AİLE BOYU KRAL KRALİÇE

Son Güncelleme : 10 Temmuz 2016 14:07
AİLE BOYU KRAL KRALİÇE

Gazetemizin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Mini Kral Kraliçe Yarışması bu yıl tesedüfleri bir araya getirdi. 2016 yılının Mini Kraliçesi Sena Özkan olurken, 1981 yılında Kraliçemizin annesi Gamze Özkan, 2011 yılında da abisi Tuna Özkan Kral ve Kraliçe olmak için yarıştı.

Gurur kaynağı

Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz Mini Kral ve Kraliçe Yarışması geçtiğimiz ay tamamlandı. Miniklerin büyük ilgi ve heyecanla katıldığı yarışmanın Mini Kraliçesi Sena Özkan, ailenin gurur kaynağı oldu.

Hem annesi hem kardeşi yarıştı

Annesi Gamze Özkan ve Kardeşi Tuna Özkan da Mini Kral ve Kraliçe yarışmasına katılan Mini Kraliçemiz Sena, en çok abisi ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi seviyor. En sevdiği arkadaşının Elif Beren olduğunu söyleyen Sena, " Birlikte oyun oynuyor, dans ediyoruz" dedi.

ANNE GAMZE ÖZKAN: KIZIMIZLA GURUR DUYUYORUZ

Kendisi de 1981 yılında düzenlenen Mini Kraliçe Yarışması'nda 4'üncü olan Mini kraliçemiz Sena'nın annesi Gamze Özkan, Sena'nın çok girişken, uyumlu bir çocuk olduğunu ve kızlarıyla gurur duyduklarını dile getirdi.

Sena nasıl bir çocuk?

Sena yaşıtlarına göre çok akıllı, çok hareketli, çok sıcak kanlı bir çocuk. Bulunduğu ortama hemen uyum sağlar. Çok girişkendir, insanlarla kaynaşmayı sever. Gezmeyi, farklı ortamlara gitmeyi çok sever. Şarkı söylemeye, dans etmeye bayılır. Çizgifilm çok seviyor.

Sena ile vaktiniz nasıl geçiyor?

Eşimle ikimizde çalışıyoruz. Akşam 4 gibi eve geliyoruz. Beraber resim yapıyoruz, şarkı söylüyoruz, parka gidiyoruz. Kardeşleriyle arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi çok seviyor. Okuldaki arkadaşlarını da çok sevdi, bazen birbirimize gidelim diyorlar. Sena kreşe gidiyor. Sena'nın öğretmeni teyzesiydi. Tesadüfen kurada çıktı biz de çok memnun kaldık. Mesafeyi çok güzel korudular, okulda öğretmen evde teyzesiydi. Çok fazla zorluk çıkarmadı çünkü küçükken de sürekli okula gitmek istiyordu.

Sena'nın geleceği için temennileriniz neler?

Sena büyüyünce öğretmen olmak istiyor. İnaşallah güzel bir üniversiteyi kazanır ve kariyerine o yönde devam eder. Bizler hem Sena ya hem de iki oğlumuza güveniyor, gurur duyuyoruz.

Mini kraliçe annesi olduğunuzu öğrendiğinizde neler hissettiniz?

Ben o an çok mutlu oldum, konuşamadım ne diyeceğimi bilemedim. O anı insan kelimelerle anlatamaz.

BABA YAVUZ ÖZKAN : HERKES BU YARIŞMAYA KATILMALI

Mini Kral ve Kraliçe Yarışmasının hem çocukların hem de ailelerin sosyalleşmesi adına çok güzel bir yarışma olduğunu dile getiren Baba Yavuz Özkan, Eskişehir'deki herkesin bu yarışmaya katılmasını önerdi.

Yarışamaya katılmaya nasıl karar verdiniz?

Sakarya Gazetesi bizim devamlı aldığımız gazete. Daha önce Tuna'da yarışmaya katıldı ikinci oldu. Eşim Gamze de katılmıştı. Biz Sena büyüsün onu da katalım diye düşünüyorduk. Etrafımızdaki tanıdıklarımıza da söyledik.

Çevrenizdekiler nasıl karşıladı?

Çevrermize çok fazla duyurduk, sosyal medya üzerinden de paylaşımlarda bulunduk, bizim yerimize de gazete alan arkadaşlarımız oldu. Sağ olsunlar, çok destek çıktılar. Sena kreliçe seçildiğinde de çok fazla tebrik dilekleri aldık. Biz de herkese söylüyoruz, siz de çocuklarınızı yarışmaya gönderin diye.

