ABD'de yangın kabusu:42 ölü

13 Kasım 2018 08:56
ABD'de yangın kabusu:42 ölü

ABD'nin California eyaleti tarihinde görülmüş en büyük orman yangınıyla mücadele ediyor. Yangında şimdiye kadar 42 kişi öldü.

  • ABD'nin California eyaletini etkisi altına alan orman yangınlarında can kaybı 42'ye yükseldi. Butte Bölgesi Şerifi Cory Honea düzenlediği basın toplantısında, California'nın kuzeyindeki San Francisco'nun yaklaşık 290 kilometre kuzeydoğusundaki Paradise kasabası ve civarını etkisi altına alan orman yangını hakkında son gelişmeleri aktardı.
  •  Honea, yaptığı açıklamada, 200'den fazla kişiden haber alınamadığını söyledi. Rüzgarın etkisiyle yayılmaya devam eden ve yaklaşık 450 kilometrelik bir alana ulaşan yangın, California tarihinde en çok ölüme yol açan yangın olarak kayıtlara geçti.
  • 7 binden fazla ev, okul ve iş yerinin tahrip olduğu yangında, eyaletin güneyinde de ünlü İskoç aktör Gerard Butler, şarkıcı Miley Cyrus, oyuncu Scott Baio, yönetmen Guillermo del Toro, reality show yıldızı Kim Kardashian, oyuncu Alyssa Milano ve oyuncu Rainn Wilson gibi isimlerin evleri yandı ya da zarar gördü.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle