AHŞAP HEYKEL FESTİVALİ BAŞLADI

Son Güncelleme : 08 Mayıs 2018 09:05
AHŞAP HEYKEL FESTİVALİ BAŞLADI

Odunpazarı Belediyesi'nin düzenlediği Ahşap Heykel Festivali  kortej yürüyüşü ile başladı. Adalar'dan, Odunpazarı Meydanı'na kadar devam eden yürüyüş renkli görüntülere sahne oldu. Kazım Kurt'un da katıldığı yürüyüşe bir çok vatandaşda eşlik etti.

Kardeşlik Ormanı

The Voice Of The Wood-Ahşabın Sesi sloganı ile düzenlenen ve açılışı dün gerçekleştirilen festival, 13 Mayıs'a kadar birbirinden güzel etkinliklere ev sahipliği yapacak. 4’üncü Uluslararası Ahşap Heykel Festivali’nde renkli etkinliklerden biri olan ağaç dikiminin adına Kardeşlik Ormanı verilecek.

Övünç madalyası

Düzenlenen açılışta konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, "4’üncüsünü gerçekleştirdiğimiz Ahşap Festivali artık Odunpazarı’nın markası oldu. Odunpazarı deyince ahşap anlaşılıyor. Odunpazarı Belediyesi demek, ‘Saz, caz ve festival’ demek. Biz bunu bir övünç madalyası olarak kabul ettik." diye konuştu.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ercan

07 Mayıs 2018 19:14
Bu etkinliğin maliyeti ve getirisi nedir.

ali cansu

08 Mayıs 2018 14:57
Lay lay loma devam .Zaten başkan adayınızda pazara kendisi gidecek.Bir tarafta nükleer santral kuran dünya lideri , diğer tarafta kendisinin bile inanmadığı solculuk tiyatrosu oynamaya çalışan komik tipler.
SAĞLIKSIZ EKMEKLER İMHA EDİLDİ
SAĞLIKSIZ EKMEKLER İMHA EDİLDİ
Eskişehir’de, açıkta uygunsuz bir şekilde satışı yapılan toplam 59 ekmeğe zabıta ekipleri el koyup imha etti. 
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
Eskişehir’de, doğuştan hidrosefali hastası olan 2 yaşındaki Azra bebek, ameliyat masraflarının karşılanması için yardım ellerinin uzanmasını bekliyor. 
ELEKTRİK ZAMMI GERİ ALINSIN
ELEKTRİK ZAMMI GERİ ALINSIN
Konutlarda 80- 100 lira gelen elektrik faturları 140-150 liraya çıktı. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar elektrik kurumu önünde eylem yaptı.
KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ
KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ
Hayvancılık yaparak geçinen Kireç Mahallesi sakinleri yıllardır çektikleri su sıkıntısının ESKİ’nin yaptığı çalışmayla giderilmesinin mutluluğunu yaşıyor.
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR
Eskişehir’e gelen 26 Afrika ülkesinin büyükelçileri ve ticaret ataşeleri onuruna Eskişehir Valiliği tarafından yemek verildi.
EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI
EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri kent genelinde Genel Asayiş Uygulaması gerçekleştirildi.
KARDEŞ CEMİYET OLABİLİRİZ
KARDEŞ CEMİYET OLABİLİRİZ
Hamburg Türk Basın Birliği mensubu 15 gazeteci, Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Başkan Yılmaz Karaca "Kardeş cemiyet olabiliriz" dedi.
CİĞERİMİZİ ALDILAR ONLAR DA YANSIN
CİĞERİMİZİ ALDILAR ONLAR DA YANSIN
Eskişehir’de, üstüne tiner dökülüp yakılan Ahmet Çelik’in (40) öldürülmesiyle ilgili davanın ilk duruşması görülürken, ablası yürekleri dağladı. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan abla Nilüfer Çakmak, “Ciğerimizi aldılar, onlar da yansın” dedi. 
ESKİŞEHİR'DE 5 FETÖ ŞÜPHELİSİ YAKALANDI
ESKİŞEHİR'DE 5 FETÖ ŞÜPHELİSİ YAKALANDI
 Eskişehir'de, FETÖ/PDY'ye yönelik gerçekleştirilen operasyonda, "ByLock" kullandığı iddia edilen 2'si kadın toplam 5 şüpheli yakalandı.