ANADOLU KUPALARI TOPLADI

05 Mayıs 2017 15:27
ANADOLU KUPALARI TOPLADI

Anadolu Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü takımlarının 2015-2016 sezonunda elde ettiği üstün başarılar ve kazanılan kupalar, gerçekleştirilen törenle Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan’a takdim edildi.


Eskişehir ve Türkiye sporunun gelişmesine katkıda bulunmak için tüm imkânlarıyla çalışmaya devam eden Anadolu Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün kupa takdim töreni Yunus Emre Yerleşkesi Öğrenci Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törende, Eskişehir Süper Amatör Küme’de şampiyon olarak Bölgesel Amatör Lig’e yükselen Anadolu Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Futbol A takımı, Türkiye Voleybol Federasyonu İkinci Ligi’nde şampiyon olarak Birinci Lig’e yükselen Voleybol Bayan Takımı ve Türkiye Hentbol Federasyonu Birinci Ligi’ni şampiyon olarak bitirerek Süper Lig’e yükselen Bayan Hentbol Takımı kupalarını Rektör Prof. Dr. Naci Gündoğan’a takdim etti. Kupaların sunulmasının ardından sporculara onur madalyaları verildi.

“Önemli olan dayanışma ruhu içerisinde bu işlerden heyecan duymak”
Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Anadolu Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün 30 yılı aşkın süredir hem üniversite hem de şehir sporlarına hizmet ettiğini dile getirdi. Rektör Gündoğan, “Biz her zaman şunu söylüyoruz. Gerçekten üniversite gençliğinin mutlaka akademik başarıları olmalı ve okul hayatları başarılı geçmeli. Bunun yanında mutlaka spor ve sanat gibi diğer alanlarda da başarılarını başarıyla taçlandırmalılar. Biz hep bu amaçla gerek üniversite takımlarımızı gerek spor kulüplerimizi destekliyoruz ve desteklemeye de devam edeceğiz. Zaten bu desteklemelerin de ürünlerini her sene yaptığımız bu törenlerle yakından görüyoruz. Ben tüm sporcu kardeşlerimi, öğrencilerimi yürekten kutluyorum. İnşallah önümüzdeki yıl da çok daha büyük başarılara imza atacaklarına inanıyorum. Tabii önemli olan sadece kupa kazanmak veya bir üst lige yükselmek değil. Bunlar önemli tabii önemli ve sporun meyveleri ama asıl önemli olan dürüst, ahlaklı, dayanışma ve birlik, beraberlik ruhu içerisinde bu işlerden heyecan duymak. Bunun yanında sporcunun fiziksel ve zihinsel olarak gelişimini sağlayıp bu heyecanı yaşaması önemli. Zaten bu duygu ve düşünceler içerisinde olan, sporu bir disiplin olarak algılayan, ahlaki değeri yüksek, karakterli sporcularımız, oyuncularımız olduğu müddetçe böyle başarı da kendiliğinden geliyor” dedi.

“Bu başarı ülkemizdeki diğer üniversitelerimiz için önemli bir örnek teşkil edecek”
Anadolu Üniversitesi’nin sadece sporda değil, eğitim ve sanatta da kendisini ispat ettiğini ifade ederek sözlerine başlayan Eskişehir Valisi Azmi Çelik ise, “Aslında değerli sporcu kardeşlerimiz söylenecek olanı söyledi ve bulunmuş oldukları ligin bir üst ligine çıkmayı başardı. Bize düşen burada marifetin iltifata tabii olduğu gibi kendilerini tebrik etmek, bundan sonraki sonraki yaşantılarında sağlık ve başarı temenni etmek istiyorum. Öyle zannediyorum ki bu başarı hem üniversitemizde faaliyet gösteren diğer branşlar için ve aynı zamanda ülkemizdeki diğer üniversitelerimiz için çok önemli bir örnek teşkil edecek. Bu sene Eskişehir olarak hakikaten spor adına güzel bir sene yaşıyoruz. Biliyorsunuz Selkaspor Erkek Hentbol Takımımız da Süper Lig’e çıkmayı başardı. İnşallah basketbol takımımız ve Eskişehirspor da bu sene Süper Lig’e çıkmak suretiyle, Anadolu Üniversitesi’ndeki takımlarla birlikte bizlere güzel bir spor yılı yaşatacaklar ve 2017 yılına spor yılı damgasını vuracaklar” şeklinde konuştu.
Kupa takdiminin ardından ise Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından müzik dinletisi sunulurken, Anadolu Üniversitesi Halkbilim ve Araştırma Merkezi Vurmalı Çalgılar Topluluğu ise katılımcılara kısa bir performans sergiledi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

TRAMVAYDA GASP İDDİASI
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
Eskişehir'de, tramvayda Türkmenistan uyruklu bir kişinin saatini gasbettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı.