ADNAN SEVİM'DEN YENİ AÇIKLAMA

Son Güncelleme : 08 Eylül 2019 15:09
ADNAN SEVİM'DEN YENİ AÇIKLAMA

Eskişehirspor yönetimine talip olduklarını açıklayan grup adına açıklamada bulunan Adnan Sevim, gelinen son noktayı anlattı.

Sevim'in açıklaması şu şekilde;

"İcraata geçebilmemiz için kongre kararı alınması çok önemliydi. Bu karar alındı, fakat saatler sonra kararı alan aynı yönetim kurulu tarafından hukuken tartışmalı bir şekilde iptal edildi.Oysa tüzüğe uygun şekilde alınan bir kararın, yani kongreye gitme kararının gecikmeksizin ve öncelikle uygulanması gerekirdi. Ayrıca, hukukçu arkadaşlarımız Sayın Osman Taş’ın Başkanlıktan istifa ettiği anda tüm görevlerinin hukuken sona ermiş olduğunu, imza atma, hatta toplantılara katılma yetkisinin bile bulunmadığını ifade etmişlerdir. Kulüp Denetleme Kurulu ilk aşamada tüm bu konuları ve tüzüğe aykırı kararları inceleme ve denetleme yetkisine sahip, Kulübün iç denetim organı olup görevini yapmalıdır. Yapmamasının doğurabileceği sonuçlar yasalarda bellidir. Şu anda kamuoyunun da malümu olduğu üzere tam bir kaos ortamı yaşanmaktadır. Yönetim kendi içinde bölünmüştür. Kimin kime ne dediği belli değildir. Saat saat değişiklik arz eden gelişmeler insanları yormuştur. Kamuoyu gereksiz yere gereksiz konularla meşgul edilmektedir. Birlik olmada anlaşamayanlar ayrışmada çok kolay anlaşabilmektedir. Sosyal medyada onur kırıcı ve hakarete varan suçlamalar her geçen gün atmaktadır. Bu arada halisane niyetlerle ve sadece kulübümüzün içinde bulunduğu duruma sessiz kalmayalım diye yola çıkan bizler de son günlerde çeşitli hakaretlere ve tehditlere maruz kalmaktayız.Hayatımızın hiçbir döneminde bu tür kavgaların tarafı olmayan bizler için bunlar katlanılabilir şeyler değildir.Böylece bu kulübe düzgün insanların katkı verememelerinin gerçek nedenini yaşayarak daha iyi anlamış durumdayız.Bazı basın mensubu arkadaşlarımızın sitem ederek ‘’Niçin Yönetimdeki isimler hakkında bilgi vermiyorsunuz?’’ şeklindeki sorularının cevabı da böylece ortaya çıkmaktadır.Biz bu gelişmeleri biraz da öngörerek; bürokrasiden, yargıdan, spor, bilim, sanat ve iş dünyasından olup, yönetimde yer alacak arkadaşlarımızın önceden herhangi bir sıkıntıya veya baskıya maruz kalmamaları için birkaç isim dışında açıklama yapmama kararı almıştık. Haklı çıktık.İsimler hakkında bilgi alamayınca isimlerin bazılarının Eskişehirli olmadığı varsayımı üzerinden ‘’Eskişehirsporu yalnız Eskişehirliler yönetir’’ kampanyası açanlar olduğunu görüyoruz.O zaman iş başka şehirden veya ülkeden hiçbir futbolcu da almayalım, antrenör de, teknik adam da almayalıma gider ki; bunlar günümüzün gerçekleri ile bağdaşmayan sağlıksız düşüncelerdir.Biz ‘’Ne Mutlu Eskişehirsporluyum Diyene’’ düsturuyla kendini Eskişehirspora yakın hisseden herkesi kucaklıyoruz ve onlardan güç alıyoruz.Son olarak, icraata geçebileceğimiz uygun bir zemin olana kadar mecbur kalmadıkça yeni bir açıklama yapmayacağımızı, halihazırdaki kargaşa ortamından uzak duracağımızı, ancak yarın göreve başlayacakmış gibi çalışmalarımızı sürdüreceğimizi, kaynak konusu dahil tüm konularda daha önceki taahhütlerimizin geçerli olduğunu kamuoyuna duyururuz" 

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ceylan

12 Eylül 2019 09:34
Doç Dr. Adnan Sevim. Anadolu Üniversitesi İİBF öğretim üyesi. Yönetim ve maliyet muhasebesi ve spor ekonomisi dersleri verir. Yıllarca Anadolu Üniversitesi spor klübünde yöneticilik yapmıştır. Futbolu bilir. Sporun içindedir uzun zamandır. Ama bu oluşumun finans kaynağı kendisi olamaz. Bu oluşumun basın sözcüsü gibi duruyor. Sanırım projeleri klubü anonim şirketi yapıp bir gruba satmak. Ülkemizde bir çok örneği olan bu uygulama belki de Eskişehirsporumuzun kurtuluşu olabilir. Diğer yöntemlerden bir fayda bulamayacağımız ortadayken.

Mert Gözübüyük

10 Eylül 2019 10:06
Osman taş gibi kendini tam tanıtmayan nerede doğmuş, nereli, kimdir belli olmayan birinden sonra Adnan Sevim de çıkıyor talip olarak. Bir tanıt arkadaş kimsin nesin eses le ilgin nedir? anlıyor musun bu işlerden?

serdar b.

13 Eylül 2019 15:47
halil ünalla mesut hoşçan sayesinde takım dibe doğru gidiyor amaçları kulübü kapattırmaksa daha fazla uğraşmasınlar kapıya kilit vursunlar sabır gösteren gençleride sallsınlar çocuklar geleceklerini harcamasın

adnsvm

12 Eylül 2019 11:02
adnan sevimin arkasında jalen hanım vardmış.

Türk Yılmaz

09 Eylül 2019 07:56
Kim olduklarını söyleyemeyenden EsEs'e yönetici mi olacak? Geçiniz

Gurbetçi eses

08 Eylül 2019 18:19
Buzamana kadar nerdeydiniz

hüşakkı...

09 Eylül 2019 09:13
mustafa topkaya 80 milyon tl bağış yaparak kulube başkan olacakmış,fırsat verilmeli