AKP aday adaylarının mülakat listesi

01 Mart 2015 02:14
AKP aday adaylarının mülakat listesi

AKP'de aday adaylığı başvuru süreci sona erdi. Sakarya Mizah ekibi olarak aday adaylarının milletvekili adayı olabilmeleri için ilk adım olan mülakatta nelerin olduğunu belirten listeyi ele geçirdik. Hızlı koşmadan, amuda kalkmaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın taklidini yapmadan Başbakan Davutoğlu üslubuyla konuşmaya kadar bir çok süreç mülakat sıralamasında yer alıyor. Ayrıca listede TBMM'de vekillerin rahat bir şekilde el kaldırıp indirebilmesi için egzersizlerde bulunuyor. Aday adaylarının şimdiden spor salonları ile diksiyon ve vücut dili eğitimi almak için kurslara yazılarak çalışmalara başladıkları da gelen bilgiler arasında. Mülakat listesini görüp baygınlık geçiren aday adaylarının ise işi şimdiden zora girdi. Mülakatı geçemeyenlerin aday olamayacağı hatta partiden ihraç edilecekleri de gelen bilgiler arasında. Geçtiğimiz yıllara oranla daha sportif bir hükümet kurma çabasına giren AKP, böylelikle TBMM'de diğer parti milletvekillerine oranla daha dinamik olmayı da hedefliyor.Adayları mülakatta neler bekliyor:
 • Cumhurbaşkı Recep Tayyip Erdoğan taklidi yapma
 • Başbakan Ahmet Davutoğlu üslubunda konuşma
 • İyi düzeyde Osmanlıca yazmak ve okumak
 • Pensilvanya'ya iyi şekilde beddua etmek
 • 60 saniye içinde 300 metre koşu
 • Amuda kalkarak 10 saniye bekleme
 • En az 1,5 metre yükseğe sıçrama
 • 5 kez mekik ve şınav
 • Dengede yürüme
 • Hızlı ve isabetli tokmak atmak
 • Kum torbası yumruklamak

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ÇEVRE YOLUNDA BİR ANDA....
ÇEVRE YOLUNDA BİR ANDA....
Eskişehir'de çevre yolunda ters yönde süratli bir şekilde ilerleyen sürücü, hem kendisini hem de diğer sürücüleri ölümle burun buruna getirdi.
KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
Hasan Tuç Tepebaşı Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday adaylığını açıkladı. Tuç "Seçimlerden sonra Tepebaşı'nı herkese kapısı ve gönlü açık yönetim anlayışına kavuşturacağız" dedi.
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Almanya’nın çeşitli kentlerinden Türkiye’ye gelen gazeteciler, Eskişehir’e hayran kaldı. Kent gezisi sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret eden gazeteciler, hayata geçirdiği başarılı projelerden dolayı Başkan Büyükerşen’i tebrik ettiler.
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
Vali Özdemir Çakacak, tüm poliklinikleriyle hasta kabulüne başlayan Eskişehir Şehir Hastanesini gezerek, yapılan çalışmalar hakkında İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge’den bilgi aldı.
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
Odunpazarı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, hafta sonunda da mesai yapacak. Hizmet almak isteyen vatandaşlar, 09.00-16.00 saatleri arasında vezneleri kullanabilecek.
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından uyuşturucuyla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalarda yakalanan İran uyruklu uyuşturucu satıcısı adliyeye sevk edildi.
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
Eskişehir'de, bir kadının çantasından yankesicilik yöntemiyle bin 40 lira çaldığı öne sürülen, kadın hükümlü, polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. 
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
Eskişehir'de yaşayan Spinal Muskuler Atrofi (SMA) tip-1 hastası 2,5 yaşındaki Çağan Meriç Demir'in ailesi, Sağlık Bakanlığı tarafından tüm SMA hastalarına ilaç temini için süreç başlatılmasını mutlulukla karşıladı.
ÖRNEK UYGULAMA
ÖRNEK UYGULAMA
Eskişehir'de bir işletme sahibi, sokak hayvanları için mama getiren müşterilerine yüzde 50 indirim yapmasının yanı sıra kafedeki oyun konsollarında biriken paralarla aldığı mamaları, sokak hayvanlarını besleyenlere ücretsiz temin ediyor.