AKŞENER: ADAY OLACAĞIM

18 Nisan 2018 17:13
AKŞENER: ADAY OLACAĞIM

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Cumhurbaşkanı adayıyım. 100 bin imzayla cumhurbaşkanı adayı olacağım" dedi.

İstanbul'da açıklamalarda bulunan Akşener, şunları söyledi:
''Küçük ortağın söylediği, büyük ortağın danışıklı dövüş şeklinde bu teklifi kabul ettiği bir sistemle karşı karşıyayız. Şimdi en çok merak edilen soruyu cevaplandırarak başlamak istiyorum.

Bir, İYİ Parti seçime girecek. Bu konuda herkesi ayağını denk almaya davet ediyorum.
İkincisi, İYİ Parti seçime yönelik en hazırlıklı partidir. Teşkilatlarımız zinde, inançlı, iddialı, yorgunlukları yok. Nitekim 1 Nisan'da yaptığımız birinci olağanüstü kurultayımızda ortaya çıkan tablo, iktidar partisinin en büyük alternatifinin İYİ Parti olduğunu ortaya çıkardı ve abiler korktu.

Ben bu abilerin korktuğunu biliyordum da bu kadar korktuklarını gerçekten düşünmemiştim.
Sayın küçük ortak bilmez belki ama sayın Erdoğan bilir. Abiler ikiledi, şimdi bu seçimin bizim açımızdan herhangi bir problemi yok. İYİ Parti bir an evvel bu seçimin olmasını hep arzu etti.

Hatırlarsanız 15 Temmuz'da seçim yaparlar demiştim, abileri tanıdığım için haklı çıktım. An itibariyle seçim çalışmalarına başlıyoruz.

100 BİN İMZA CUMHURBAŞKANI ADAYI OLACAĞIM

Biz 16 Nisan'a çalıştık, partimizi kurarken çalıştık. 16 Nisan'da 37 ile gitmişiz, yarın itibariyle benim gittiğim il sayısı 54 il olacak. Ben cumhurbaşkanı adayıyım, arkadaşlarımın talebiyle. 100 bin imza ile aday olacağım. Hangi kanunu çıkarırlarsa çıkarsınlar siyaset simsarlarına şunu söylemek istiyorum. Korkunun ecele faydası yok. Ve Cumhurbaşkanlığını ve iktidar olmayı Allah'ın izniyle 24 Haziran'da İYİ Parti ve kadroları başaracak.

Sayın Erdoğan ikrar etti. Hani uçacaktı, kaçacaktı ve aşacaktı ya Türkiye... Bunun öyle olmadığını, ekonominin büyük bir yıkım içinde olduğunu, daha sonraki fasılda bunun karşılanamayacak şekilde derinleştiğini ve bir an evvel seçime giderek anlaşılıyor ki paçayı kurtarmaya çalışıyorlar. Ama buradan ilan ediyorum paçayı sudan kurtaramayacaklar.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Necmi çalış

18 Nisan 2018 19:25
Topuklu efe amma korkuttun adamları yangından mal kaçırır gibi seçim dediler. Aba altından sopayida iyi göstermişsin helal olsun

tunç

19 Nisan 2018 13:15
helal sana

nazmi

22 Nisan 2018 21:34
ol bacım ol.bunların hakından gelmek farz oldu
BIÇAKLI CİNAYETE 18 YIL HAPİS
BIÇAKLI CİNAYETE 18 YIL HAPİS
Eskişehir'de, daha önceden aralarında husumet bulunan şahsı 5 yerinden bıçaklayarak öldüren sanığa 18 yıl hapis cezası verildi. 
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
 Eskişehir'de kadın sürücüler arasında çıkan yol verme kavgası karakolda bitti. 
ESKİŞEHİRLİLER YARINA DİKKAT
ESKİŞEHİRLİLER YARINA DİKKAT
Aralarında Eskişehir'in de olduğu 4 il için saatteki hızı 80 kilometreye ulaşacak fırtına beklendiği bildirildi.
CİNAYET ZANLILARI ADLİYE'DE
CİNAYET ZANLILARI ADLİYE'DE
Eskişehir'de tartıştıkları madde bağımlısı kişiyi tiner döküp yakarak ölümüne neden oldukları ileri sürülen 4 kişi Adliye'ye sevk edildi.
KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
 Eskişehir’de, ayrıldıktan sonra sahip oldukları köpeği paylaşamayan eski sevgililerin davasında, davacı taraf davalı tarafın belgede sahtecilik yaptığını iddia etti. 
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
Avukat Heval Yıldız Karasu'nun bürosuna dün sabah silahlı saldırı gerçekleştirildi. Baro, yazaılı bir açıklama yaparak konunun takipçisi olacaklarını söyledi.
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu iddia edilen tutuklu sanığın yargılanmasına devam edildi.
ESKİŞEHİR'DE VAHŞET
ESKİŞEHİR'DE VAHŞET
Eskişehir'de yanarak feci şekilde can veren şahsın olayının arkasında cinayet çıktı.
MHP'DE DEVİR-TESLİM
MHP'DE DEVİR-TESLİM
Milliyetçi Haraket Partisi (MHP) Odunpazarı İlçe Başkanı Ali Rıza Kahveci, görevini İlçe Başkanı Sekreteri Mustafa Komar ’a teslim etti.