AHŞAP HEYKEL FESTİVALİ BAŞLADI

Son Güncelleme : 08 Mayıs 2018 09:05
AHŞAP HEYKEL FESTİVALİ BAŞLADI

Odunpazarı Belediyesi'nin düzenlediği Ahşap Heykel Festivali  kortej yürüyüşü ile başladı. Adalar'dan, Odunpazarı Meydanı'na kadar devam eden yürüyüş renkli görüntülere sahne oldu. Kazım Kurt'un da katıldığı yürüyüşe bir çok vatandaşda eşlik etti.

Kardeşlik Ormanı

The Voice Of The Wood-Ahşabın Sesi sloganı ile düzenlenen ve açılışı dün gerçekleştirilen festival, 13 Mayıs'a kadar birbirinden güzel etkinliklere ev sahipliği yapacak. 4’üncü Uluslararası Ahşap Heykel Festivali’nde renkli etkinliklerden biri olan ağaç dikiminin adına Kardeşlik Ormanı verilecek.

Övünç madalyası

Düzenlenen açılışta konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, "4’üncüsünü gerçekleştirdiğimiz Ahşap Festivali artık Odunpazarı’nın markası oldu. Odunpazarı deyince ahşap anlaşılıyor. Odunpazarı Belediyesi demek, ‘Saz, caz ve festival’ demek. Biz bunu bir övünç madalyası olarak kabul ettik." diye konuştu.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ercan

07 Mayıs 2018 19:14
Bu etkinliğin maliyeti ve getirisi nedir.

ali cansu

08 Mayıs 2018 14:57
Lay lay loma devam .Zaten başkan adayınızda pazara kendisi gidecek.Bir tarafta nükleer santral kuran dünya lideri , diğer tarafta kendisinin bile inanmadığı solculuk tiyatrosu oynamaya çalışan komik tipler.
ÇEVRE YOLU'NDA KAZA
ÇEVRE YOLU'NDA KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı. 
CİNAYETE 18 YIL HAPİS
CİNAYETE 18 YIL HAPİS
Eskişehir'de, daha önceden aralarında husumet bulunan şahsı 5 yerinden bıçaklayarak öldüren sanığa 18 yıl hapis cezası verildi. 
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
 Eskişehir'de kadın sürücüler arasında çıkan yol verme kavgası karakolda bitti. 
ESKİŞEHİRLİLER YARINA DİKKAT
ESKİŞEHİRLİLER YARINA DİKKAT
Aralarında Eskişehir'in de olduğu 4 il için saatteki hızı 80 kilometreye ulaşacak fırtına beklendiği bildirildi.
CİNAYET ZANLILARI ADLİYE'DE
CİNAYET ZANLILARI ADLİYE'DE
Eskişehir'de tartıştıkları madde bağımlısı kişiyi tiner döküp yakarak ölümüne neden oldukları ileri sürülen 4 kişi Adliye'ye sevk edildi.
KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
 Eskişehir’de, ayrıldıktan sonra sahip oldukları köpeği paylaşamayan eski sevgililerin davasında, davacı taraf davalı tarafın belgede sahtecilik yaptığını iddia etti. 
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
Avukat Heval Yıldız Karasu'nun bürosuna dün sabah silahlı saldırı gerçekleştirildi. Baro, yazaılı bir açıklama yaparak konunun takipçisi olacaklarını söyledi.
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu iddia edilen tutuklu sanığın yargılanmasına devam edildi.
ESKİŞEHİR'DE VAHŞET
ESKİŞEHİR'DE VAHŞET
Eskişehir'de yanarak feci şekilde can veren şahsın olayının arkasında cinayet çıktı.