Yarışmaya katılacağının farkında mıydı, nasıl hazırlandı?

Farkındaydı. Hep birlikte sahnede söyleyeceği şarkıyı düşündük. Atatürk ile ilgili bir şarkı vardı. O şarkıyı istedi kendisi. Okulda öğrenmişlerdi. Mini Kral Kraliçe yarışmayı çok güzel bir yarışma. Eskişehir'deki herkesin bu yarışmaya katılmasını tavsiye ediyoruz. Yarışmayı düzenleyenlere, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Mini Kraliçe babası olduğunuzu öğrendiğinizde neler hissettiniz?

Ben de bir baba olarak çok mutlu oldum, kızımla gurur duydum. Biz çok beklemiyorduk. Çünkü Sakarya Gazetesi Eskişehir'de çok okunan bir gazete birçok aday vardır, birçok oy kullanılmıştır diye düşündüm ama kızım çok güzel performans sergiledi.

ABİ TUNA ÖZKAN : ÇOK MUTLU OLDUM

2011 yılında düzenlenen Mini Kral ve Kraliçe Yarışması'na katılan Abi Tuna Özkan, yarışmada 2'nci olduğunu söyledi. Kardeşinin Mini Kraliçe seçildiğine çok sevindiğini dile getiren Abi Özkan, kardeşiyle oyun oynamayı çok sevdiğini söyledi.

Kendisi de mini Kral Kreliçe Yarışması'na katılan Abi Tuna Özkan, Mini Kraliçemiz için neler dedi:

Ben okuldan dönünce kardeşimle oyun oyunuyorum. Sena çok hiperaktif olduğu için caddeye çıkabilme ihtimaline karşı çok fazla parka götüremiyorum. Beraber kütüphaneye gidiyoruz, kitap alıyoruz. Gece kitap okuyoruz. Ben kardeşim Kreliçe olduğunda çok mutlu oldum, çok sevindim. Tabii ki kurallar gereği bir tane birinci olması gerekiyordu. O da Sena oldu, çok mutlu oldum. Diğer arkadaşları da çok sevdim, başarılar diliyorum.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
Hasan Tuç Tepebaşı Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday adaylığını açıkladı. Tuç "Seçimlerden sonra Tepebaşı'nı herkese kapısı ve gönlü açık yönetim anlayışına kavuşturacağız" dedi.
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Almanya’nın çeşitli kentlerinden Türkiye’ye gelen gazeteciler, Eskişehir’e hayran kaldı. Kent gezisi sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret eden gazeteciler, hayata geçirdiği başarılı projelerden dolayı Başkan Büyükerşen’i tebrik ettiler.
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
Vali Özdemir Çakacak, tüm poliklinikleriyle hasta kabulüne başlayan Eskişehir Şehir Hastanesini gezerek, yapılan çalışmalar hakkında İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge’den bilgi aldı.
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
Odunpazarı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, hafta sonunda da mesai yapacak. Hizmet almak isteyen vatandaşlar, 09.00-16.00 saatleri arasında vezneleri kullanabilecek.
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından uyuşturucuyla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalarda yakalanan İran uyruklu uyuşturucu satıcısı adliyeye sevk edildi.
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
Eskişehir'de, bir kadının çantasından yankesicilik yöntemiyle bin 40 lira çaldığı öne sürülen, kadın hükümlü, polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. 
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
Eskişehir'de yaşayan Spinal Muskuler Atrofi (SMA) tip-1 hastası 2,5 yaşındaki Çağan Meriç Demir'in ailesi, Sağlık Bakanlığı tarafından tüm SMA hastalarına ilaç temini için süreç başlatılmasını mutlulukla karşıladı.
ÖRNEK UYGULAMA
ÖRNEK UYGULAMA
Eskişehir'de bir işletme sahibi, sokak hayvanları için mama getiren müşterilerine yüzde 50 indirim yapmasının yanı sıra kafedeki oyun konsollarında biriken paralarla aldığı mamaları, sokak hayvanlarını besleyenlere ücretsiz temin ediyor.
UYUŞTURUCU OPERASYONU
UYUŞTURUCU OPERASYONU
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 şüpheliden biri 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi.