ABD'DE PROTESTO

09 Mart 2018 09:06
ABD'DE PROTESTO

ABD’nin Los Angeles şehrinde Dünya Kadınlar Günü’nde bir araya gelen yüzlerce kadın yürüyüş düzenledi. 

Los Angeles şehrinde yüzlerce kadın, Dünya Kadınlar Günü’nde bir araya gelecek, kadın hakları için yürüdü. Feminist Çoğunluk Vakfı, Black Lives Matter, LA4Palestine gibi büyük sivil toplum kuruluşlarının önderliğinde toplanan yüzlerce kadın, eşitlik, özgürlük, göçmen hakları, cinsel taciz konularında sloganlar atarak Los Angeles federal binasının önüne geldi. Aktivist Alhana Zambrano yaptığı konuşmada, “İnsan hakları saldırı altındaysa ne yaparız” diye sordu. Kalabalık ise hep bir ağızdan, “Karşı çıkar ve savaşırız” diye yanıtladı. Zambrano, “Göçmen kadınlar, Dünya Kadınlar Günü’nde buradalar ve Amerika ile diğer ülkelerde özgürleşmek, saygınlık ve güç kazanmak için harekete geçen kadınlarla beraberler” dedi. 


Konuşmasını son zamanlarda Amerika’da gündemde olan göçmenlere yönelik yapan Zambrano, ABD’de kadın, erkek ve çocuk 11 milyon göçmenin her gün sınır dışı kokusuyla yaşadığını, Göçmen ve Gümrük İnfaz Kurumu’nun anneleri ve çocukları okula bırakırken tutukladığını, annelerin çocuklarını hastaneye götürmekten korktuğunu ve bunun kabul edilemez olduğunu belirtti. 


Black Lives Matter adına konuşan Melina Abdullah ise, “Bu bir geçit töreni değil, bu bir gösteri değil, yürüyüş değil bu bir kendini adamadır. Bu annelerimizin ruhlarını onurlandırmak için bir kendini adamadır” dedi. Toplanan grup konuşmaların ardından hep bir ağızdan, “Görevimiz özgürlük için savaşmak, görevimiz kazanmak, görevimiz birbirimizi sevmek ve korumaktır, zincirlerimizden başka kaybedecek bir şeyimiz yok. Görevimiz özgürlük için savaşmak” cümlelerini tekrarladı. Grup daha sonra sessizce dağıldı. 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
 Eskişehir’de, ayrıldıktan sonra sahip oldukları köpeği paylaşamayan eski sevgililerin davasında, davacı taraf davalı tarafın belgede sahtecilik yaptığını iddia etti. 
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
Avukat Heval Yıldız Karasu'nun bürosuna dün sabah silahlı saldırı gerçekleştirildi. Baro, yazaılı bir açıklama yaparak konunun takipçisi olacaklarını söyledi.
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu iddia edilen tutuklu sanığın yargılanmasına devam edildi.
ESKİŞEHİR'DE VAHŞET
ESKİŞEHİR'DE VAHŞET
Eskişehir'de yanarak feci şekilde can veren şahsın olayının arkasında cinayet çıktı.
MHP'DE DEVİR-TESLİM
MHP'DE DEVİR-TESLİM
Milliyetçi Haraket Partisi (MHP) Odunpazarı İlçe Başkanı Ali Rıza Kahveci, görevini İlçe Başkanı Sekreteri Mustafa Komar ’a teslim etti. 
JANDARMADAN UYUŞTURUCU BASKINI
JANDARMADAN UYUŞTURUCU BASKINI
Eskişehir’de jandarma ekipleri tarafından bir barakaya düzenlenen baskında çok miktarda uyuşturucu madde ele geçirilirken, olayla ilgili yakalanan şüpheli çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. 
ALMANYA ÇIKARMASI
ALMANYA ÇIKARMASI
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve ekibi ile geçtiğmiz hafta Almanya'nın Berlin kentine çıkarma yaptık. Zira 60 ülkeden 3 bin firmanın katıldığı Raylı Sistemler Fuarı vardı. Ayrıca Berlin gezisi yapıldı. Peki neler yaşandı?
ESKİŞEHİR'DE FECİ OLAY
ESKİŞEHİR'DE FECİ OLAY
Eskişehir’de, bir şahıs üzerine dökülen tinerin alev alması sonucu feci şekilde can verdi. 
ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI
ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI
 Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.