AHŞAP HEYKEL FESTİVALİ BAŞLADI

Son Güncelleme : 08 Mayıs 2018 09:05
AHŞAP HEYKEL FESTİVALİ BAŞLADI

Odunpazarı Belediyesi'nin düzenlediği Ahşap Heykel Festivali  kortej yürüyüşü ile başladı. Adalar'dan, Odunpazarı Meydanı'na kadar devam eden yürüyüş renkli görüntülere sahne oldu. Kazım Kurt'un da katıldığı yürüyüşe bir çok vatandaşda eşlik etti.

Kardeşlik Ormanı

The Voice Of The Wood-Ahşabın Sesi sloganı ile düzenlenen ve açılışı dün gerçekleştirilen festival, 13 Mayıs'a kadar birbirinden güzel etkinliklere ev sahipliği yapacak. 4’üncü Uluslararası Ahşap Heykel Festivali’nde renkli etkinliklerden biri olan ağaç dikiminin adına Kardeşlik Ormanı verilecek.

Övünç madalyası

Düzenlenen açılışta konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, "4’üncüsünü gerçekleştirdiğimiz Ahşap Festivali artık Odunpazarı’nın markası oldu. Odunpazarı deyince ahşap anlaşılıyor. Odunpazarı Belediyesi demek, ‘Saz, caz ve festival’ demek. Biz bunu bir övünç madalyası olarak kabul ettik." diye konuştu.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ercan

07 Mayıs 2018 19:14
Bu etkinliğin maliyeti ve getirisi nedir.

ali cansu

08 Mayıs 2018 14:57
Lay lay loma devam .Zaten başkan adayınızda pazara kendisi gidecek.Bir tarafta nükleer santral kuran dünya lideri , diğer tarafta kendisinin bile inanmadığı solculuk tiyatrosu oynamaya çalışan komik tipler.
YABAN HAYVANLARI UNUTULMADI
YABAN HAYVANLARI UNUTULMADI
Eskişehir’de zorlu kış şartlarında yaşam mücadelesi veren hayvanlar için Kırka mahallesindeki belirli bölgelere yem bırakıldı. 
ESKİŞEHİR EN GÜVENLİ ŞEHİR OLDU
ESKİŞEHİR EN GÜVENLİ ŞEHİR OLDU
Dünya üzerinde hangi ülkelerin ne kadar güvenli olduğu belli olurken, Türkiye 59,62’lik güven endeksiyle 49’uncu sırada yer aldı. Eskişehir ise yine Türkiye'nin en güvenli şehri olarak belirlendi.
PORSUK ÇAYI'NDA HAREKETLİ DAKİKALAR
PORSUK ÇAYI'NDA HAREKETLİ DAKİKALAR
Eskişehir'de, Porsuk Çayı'na düştüğü iddia edilen şahıs için polis ve itfaiye ekipleri adeta seferber oldu. Eskişehir İtfaiyesi dalgıç ekipleri soğuk havaya rağmen uzun süre suya düştüğü ihbarı yapılan şahsı bulmak için arama kurtarma çalışmaları yaptı. 
TRAFİKTE ŞOK GÖRÜNTÜ
TRAFİKTE ŞOK GÖRÜNTÜ
Hatboyu Caddesinde dün akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı.
AKIL ALMAZ SAVUNMA
AKIL ALMAZ SAVUNMA
Eskişehir'de, SIM kartın çalışmaması nedeniyle çıkan kavgada bir kişiyi bıçakla öldürdükleri iddia edilen sanıkların davasında yapılan savunma adeta ‘pes’ dedirtti.
PARLAYAN YILDIZIMIZSINIZ
PARLAYAN YILDIZIMIZSINIZ
Birtakım ziyaretlerde bulunmak üzere Eskişehir’e gelen CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, İl Başkanı Abdülkadir Adar ve parti yöneticileri ile birlikte Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.
ESKİŞEHİR HUZUR KENTİ
ESKİŞEHİR HUZUR KENTİ
Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü 2018 Yılı Değerlendirme Toplantısı yaptı. Toplantıda konuşan Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir'in huzur kenti olduğunu söyledi.
DOĞAN: ORTAK ADAYIM
DOĞAN: ORTAK ADAYIM
AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan, MHP’nin Odunpazarı’ndaki temsilcileri ile bir araya geldi. Doğan “Cumhur İttifakı’nın ortak adayıyım” dedi.
HAYVANCILIĞI VE TARIMI YOK ETTİLER
HAYVANCILIĞI VE TARIMI YOK ETTİLER
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, TMMOB Eskişehir İl Koordinasyon Kurulu’nu ziyaret etti.