlık ve başarı temenni etmek istiyorum. Öyle zannediyorum ki bu başarı hem üniversitemizde faaliyet gösteren diğer branşlar için ve aynı zamanda ülkemizdeki diğer üniversitelerimiz için çok önemli bir örnek teşkil edecek. Bu sene Eskişehir olarak hakikaten spor adına güzel bir sene yaşıyoruz. Biliyorsunuz Selkaspor Erkek Hentbol Takımımız da Süper Lig’e çıkmayı başardı. İnşallah basketbol takımımız ve Eskişehirspor da bu sene Süper Lig’e çıkmak suretiyle, Anadolu Üniversitesi’ndeki takımlarla birlikte bizlere güzel bir spor yılı yaşatacaklar ve 2017 yılına spor yılı damgasını vuracaklar” şeklinde konuştu.
Kupa takdiminin ardından ise Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından müzik dinletisi sunulurken, Anadolu Üniversitesi Halkbilim ve Araştırma Merkezi Vurmalı Çalgılar Topluluğu ise katılımcılara kısa bir performans sergiledi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
Hasan Tuç Tepebaşı Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday adaylığını açıkladı. Tuç "Seçimlerden sonra Tepebaşı'nı herkese kapısı ve gönlü açık yönetim anlayışına kavuşturacağız" dedi.
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Almanya’nın çeşitli kentlerinden Türkiye’ye gelen gazeteciler, Eskişehir’e hayran kaldı. Kent gezisi sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret eden gazeteciler, hayata geçirdiği başarılı projelerden dolayı Başkan Büyükerşen’i tebrik ettiler.
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
Vali Özdemir Çakacak, tüm poliklinikleriyle hasta kabulüne başlayan Eskişehir Şehir Hastanesini gezerek, yapılan çalışmalar hakkında İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge’den bilgi aldı.
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
Odunpazarı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, hafta sonunda da mesai yapacak. Hizmet almak isteyen vatandaşlar, 09.00-16.00 saatleri arasında vezneleri kullanabilecek.
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından uyuşturucuyla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalarda yakalanan İran uyruklu uyuşturucu satıcısı adliyeye sevk edildi.
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
Eskişehir'de, bir kadının çantasından yankesicilik yöntemiyle bin 40 lira çaldığı öne sürülen, kadın hükümlü, polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. 
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
Eskişehir'de yaşayan Spinal Muskuler Atrofi (SMA) tip-1 hastası 2,5 yaşındaki Çağan Meriç Demir'in ailesi, Sağlık Bakanlığı tarafından tüm SMA hastalarına ilaç temini için süreç başlatılmasını mutlulukla karşıladı.
ÖRNEK UYGULAMA
ÖRNEK UYGULAMA
Eskişehir'de bir işletme sahibi, sokak hayvanları için mama getiren müşterilerine yüzde 50 indirim yapmasının yanı sıra kafedeki oyun konsollarında biriken paralarla aldığı mamaları, sokak hayvanlarını besleyenlere ücretsiz temin ediyor.
UYUŞTURUCU OPERASYONU
UYUŞTURUCU OPERASYONU
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 şüpheliden biri 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi.