52 ÖYKÜ 52 YAŞAM

26 Ekim 2017 10:58
52 ÖYKÜ 52 YAŞAM

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi tarafından düzenlenen 'Yaşam Boyu Öğrenim' konulu yarışmada öğrencilerden gelen öyküler, '52 Öykü 52 Yaşam' adıyla kitap haline getirilecek.

Açıköğretim Sistemi, bir ilk olma özelliği taşıyan öykü yarışması düzenleyerek önemli bir yeniliğe daha imza atmıştı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Çevrimiçi Öğrenci Topluluklarından biri olan Kitap Topluluğu adına geçen Nisan ayında “Yaşam Boyu Öğrenim” konulu kısa öykü yarışması düzenlenmiş ve 23 Mayıs Salı günü gerçekleştirilen mezuniyet töreninde dereceye giren öğrencilere ödülleri teslim edilmişti.

"Yarışmadan böyle nitelikli çıktıların elde edilmesi mutluluk verici"


Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Yücel Güney, yarışmada öğrencilerimizden gelen öykülerin, bir öykü kitabı olarak yayımlanacağı müjdesini verdi. Çevrimiçi Kitap Topluluğunun yürütücüsü Doç. Dr. Gökhan Tunç’un yayıma hazırlayıp Uzman Serpil Mutlu Kırlı’nın Türkçe kontrollerini yaptığı öykü kitabı “52 Öykü 52 Yaşam” adıyla raflardaki yerini alacak. 52 Öykü 52 Yaşam, Anadolu Üniversitesi Açık Kütüphanede de yer alacak ve böylece öykülere herkesin ulaşabilmesi sağlanacak. 
Konuyla ilgili açıklama yapan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney, “Bu yarışma ile öğrencilerimize ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşarken bunu bir de kitap ile taçlandırmak istedik. Yarışmadan böylesine nitelikli bir çıktının elde edilmesi mutluluk verici. Açıköğretim sistemi öğrenci topluluklarında bu tür etkinliklerin devamının geleceğini müjdeleyebilirim" dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI
ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI
Eskişehir'de, direksiyon başında uyuyan sürücü refüjdeki aydınlatma direği ve trafik ışıklarına çarptı. 
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
Eskişehir'de, tramvayda Türkmenistan uyruklu bir kişinin saatini gasbettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.