ADAYIMIZ AKŞENER

23 Temmuz 2018 12:16
ADAYIMIZ AKŞENER

İYİ Parti Sözcüsü Aytun Çıray Meral Akşener'in Genel Başkanlığı bırakma açıklamasıyla ilgili konuştu.

İşte satır başları...

Biliyorsunuz bir çalıştay yapıldı. Bu toplantının son gününde yönetime eleştiriler ve takdirler söylendi. Sayın Genel Başkan Türk siyasi tarihinde pek az görülecek şekilde esasen başarılı olmamıza rağmen kendi koyduğu hedefler ulaşamadığı için İYİ Parti'yi olağanüstü büyük kurultaya davet etti. Bu kararı aldı. Bu diğer liderler için bir ders olmalı diye düşünüyoruz. Bu açıklamasından sonra Genel Başkan tweet atarak aday olmayacağını ifade etti. Bu kendi beyanlarıdır ancak bu partinin en alt kademesinden en üst kademesine kadar başka bir irade ortaya çıktı. Bu irade hepimizin imzalarıyla Sayın Genel Başkanın olağanüstü kurultayda genel başkan adayı gösterilmesidir. Ağustos ayı içinde büyük kurultayı yapma kararı alınmıştır.

Yüzde yüz kararla bu toplantı kararı alınmıştır.

(MHP'nin açıklaması) Sayın Bahçeli demokrasi konusunda en son konuşacak adamdır. Sayın genel Başkanımızla aralarında büyük bir fark vardır. Birisi kongrelerden korkar birisi kendisi çağrı yapar. Sayın Bahçeli'nin bu çağrılarını sıtma nöbeti olarak değerlendiriyorum. Bizim bir terbiyemiz var başka partilerin siyasi içişlerine karışmayız. Diğer partilerden de aynısını bekliyoruz.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

VATANDAŞ DÜŞÜK  MODELLİ ARAÇ ALIYOR
VATANDAŞ DÜŞÜK MODELLİ ARAÇ ALIYOR
Son aylarda yaşanan kur artışlarının ekonomik dalgalanmalara neden olmasından dolayı vatandaşlar sıfır kilometre araç almak yerine düşük modelli araçlara göz dikti.
ODUNPAZARI  AŞURE DAĞITTI
ODUNPAZARI AŞURE DAĞITTI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Reşadiye Cami, Çarşı Cami ve Tarihi Bölge’de yer alan Kurşunlu Külliyesi önünde Cuma Namazı Çıkışı’nda aşure dağıttı.
KRİZ YOKSULA YÜKLENDİ
KRİZ YOKSULA YÜKLENDİ
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Beylikovalılar Derneği’ni ziyaret etti. Çakırözer hükümetin önceki gün açıkladığı Yeni Ekonomi Programı’nı eleştirerek, “Krizin yükünü yoksulun sırtına yüklediler. Bu programda daha fazla işsizlik, daha fazla yoksulluk, daha fazla zam var” dedi.
KAÇAK SİGARA  OPERASYONU
KAÇAK SİGARA OPERASYONU
Eskişehir'de pilos ekipleri tarafından bir iş yerine düzenlenen operasyonda 233 paket kaçak sigara ve 1 adet kuru sıkı tabanca ele geçirdi.
GENÇLER İŞ DÜNYASINA HAZIRLANACAK
GENÇLER İŞ DÜNYASINA HAZIRLANACAK
TOBB Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu ve Genç Başarı Eğitim Vakfı, geleceğin girişimcilerini yetiştirmek için protokol imzaladı.
DOĞANÇAYIR YOLU  ASFALTLANDI
DOĞANÇAYIR YOLU ASFALTLANDI
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler sorumluluklarında bulunan mahalle yollarında asfalt kaplama çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
ALZHEİMER HASTALARI UNUTULMADI
ALZHEİMER HASTALARI UNUTULMADI
Tepebaşı Belediyesi tarafından 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü dolayısıyla alzheimer hastaları için eğlence programı düzenlendi.
İNCE'DEN BÜYÜKERŞEN'E MESAJ
İNCE'DEN BÜYÜKERŞEN'E MESAJ
24 Haziran seçimlerinde CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Başkan Büyükerşen'e yerel seçimler konusunda iddia edildiği gibi bir rapor hazırlatmadığını söyledi.
 ESKİŞEHİR'İ  ALACAĞIZ
ESKİŞEHİR'İ ALACAĞIZ
Yerel seçimlerde yeni belediyeler kazanmak isteyen CHP'de hareketlilik başladı. Eskişehir'in kaybedileceği iddiası hakkında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun "Eskişehir'i kesin alacağız" dedi.