AHŞAP FESTİVALİ BAŞLIYOR

04 Mayıs 2018 17:03
AHŞAP FESTİVALİ BAŞLIYOR

Odunpazarı Belediyesi, 7-13 Mayıs tarihleri arasında Odunpazarı Meydanı’nda 4’üncü Uluslararası Ahşap Heykel Festivali’ni gerçekleştirecek.

Odunpazarı Belediyesi, daha önce Ağaç Güzeldir, Ağaç Ellerde Yaşam Buluyor ve Ahşabın Sesi sloganı ile gerçekleşen Uluslararası Ahşap Heykel Festivali’nin dördüncüsünü düzenlemeye hazırlanıyor. Pazartesi Günü başlayacak olan 4’üncü Uluslararası Ahşap Heykel Festivali, birbirinden güzel etkinliklere sahne olacak. Festival, Pazartesi Günü saat 13.00’de Adalar Migros önünden Odunpazarı Meydanı’na yapılacak olan yürüyüş ile başlayacak.

12 sanatçı ve bilim insanı

Festivale 2 si yabancı 10 yerli olmak üzere 12 sanatçı ve bilim insanı katılacak. Festivalde yer alacak sanatçı ve bilim insanların isimleri ise şöyle; “Vasilisa Chugunova (Rusya), Jean- Paul Falcioni (İsviçre), Ozan Uygan, Kutlu Alican Düzel, Mecit Çeliktaş, Kadir Ulus, İsmail Yıldırım, Haluk Rıza Şafak, Hakan Kemal Yurdusever, Çağdaş Erçelik, Cengiz Dönmez, Ayhan Tomak.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

böyyükktaş

04 Mayıs 2018 20:20
hamamyolun da kesilen ağaçlardan baykurt kendi heykelini yaparken çok mutlu , her halde ödül çantada keklik

Ziya

04 Mayıs 2018 23:36
Bunlar insanların sinirlerini germek için mi belediye başkanı olmuşlar acaba?

Celal Atik

05 Mayıs 2018 10:51
Ne bitmez festivalmiş. İyi ki başkan bunu buldu. Artık suyu ısındı Kazım başkanın. Zaten tombaladan yükselen bir politikacı.

Ali.

05 Mayıs 2018 10:05
Bu zihniyet hep böyle bakın bunların sahip olduğu belediyeler hep böyle olmadık işlerle ugrasirlar çünkü daha vatandaşın ve o yerin gelişmesini sağlayacak işlerle ugrasma lar ancak kendi ve kendi gibi olanları kandirirlar yollar geniş o yolu daraltirlar bunlara oy verenlere layık
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında biri çocuk 2 kişi hayatını kaybederken, 2'si ağır 5 kişi de yaralandı. 
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay ilçe gezilerine Beylikova ile devam etti. Günay’ın ilk durağı Batman’da şehit düşen Jand. Uzm. Çvş. Neşet Gök’ün baba ocağı oldu.
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
Demokrat Parti (DP) haftalık toplantısı dün DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç başkanlığında gerçekleştirildi. Ekonomi hakkında konuşan Dölekçekiç, “Ekonomik kriz vatandaşın midesinde” dedi.
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
Saadet Parti(SP) haftalık toplantısı dün SP Mali İşler Başkanı Hikmet Çakır başkanlığında gerçekleştirildi.
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
Büyük Birlik Partisi Eskişehir 8. Olağan Kongresi,dün BBP Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici'nin katılımıyla gerçekleşti. Yerel seçimlerde kendi partilerinden aday çıkaracaklarını söyleyen Destici, “ Eskişehir'de zaferle çıkacağız” dedi.
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
İYİ Parti İl Başkanı Ramis Tunca “Et fiyatlarındaki artış zenginlikten çok et yememizden kaynaklanıyor olarak açıklanıp Türk Milleti ile dalga geçilmiştir” dedi.
ESERLERİNİ TANITIYOR
ESERLERİNİ TANITIYOR
İstanbul’da atölyesi bulunan ve 18 yıldır ürettiği el sanatları eserleri ile 11 sergi açan Gelengül Filiz, şehir şehir gezerek el emeği ürünlerini vatandaşlara tanıtıyor.
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi “Alzheimer’in Hastalık ve Sosyal Boyutu” konulu etkinliğe ev sahipliği yaptı.
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği (YUDER) tarafından düzenlenen kardeşlik sohbetinde yabancı öğrencilere bazı bilgiler verildi.