AÇIKÖĞRETİM ALMANYA'DA TANITILDI

01 Temmuz 2017 16:54
AÇIKÖĞRETİM ALMANYA'DA TANITILDI

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, Almanya’nın Köln kentinde Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Temsilciliği toplantı salonunda tanıtıldı.

Temsilciler katıldı

Batı Avrupa Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen ''İkinci Üniversite'' tanıtım toplantısına, T.C. Köln Başkonsolosu H. Emre Engin, Köln Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Mustafa Gencer ile öğretmenler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

21 program

Toplantıda söz alan Anadolu Üniversitesi Temsilcisi Dr. Ahmet Atilla Doğan, Anadolu Üniversitesinin Batı Avrupa’daki eğitim-öğretim faaliyetlerini ayrıntılı olarak sunarken, İkinci Üniversite ve ‘’Ben Ders Çalışıyorum’’ konulu iki değişik tanıtım filmini de katılımcılara izletti. Dr. Doğan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin Batı Avrupa Programlarında 11 lisans ve 10 önlisans olmak üzere toplam 21 program bulunduğunu, bunların tamamına ikinci üniversite kapsamında kayıt yapılabileceğini belirtti.

25 Ağustos – 17 Eylül

Ayrıca adayların www.anadolu-uni.de adresinden ön başvuru işlemini gerçekleştirebileceklerini kaydeden Doğan, ön başvuru yapan veya yapmayan tüm adaylar için kesin kayıt tarihinin 25 Ağustos-17 Eylül 2017 olduğunu, bu tarihler arasında mutlaka kesin kayıt yaptırılması gerektiğini ifade etti.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle