ACILI BABANIN İSYANI

17 Temmuz 2019 16:52
ACILI BABANIN İSYANI

Devlet Su İşleri’ne (DSİ) ait sulama kanalında boğularak hayatını kaybeden 10 yaşındaki Mustafa Enes Doğan’ın babası Hasan Doğan, kendilerini suçlu bulan bilirkişi raporuna isyan etti. Baba Doğan, tazminat kazanırsa parayı kanalın kapatılması için harcayacağını söyledi.

Yeşiltepe Mahallesi'nde 22 Eylül 2016 tarihinde meydana gelen olayda, Mustafa Enes Doğan DSİ'ye ait sulama kanalına düşerek boğulmuştu. Olayın ardından açılan davada, bilirkişi acılı aileyi çocuklarına bakmadığı gerekçesiyle yüzde 80 suçlu buldu. Bilirkişi heyeti, raporda boğulma olayında aileye büyük oranda kusur atfedilmesi gerektiği, aileye atfedilecek kusur oranının ise yüzde 80 olduğu şeklinde görüşünü belirtti.

Çocuğunun ölümüyle ilgili bilirkişi raporuna isyan eden acılı baba Hasan Doğan, mahkemeden tazminat kazanırsa alacağı parayı kanalın kapatılması için kullanacağını söyledi. Baba Doğan, "Yaklaşık 3 sene önce çocuğumuzu burada kaybettik. Bunun üzerine dava açtık. Amacımız buranın üzeri kapansın, her sene birkaç tane çocuk ölüyor çocuklar ölmesin. Buraya tel yapılmış, komik bir önlem alınmış. Buradan yaklaşık 200-300 metre ileride çocuk parkı var. Demişler ki ailesi çocuğuna bakmıyor, o yüzden düştü. Oradaki çocuk parkına ben çocuğumu göndermeyeceğim de ne yapacağım?" diye konuştu. Boğulma olayıyla ilgili olarak evladının suya düşen topunun peşinden gitmediğini ve topunun evde olduğunu aktaran Doğan, başka ailelerin canının yanmasını istemediğini belirtti.

Doğan, "Eğer suçlu bensem beni assınlar, ama buradaki ölümü bitirsinler. Bizim çocuğumuz bizden gitti. Herhangi bir maddi beklentimiz yok. Bizim tek derdimiz başka çocuklar can vermesin, başka ailelerin canı yanmasın tek amacımız bu. İşleri saptırıp aile bakmadı, aile şunu yapmadı eğer bensem suçlu, buradaki ölümü önleyebiliyorsanız beni asın buranın ölümünü önleyin. Son olarak tazminat kazanırsa alacağı parayı kanalın kapanması için vereceğini ifade eden acılı baba şunları söyledi; "Bir can bu kadar önemsiz değil. Bu kadar mı önemsiz? Bu devlet denizin altından tünel yapıp yol yaptı burayı kapatamıyor mu? İlla ki kapatır. Burada canlar kaybolmasın derdimiz bu. Para, pul istemiyorum. Hatta neyim varsa ben vereyim. Mahkemede tazminat kazanırsam, buranın üzeri kapanacaksa veriyorum kapatsınlar. Ben para, pul istemiyorum. Derdim para değil. Hangi para benim çocuğumu geri verecekse ben onlara o parayı bulayım onlar bana çocuğumu versinler."

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Nasrettin Hoca

17 Temmuz 2019 20:33
Hey DSİ, kanalların etrafını güvenli hale getirmek için kaç kişinin ölmesini bekliyorsunuz? Hey Karayolları, Çevre Yolunu yapmak için kaç kişinin ölmesini bekliyorsunuz? Adedi söyleyin de aramızda kura çekip kurbanları belirleyip gönderelim. Belki o zaman yaparsınız.

Fatih

18 Temmuz 2019 08:32
Kontrol ve denetim yok malesef. DSİ ci biri görmüş raporlamış olsa bile. Kaynakçım ve işçim yok kime yaptıracağım diye sallamıştır yöneticileri. İşimiz böyle. Belediyeler de aynı durumda.

istanbul escort

evden eve nakliyat

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama