26 berberin testi pozitif çıktı

Son Güncelleme : 17 Mayıs 2020 11:05
26 berberin testi pozitif çıktı

UŞAK'ta, 26 berberin corona virüs(Covid-19) testi pozitif çıktı. Berberler, tedaviye alındı.

Corona virüsle mücadele kapsamında 21 Mart'ta kapatılan berber ve kuaförler, 11 Mayıs'ta yeniden hizmete başladı. Uşak Valiliği, kentte hizmet veren 421 berber ve kuaförü, yeniden açılmadan önce Covid-19 testi yaptırmaya çağırdı. Berberlerden çoğunluğu test yaptırdı.

Yapılan testler sonucunda 26 berberin Covid-19 testi pozitif çıktı. Berberler, tedaviye alındı.

Bazı berberlerin ise sağlıklarının iyi olduğunu söyleyerek test yaptırmadığı, kendilerini evlerinde izole ettiği ve dükkanlarını açmayacaklarını bildirdikleri öğrenildi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Metin

17 Mayıs 2020 11:23
Ya berberler sosyal mesafe kuralina uymadan toplanti yapti. Hasta olan biri digerlerine bulastirdi. Ya da disaridan gelen berber malzemesi tedarikcisi gezdigi berberlere bulastirdi. Eger disaridan gelen tedarikci bulastirdiysa test yaptirmamis berberlerede bulasmis olabilir. Hatta bu tedarikcinin gezdigi Usak a yakin illerdeki berberlere bile virus bulasmis olabilir. Bulastiran ve temaslilar Saglik Bakanligi ekiplerince bulunabilir. Bu ekipler cok mukemmel. Adeta dedektif gibi iz suruyorlar.

Metin

16 Mayıs 2020 23:23
Usak, vaka sayisi az olan illerimizden biriydi.421 berberin hepsi test yaptirmamis. Test yaptiranlarin 26 sinin test sonucunun pozitif cikmasi vahim. Temas ettikleri bulunarak test yapilacaktir. Temaslilarinin tespit edilmesine filyasyon diyorlar. Filyasyonun gercek tanimina uygun olarak calisma yapilarak berberlere kimin virus bulastirdiginin tespit edilmesi daha onemli.

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama