ALPU'DA SONDAJ TARTIŞMASI

Son Güncelleme : 22 Mayıs 2019 16:05
ALPU'DA SONDAJ TARTIŞMASI

Alpu'ya yapılması planlanan kömürlü termik santral çalışmaları kapsamında tarım arazilerinde sondaj yapılmaya başlandı. Yetkililerin daha önce "Petrol arıyoruz" dediği sondaj çalışmalarının termik santral için yapıldığı itiraf edildi.

Rezervler tespit ediliyor

Sondajların yapıldığı şantiyenin şefi Mustafa Akar, çalışmaların kömür rezervlerini tespit etmek için yapıldığını söyledi. Akar "Bu etütler hemen termik santral yapılacak anlamına gelmiyor. Bunlar termik santralin yapılıp yapılmayacağının tespiti için yapılıyor. 350 metre derine indik. 7- 8 gündür kömür almaya başladık. Rezervin tespiti için sondaj yapıyoruz. Bizim yaptığımız sondajın yer altına herhangi bir zararı yok" dedi.

Cumhurbaşkanı söz vermişti

Tarlalarda yapılan sondaj çalışmalarının santral için yapıldığını öğrenen köylüler duruma isyan etti. Daha önce defalarca çişitli platformlarda kömürlü termik santral istemediklerini dile getiren köylüler ve ESÇEP, kuyular önünde basın açıklaması yaptı. Grup adına konuşan Fikret Baykır "Bizler Alpu Ovası'na yapılması planlanan termik santral ile ilgili sözlerin tutulmasını istiyoruz. Cumhurbaşkanı, Alpu Ovası'nın koruma altına alındığını beyan etmişken be gelişmeler ne anlama geliyor? Milletvekillerinden de sözlerini tutmasını bekliyoruz" dedi.

Yorumlar (9) / Onay bekleyen (10)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ATİLLA

23 Mayıs 2019 08:52
siz seçim öncesi akplilerin verdiği sözlere inanmışmıydınız. o seçime kadardı seçim bitti. bakın kıdem tazminatı konusunda hiç sesleri çıkmıyor istanbul seçimlerinden sonra pat oldu bitti. bunların hayatı yalan dolan.

Vatandaş

23 Mayıs 2019 07:25
Cumhurreis söz verdiyse kesin sözünde durur! :D ahahahahah

ok

23 Mayıs 2019 07:45
ne kadar vahim bir durum termik santral a hayır

deniz

23 Mayıs 2019 11:08
mustafa denen çevre katili...güneş enerjisi denilen yenilebilir enerji sistemleri var...telefonlar şarz olacak diye kömürlü santral mı lazım....kafanı çalıştırsana be adam...

Ceylan

23 Mayıs 2019 17:58
Madem ki demokratik bir ülkeyiz. Termik santral konusunda referanduma gidip Eskişehir halkına sorun. Gerçi sonuç belli de , siz yine de sorun...

40 GEMİ GELMİŞ KIBRIS A

23 Mayıs 2019 09:09
RUMLAR KIBRIS ÇEVRESİNDE ENERJİ ARATMIYOR , BİZİM İŞ BİRLİKCİLERDE İÇERDE ENERJİ ARATMIYOR , HEP ENGELLEME . ÇOK BÜYÜK OYUNLAR DÖNÜYOR . ÇOK .

dış güçlerin oyunları bitmez

23 Mayıs 2019 12:15
vay efendim , rüzgar - güneş enerjisi varmışş , sen adamla dalga mı geçimiyon , senin yaptığın yatırımı 30 senede amorti edemez . 2 ,3 senede birde paneller değişecek . bizi iyice uçuruma itiyorlar .

ENERJİ SAVAŞLARI

23 Mayıs 2019 09:22
BİR ÜLKEYE VE BU ÜLKEYE + PETROL + DOĞALGAZ + BÜTÜN ENERJİ ÇEŞİTLERİ LAZIM , YAŞAMAK İÇİN , GERİSİ PALAVRA . ARD DÜŞÜNCE .

mustafa

23 Mayıs 2019 09:11
Yapılsın termik santral neden itiraz ediyorlar. Hepiniz medini insanlarsınız cep telefonunuz şarjı bitince krize giriyorsunuz. Enerji üretilecek daha ne

istanbul escort

evden eve nakliyat

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama