ALTYAPI ÖNLEMİ ALINMALI

19 Haziran 2019 16:38
ALTYAPI ÖNLEMİ ALINMALI

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, Sarıcakaya İlçesi’nde Sel felaketinden etkilenen bölgeleri incelerken, yöneticiler, muhtarlar ve afetzedelerle bir araya geldi.

Günay, ilk önce ilçe Kaymakamlığına vekalet eden Mihalgazi İlçe Kaymakamı Hasan Hüseyin Uzan’ı ziyaret ederek yaşanan sel felaketi ile ilgili bilgi aldı. Ardından selden en çok etkilenen İğdir ve Kapukaya Mahallelerinde incelemelerde bulundu. Günay “Süreci başından itibaren takip ediyoruz, yetkili kurumlarımızla irtibat halindeyiz. En önemlisi bundan sonra bu tür felaketlerin yaşanmaması için altyapı önlemlerinin alınmasıdır. Hükümetimizin hizmetleri yanı sıra burada Büyükşehir Belediyesi’ne de önemli görevler düşüyor” dedi.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Hüsamettin Küçük

20 Haziran 2019 10:33
DSİ dere yataklarını temizler, ıslah eder, aşırı yağmurlarda sel felaketine önleyici tedbirleri alırdı. Ama son 15 yıldır akarsu yatakları DSİ tarafından temizlenemiyor. Temizlenemiyor diyorum. Çünkü DSİ makine ve personel sayısı olarak yok denilecek düzeye indirilerek iş yapma imkanı ortadan kaldırıldı. Sel ile mücadele ve koruyucu tedbir alacak kurum belediye değil, DSİ.

Oyun delisi

20 Haziran 2019 10:31
Heykel yapmak varken ne gerek var altyapıya.

mustafa

20 Haziran 2019 08:37
Büyükşehir daha şehirin içiyle baş edemiyor sarıcakayamı kaldı alt yapı alacak. büyükerşen çeyrek asırdır başkanlık yapıyor ama her yağmurdan sonra aynı yerleri sel basıyor. Neden çünkü hiç bişey yapılmıyor