AKŞENER: ADAY OLACAĞIM

18 Nisan 2018 17:13
AKŞENER: ADAY OLACAĞIM

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Cumhurbaşkanı adayıyım. 100 bin imzayla cumhurbaşkanı adayı olacağım" dedi.

İstanbul'da açıklamalarda bulunan Akşener, şunları söyledi:
''Küçük ortağın söylediği, büyük ortağın danışıklı dövüş şeklinde bu teklifi kabul ettiği bir sistemle karşı karşıyayız. Şimdi en çok merak edilen soruyu cevaplandırarak başlamak istiyorum.

Bir, İYİ Parti seçime girecek. Bu konuda herkesi ayağını denk almaya davet ediyorum.
İkincisi, İYİ Parti seçime yönelik en hazırlıklı partidir. Teşkilatlarımız zinde, inançlı, iddialı, yorgunlukları yok. Nitekim 1 Nisan'da yaptığımız birinci olağanüstü kurultayımızda ortaya çıkan tablo, iktidar partisinin en büyük alternatifinin İYİ Parti olduğunu ortaya çıkardı ve abiler korktu.

Ben bu abilerin korktuğunu biliyordum da bu kadar korktuklarını gerçekten düşünmemiştim.
Sayın küçük ortak bilmez belki ama sayın Erdoğan bilir. Abiler ikiledi, şimdi bu seçimin bizim açımızdan herhangi bir problemi yok. İYİ Parti bir an evvel bu seçimin olmasını hep arzu etti.

Hatırlarsanız 15 Temmuz'da seçim yaparlar demiştim, abileri tanıdığım için haklı çıktım. An itibariyle seçim çalışmalarına başlıyoruz.

100 BİN İMZA CUMHURBAŞKANI ADAYI OLACAĞIM

Biz 16 Nisan'a çalıştık, partimizi kurarken çalıştık. 16 Nisan'da 37 ile gitmişiz, yarın itibariyle benim gittiğim il sayısı 54 il olacak. Ben cumhurbaşkanı adayıyım, arkadaşlarımın talebiyle. 100 bin imza ile aday olacağım. Hangi kanunu çıkarırlarsa çıkarsınlar siyaset simsarlarına şunu söylemek istiyorum. Korkunun ecele faydası yok. Ve Cumhurbaşkanlığını ve iktidar olmayı Allah'ın izniyle 24 Haziran'da İYİ Parti ve kadroları başaracak.

Sayın Erdoğan ikrar etti. Hani uçacaktı, kaçacaktı ve aşacaktı ya Türkiye... Bunun öyle olmadığını, ekonominin büyük bir yıkım içinde olduğunu, daha sonraki fasılda bunun karşılanamayacak şekilde derinleştiğini ve bir an evvel seçime giderek anlaşılıyor ki paçayı kurtarmaya çalışıyorlar. Ama buradan ilan ediyorum paçayı sudan kurtaramayacaklar.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Necmi çalış

18 Nisan 2018 19:25
Topuklu efe amma korkuttun adamları yangından mal kaçırır gibi seçim dediler. Aba altından sopayida iyi göstermişsin helal olsun

tunç

19 Nisan 2018 13:15
helal sana

nazmi

22 Nisan 2018 21:34
ol bacım ol.bunların hakından gelmek farz oldu
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında biri çocuk 2 kişi hayatını kaybederken, 2'si ağır 5 kişi de yaralandı. 
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay ilçe gezilerine Beylikova ile devam etti. Günay’ın ilk durağı Batman’da şehit düşen Jand. Uzm. Çvş. Neşet Gök’ün baba ocağı oldu.
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
Demokrat Parti (DP) haftalık toplantısı dün DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç başkanlığında gerçekleştirildi. Ekonomi hakkında konuşan Dölekçekiç, “Ekonomik kriz vatandaşın midesinde” dedi.
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
Saadet Parti(SP) haftalık toplantısı dün SP Mali İşler Başkanı Hikmet Çakır başkanlığında gerçekleştirildi.
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
Büyük Birlik Partisi Eskişehir 8. Olağan Kongresi,dün BBP Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici'nin katılımıyla gerçekleşti. Yerel seçimlerde kendi partilerinden aday çıkaracaklarını söyleyen Destici, “ Eskişehir'de zaferle çıkacağız” dedi.
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
İYİ Parti İl Başkanı Ramis Tunca “Et fiyatlarındaki artış zenginlikten çok et yememizden kaynaklanıyor olarak açıklanıp Türk Milleti ile dalga geçilmiştir” dedi.
ESERLERİNİ TANITIYOR
ESERLERİNİ TANITIYOR
İstanbul’da atölyesi bulunan ve 18 yıldır ürettiği el sanatları eserleri ile 11 sergi açan Gelengül Filiz, şehir şehir gezerek el emeği ürünlerini vatandaşlara tanıtıyor.
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi “Alzheimer’in Hastalık ve Sosyal Boyutu” konulu etkinliğe ev sahipliği yaptı.
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği (YUDER) tarafından düzenlenen kardeşlik sohbetinde yabancı öğrencilere bazı bilgiler verildi.