AİLE BOYU KRAL KRALİÇE

Son Güncelleme : 10 Temmuz 2016 14:07
AİLE BOYU KRAL KRALİÇE

Gazetemizin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Mini Kral Kraliçe Yarışması bu yıl tesedüfleri bir araya getirdi. 2016 yılının Mini Kraliçesi Sena Özkan olurken, 1981 yılında Kraliçemizin annesi Gamze Özkan, 2011 yılında da abisi Tuna Özkan Kral ve Kraliçe olmak için yarıştı.

Gurur kaynağı

Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz Mini Kral ve Kraliçe Yarışması geçtiğimiz ay tamamlandı. Miniklerin büyük ilgi ve heyecanla katıldığı yarışmanın Mini Kraliçesi Sena Özkan, ailenin gurur kaynağı oldu.

Hem annesi hem kardeşi yarıştı

Annesi Gamze Özkan ve Kardeşi Tuna Özkan da Mini Kral ve Kraliçe yarışmasına katılan Mini Kraliçemiz Sena, en çok abisi ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi seviyor. En sevdiği arkadaşının Elif Beren olduğunu söyleyen Sena, " Birlikte oyun oynuyor, dans ediyoruz" dedi.

ANNE GAMZE ÖZKAN: KIZIMIZLA GURUR DUYUYORUZ

Kendisi de 1981 yılında düzenlenen Mini Kraliçe Yarışması'nda 4'üncü olan Mini kraliçemiz Sena'nın annesi Gamze Özkan, Sena'nın çok girişken, uyumlu bir çocuk olduğunu ve kızlarıyla gurur duyduklarını dile getirdi.

Sena nasıl bir çocuk?

Sena yaşıtlarına göre çok akıllı, çok hareketli, çok sıcak kanlı bir çocuk. Bulunduğu ortama hemen uyum sağlar. Çok girişkendir, insanlarla kaynaşmayı sever. Gezmeyi, farklı ortamlara gitmeyi çok sever. Şarkı söylemeye, dans etmeye bayılır. Çizgifilm çok seviyor.

Sena ile vaktiniz nasıl geçiyor?

Eşimle ikimizde çalışıyoruz. Akşam 4 gibi eve geliyoruz. Beraber resim yapıyoruz, şarkı söylüyoruz, parka gidiyoruz. Kardeşleriyle arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi çok seviyor. Okuldaki arkadaşlarını da çok sevdi, bazen birbirimize gidelim diyorlar. Sena kreşe gidiyor. Sena'nın öğretmeni teyzesiydi. Tesadüfen kurada çıktı biz de çok memnun kaldık. Mesafeyi çok güzel korudular, okulda öğretmen evde teyzesiydi. Çok fazla zorluk çıkarmadı çünkü küçükken de sürekli okula gitmek istiyordu.

Sena'nın geleceği için temennileriniz neler?

Sena büyüyünce öğretmen olmak istiyor. İnaşallah güzel bir üniversiteyi kazanır ve kariyerine o yönde devam eder. Bizler hem Sena ya hem de iki oğlumuza güveniyor, gurur duyuyoruz.

Mini kraliçe annesi olduğunuzu öğrendiğinizde neler hissettiniz?

Ben o an çok mutlu oldum, konuşamadım ne diyeceğimi bilemedim. O anı insan kelimelerle anlatamaz.

BABA YAVUZ ÖZKAN : HERKES BU YARIŞMAYA KATILMALI

Mini Kral ve Kraliçe Yarışmasının hem çocukların hem de ailelerin sosyalleşmesi adına çok güzel bir yarışma olduğunu dile getiren Baba Yavuz Özkan, Eskişehir'deki herkesin bu yarışmaya katılmasını önerdi.

Yarışamaya katılmaya nasıl karar verdiniz?

Sakarya Gazetesi bizim devamlı aldığımız gazete. Daha önce Tuna'da yarışmaya katıldı ikinci oldu. Eşim Gamze de katılmıştı. Biz Sena büyüsün onu da katalım diye düşünüyorduk. Etrafımızdaki tanıdıklarımıza da söyledik.

Çevrenizdekiler nasıl karşıladı?

Çevrermize çok fazla duyurduk, sosyal medya üzerinden de paylaşımlarda bulunduk, bizim yerimize de gazete alan arkadaşlarımız oldu. Sağ olsunlar, çok destek çıktılar. Sena kreliçe seçildiğinde de çok fazla tebrik dilekleri aldık. Biz de herkese söylüyoruz, siz de çocuklarınızı yarışmaya gönderin diye.

Yarışmaya katılacağının farkında mıydı, nasıl hazırlandı?

Farkındaydı. Hep birlikte sahnede söyleyeceği şarkıyı düşündük. Atatürk ile ilgili bir şarkı vardı. O şarkıyı istedi kendisi. Okulda öğrenmişlerdi. Mini Kral Kraliçe yarışmayı çok güzel bir yarışma. Eskişehir'deki herkesin bu yarışmaya katılmasını tavsiye ediyoruz. Yarışmayı düzenleyenlere, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Mini Kraliçe babası olduğunuzu öğrendiğinizde neler hissettiniz?

Ben de bir baba olarak çok mutlu oldum, kızımla gurur duydum. Biz çok beklemiyorduk. Çünkü Sakarya Gazetesi Eskişehir'de çok okunan bir gazete birçok aday vardır, birçok oy kullanılmıştır diye düşündüm ama kızım çok güzel performans sergiledi.

ABİ TUNA ÖZKAN : ÇOK MUTLU OLDUM

2011 yılında düzenlenen Mini Kral ve Kraliçe Yarışması'na katılan Abi Tuna Özkan, yarışmada 2'nci olduğunu söyledi. Kardeşinin Mini Kraliçe seçildiğine çok sevindiğini dile getiren Abi Özkan, kardeşiyle oyun oynamayı çok sevdiğini söyledi.

Kendisi de mini Kral Kreliçe Yarışması'na katılan Abi Tuna Özkan, Mini Kraliçemiz için neler dedi:

Ben okuldan dönünce kardeşimle oyun oyunuyorum. Sena çok hiperaktif olduğu için caddeye çıkabilme ihtimaline karşı çok fazla parka götüremiyorum. Beraber kütüphaneye gidiyoruz, kitap alıyoruz. Gece kitap okuyoruz. Ben kardeşim Kreliçe olduğunda çok mutlu oldum, çok sevindim. Tabii ki kurallar gereği bir tane birinci olması gerekiyordu. O da Sena oldu, çok mutlu oldum. Diğer arkadaşları da çok sevdim, başarılar diliyorum.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

TRAMVAYDA GASP İDDİASI
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
Eskişehir'de, tramvayda Türkmenistan uyruklu bir kişinin saatini gasbettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı.