19 MAYIS RUHU YAŞATILACAK

19 Mayıs 2018 17:17
19 MAYIS RUHU YAŞATILACAK

CHP'liler 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı Vilayet Meydanı'nda kutladı. İl Başkanı Rabia Akman “İnanıyoruz ki gençler 19 Mayıs ruhunu yaşatmaya devam edecektir” dedi.

Atatürk'ün yolunda

Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir İl Örgütü 19 Mayıs Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Atatürk Anıtına çelenk koydu.CHP Belediye Başkanları, Millervekili adayları, İlçe ve İlçe yönetcileri ve partililerin katıldığı programda konuşan CHP İl Başkanı Rabia Akman, gençliğin Atatürk'ün gösterdiği hedeften ayrılmayacağını söyledi.

Kazanımlar iyi bilinmeli

Akman "Gelecek ancak tarihi iyi bilerek, doğru yorumlanabilir. Milli Mücadele ruhunu ve atamızın yadigarı Cumhuriyet kazanımlarını iyi bilmek her Türk gencinin birincil görevi ve sorumluluğudur. Geleceğimizin güvencesi ve umudu olan gençlerin bugünkü durumuna baktığımızda kötü ekonomi, işsizlik, atama sorunu ve sınavlar içinde kaybolduklarını görüyoruz. Gençler, 19 Mayıs 1919 ruhunu yaşatmaya ve kendine pusula olarak görmeye devam edecektir" dedi.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ONAT

19 Mayıs 2018 18:25
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE. NE MUTLU ATATÜRK çüyüm diyene

eses

20 Mayıs 2018 13:06
chp varsa biz yokuz .

Fatih

20 Mayıs 2018 01:18
Zaten yaşıyoruz,Chp nin tekelinde mi

oxxo

20 Mayıs 2018 11:04
bir işin içinde chp varsa halkın % 70 yoktur .
786 YILDIR AYAKTA DURUYOR
786 YILDIR AYAKTA DURUYOR
Anadolu'nun en büyük ahşap direkli camilerinden olan, Sivrihisar Belediyesinin yaptığı başvuru sonrası 2016'da UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesine eklenen Ulu Cami, 786 yıldır ihtişamını kaybetmeden ayakta duruyor.
HIRSIZLAR GÜVENLİK KAMERASINA YAKALANDI
HIRSIZLAR GÜVENLİK KAMERASINA YAKALANDI
Eskişehir’de, bir apartmana gece geç saatlerde giren iki hırsız bisiklet çalarken güvenlik kameralarına yakalandı. Bisiklet sahibi Aytaç Korum, 3 ay önce büyük zahmetlerle aldığı ve arkadaşı gibi gördüğü bisikletinin bulunmasını istiyor.
DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU
DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU
Eskişehir'de telefonda kendisini polis olarak tanıtan şüphelinin yönlendirmesiyle bankadan 100 bin lira çekmeye çalışan 86 yaşındaki kişi, dolandırılmaktan son anda kurtarıldı.
ŞEHRİN TARİHİNE  IŞIK TUTULUYOR
ŞEHRİN TARİHİNE IŞIK TUTULUYOR
Anadolu Üniversitesi öğretim üyelerinin çalışmalar yaptığı Şarhöyük Kazı Alanı'nda bulunan 4 bin yıl öncesine ait kalıntılar Eskişehir'in tarihine ışık tutuyor.
SÜRÜCÜLERE BAYRAM UYARISI
SÜRÜCÜLERE BAYRAM UYARISI
Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, trafik yoğunluğunun üst seviyelere çıktığı bayram tatilinde trafiğe çıkacak sürücülere uyarılarda bulundu.
SIRA DIŞI MESLEKLER  ÇOCUKLARLA BULUŞTU
SIRA DIŞI MESLEKLER ÇOCUKLARLA BULUŞTU
Espark Alışveriş Merkezi’nde Sıra Dışı Meslekler'de gerçekleşen etkinliklerde, tüm çocuklar henüz var olmayan meslekleri deneyimledi.
SAZOVA'DA EĞLENCELİ YARIŞMA
SAZOVA'DA EĞLENCELİ YARIŞMA
Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Yelken Federasyonu’nun organize ettiği IOM sınıfı Radyo Kontrollü Yat Yarışları Gençlik ve Spor Bakanlığı Kupası, Sazova Göleti’nde yapılan yarışların ardından gerçekleştirilen kupa töreni ile tamamlandı.
SARAR'A TEŞEKKÜR
SARAR'A TEŞEKKÜR
Yunus Emre Devlet Hastanesi Başhekimi Mustafa Karagülle ve idari mali işler Müdürü Yüksel Solmaz, Sarar Şirketler Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar’ı ziyaret ederek hastaneye katkılarından dolayı teşekkür ettiler.
MİHALGAZİ’DE  SİNEMA KEYFİ
MİHALGAZİ’DE SİNEMA KEYFİ
Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ‘Açık Hava Sinema Geceleri’ etkinliği Mihalgazi İlçe Merkezi ve Bozaniç Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı.