3 BİN YAVRU SAZAN SULARA SALINDI

28 Mayıs 2020 12:06
3 BİN YAVRU SAZAN  SULARA SALINDI

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2019 yılı Balıklandırma Programı kapsamında Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü'nden temin edilen 3 bin pullu sazan yavrusu, Sarıcakaya ilçesi Beyyayla göletine salındı.

Sarıcakaya İlçesine tahsis edilen 3 bin adet yavru sazan balığı, Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü Kepez Ünitesi tarafından üretildi. balık salım etkinliği; İlçe Kaymakamı Murat Demirbilek, Belediye Başkanı Hüseyin Çam ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Haydar İpek’in katılımıyla gerçekleşti. Ortalama ağırlıkları 2 gram civarında olan sazan yavrularının ancak 3-4 yıllık bir süre sonunda avlanabilir asgari boy limiti olan 40 cm.'ye ulaşabilecekleri belirtildi. Balıklandırma çalışmalarında, halihazırda yetiştiriciliğe açılmamış olan ve amatör balıkçıların avcılıkta yararlanabileceği su kaynaklarının özellikle tercih edildiği vurgulandı. Yetkililer, gerek su kaynaklarına yeni bırakılan, gerekse suda mevcut diğer yavru balıkların gelişimlerini tamamlamaları ve en az bir kez üreyebilmeleri için avcılık sırasında yakalanan küçük balıklara herhangi bir zarar verilmeden suya geri salınmaları konusunda avcılara mesaj göndermeyi de ihmal etmedi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ihtiyar çevreci

29 Mayıs 2020 14:28
Bırakın artık ekonomik değeri olmayan sazan balığını tatlı su levreğine yönelelim sularımızdaki israil sazanı ve yayınını yok etsin avcıya avlanma zevki yiyene lezzet versin.

Es - Es ' li

28 Mayıs 2020 14:59
İyi olmuş , avlanmayı da yasaklayın..

istanbul escort

evden eve nakliyat

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama