AK PARTİ'DEN OSB'YE ZİYARET

29 Mayıs 2020 16:38
AK PARTİ'DEN OSB'YE ZİYARET

AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan ve beraberindeki heyeti ağırlayan Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli, Eskişehir OSB ile Hasanbey Lojistik Merkezi arasındaki demiryolu bağlantısının sağlanması, Eskişehir’in Gemlik Limanına demiryoluyla bağlanmasının, Güney Çevre Yolu yapımıyla, OSB 1. Gelişme Bölgesi için köprülü kavşak projesinin yapımının Eskişehir sanayi açısından önemini hatırlatarak, bu konuda destek istedi.

AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli’yi ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette AK Parti İl Başkan Yardımcıları Mehmet Lortoğlu, Metin Çekiç, Metin Tezişçi ile Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Üyeleri Riza Zeydan, Yavuz Ayva ve Hamza Tınas yer aldı. Ziyarette Covid-19’un sanayi ve ekonomiye olan etkisiyle, Eskişehir sanayinin gelişimi açısından çok önem taşıyan Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinin (EOSB) demiryolu ile Hasanbey Lojistik Merkezi bağlantısının sağlanması, Eskişehir’in Gemlik Limanına demiryoluyla bağlanması, OSB 1. Gelişme Bölgesi için köprülü kavşak projesinin hayata geçmesi ve güney çevre yolunun yapımıyla, OSB’de yürütülen çalışmalar ve gerçekleşen son yatırımlar görüşüldü.

Eskişehirli sanayiciler fedakârca mücadele etti

Ziyarete ilişkin konuşan AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, dünya ve ülke olarak zorlu bir süreçten geçildiğini, bu zorlu sürecin el birliğiyle aşılacağını belirtti. Eskişehirli sanayicilere bu süreçte gösterdikleri birlik ve beraberlik için teşekkür eden Başkan Çalışkan, pandemi süresince üretimin durmaması ve çarkların dönmesi için sanayicilerin ve çalışanların fedakârca mücadele ettiğini söyledi. Başkan Çalışkan, üretimin devam etmesi için gerekli tüm desteği vermeye hazır olduklarını aktardı. Başkan Zihni Çalışkan pandemi süresince ekonomide yaşanan sorunların çözümü noktasında Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ile koordineli çalıştıklarını ve her zaman iş birliğine hazır olduklarını ifade etti.

Çarkların durmaması için koordineli bir çalışma yürüttük”

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ise virüsün sanayideki etkisini minimize etmek adına önemli adımlar attıklarını söyleyerek, “Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının ekonomik anlamda sanayicimize ve şehrimize olan etkilerini en aza indirmek için yönetim ve denetim kurulu arkadaşlarımızla önemli kararlar alarak, uyguladık. Sanayide çarkların durmaması için firmalarımızla düzenli iletişim halinde olarak ihtiyaçlarını tespit ettik. OSB Yönetimi olarak Eskişehir Valiliği ile bu süreçte koordineli olarak çalıştık. Sayın Valimiz Özdemir Çakacak’ın bu süreçte bize çok önemli destekleri oldu. Siz de sorunlarımızın ve taleplerimizin üst mercileri ulaştırılması konusunda bize çok yardımcı oldunuz. Sorunlarımıza çözüm buldunuz. Bu noktada size de sanayicilerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Hhh

30 Mayıs 2020 10:30
Bunlar olmasa internet sitesine koyacaksım degiomi

istanbul escort

evden eve nakliyat

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama