15 TEMMUZ'U GÖLGEDE BIRAKMASIN

02 Ağustos 2017 09:29
15 TEMMUZ'U GÖLGEDE BIRAKMASIN

AK Parti'nin 16'ncı kuruluş yıldönümü kutlamaları için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan talimat geldi. Erdoğan hazırlanan program ile ilgili bilgi alırken, "Sade ve mütevazı bir tören olsun. Kısa süre önce 15 Temmuz şehitlerini andık, görkemli bir tören oldu. Kuruluş yıldönümü kutlayalım ama 15 Temmuz'u gölgede bırakmasın" dedi.

AK Parti'nin son yapılan MYK ve MKYK toplantılarının başlıca Gündem maddelerinden biri de Ak Parti'nin 16'ncı kuruluş yıldönümü kutlamaları programı oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hazırlanan program ile ilgili bilgi alırken, "Sade ve mütevazı bir tören olsun. Kısa süre önce 15 Temmuz şehitlerini andık, görkemli bir tören oldu. Kuruluş yıldönümü kutlayalım ama 15 Temmuz'u gölgede bırakmasın" dedi. AK Parti, bu talimat kapsamında bir program hazırladı. Kutlamalara, kuruluşundan bu yana görev almış bakan, milletvekillerinin yanı sıra teşkilat yöneticileri, belediye başkanları davet edildi. Davetli listesinin 6 bin kişi olduğu bildirildi. Vatandaşlar da katılacağı için törenlerin açık havada yapılmasının daha doğru olacağı düşünüldü. Bu kapsamda da Harikalar Diyarı seçildi.

Programda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım birer konuşma yapacak. Ardından AK Parti'nin kuruluşu, iktidara gelişi, kapatma davasından MİT krizine ve 15 Temmuz'a kadar önemli köşe taşlarının anlatıldığı bir film yayımlanacak. Etkinlikler kapsamında 16 yılı fotoğraflar ile anlatan bir sergi de açılacak. Ayrıca AK Parti hakkında çıkan tüm kitapların yer aldığı başka bir sergi daha organize ediliyor.

MİLLİ İHA'LARIN ÜRETİM MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Baykar Makina'nın İstanbul'daki Milli İHA Ar-Ge ve Üretim Tesisi'ni ziyaret etti. Geliştirilmekte olan teknolojiler ve tesis hakkında Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ve Teknik Müdür Selçuk Bayraktar'dan bilgi alan Erdoğan, çalışanlarla da İHA'nın önünde fotoğraf çektirdi.

Yorumlar (8) / Onay bekleyen (7)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ali

02 Ağustos 2017 12:19
gölgede kalan milli ve dini bayramlarımız, özel günlerimiz, atalarımız da unutulmamalı. hele hakaret edenleri türk ve mülüman saymayı bırakalım kanlarından bile şüphe edilir.

kumdan kale

02 Ağustos 2017 10:18
devir değişti eskiden sanatçılar podyumlara muhtaçtılar, şimdilerde günlük üç öğün ikdidar podyumlarda kah drama oynuyor, kah orta oyunu,kah sefiller birde bakmışın rüyalar ülkesi kül kedisi. Bunların içinde din dayatmalı, osmanlı imrendirmeli senaryolar dhkp-c ,esed,pdy,pyd,ypg,terör korkutmalı frakmanlar bol bol.VALLAHİ BİZE ÜÇ BEDEN BOL

kemal

05 Ağustos 2017 14:16
ALLAHIM SEN BİZİ ATASIZ BIRAKMA YARABİ. TEK VATAN-TEK DEVLET -TEK BAYRAK- TEK ATATÜRK. tek atatürk olunca millet olunur

istikbal marşı

03 Ağustos 2017 16:19
Sen ülkemİ kemalislerden ayırma allahım. Ben ezelden beri hür yaşadım,hür yaşarım Hangi çılgın laiklikten başka birşey dayatacakmış şaşarım Kükrerim sel gibiyim,bendimi çiğner aşarım Ruhumun senden ilahi,şudur ancak emeli. Kırılsın ATAMIN üzerine uzanan yobazın eli.

Ziya

03 Ağustos 2017 03:25
Kumdan kale sen şu Eskişehir de bir çık ta etrafına bir bak Türkiyemizin dört bir yanı ateş çemberi o bahsettiğin alçakların eline fırsat geçse ne sülalen kalır ne de sen. Libya, Mısır, Suriye Irak, Filistin, Tunus, Yemen de insanlar kan ve gözyaşı içinde mahvolmuş durumdalar hala tipik sol kafa mevcut otoriteyi ne pahasına olursa olsun tahrip etmek ve hayata sadece kendi talep istekleri doğrultusunda yön vermek ahmaklık, zavallılıktır. Diyelim Ak parti gitti Erdoğan gitti, ne olacak kına mı yakacaksınız.? Yolda yürümekten aciz içi saman dışı çamur tipleri asla bu ülkenin başında görmek istemiyoruz. Size iktidar yolu kapalı bunu iyi bilin.

falanca

03 Ağustos 2017 19:00
kumdan eşek, samandan hilmi , eşek bulsa yer samanı.

hilmi

03 Ağustos 2017 11:14
atmaaaa ziyaaaaaa

karetta karetta çobanı

07 Ağustos 2017 19:00
sende gölge etme yeter yeter gali
ESKİŞEHİR'DE BULUNDU! 9 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
ESKİŞEHİR'DE BULUNDU! 9 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Bursa'nın İnegöl ilçesinde, zihinsel engelli bir kadına cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen 9 şüpheli gözaltına alındı. Mağdur kızın Eskişehir'de polis ekipleri tarafından bulunduğu öğrenildi.
GÜNAY'A YENİ GÖREV
GÜNAY'A YENİ GÖREV
AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay TBMM’de AK Parti Grubu’nun grup denetçisi görevini aldı.
GÜNAY'A YENİ GÖREV
GÜNAY'A YENİ GÖREV
AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay TBMM’de AK Parti Grubu’nun grup denetçisi görevini aldı.
KOMİSYONLARI BELLİ OLDU
ÖNCELİĞİMİZ HAYATLARINI KOLAYLAŞTIRMAK
ÖNCELİĞİMİZ HAYATLARINI KOLAYLAŞTIRMAK
Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Göztepe Mahallesi’nde yaşayan 85 yaşındaki Alzheimer hastası Dursun Kahyalı’yı evinde ziyaret etti.
ÇAYLAR KARACAN'DAN
ÇAYLAR KARACAN'DAN
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir milletvekili Harun Karacan, gerçekleştirdiği bir esnaf ziyaretinde çayları kendi doldurdu.
VATANDAŞ BÖYLE ÇÖZÜM BULMUŞTU! İŞTE SON HALİ
YIKIM KARMAŞASI
YIKIM KARMAŞASI
Zincirlikuyu'da arsasının içinde bulunan evinin bahçe duvarlarını yenilemek için Tepebaşı Belediye'sine başvuran Sedat Yüce izin verilmesinin ardından yapılmamasına karar verilmesine tepki göstererek yetkililere seslendi.
HAVACILARIN SÖZDE SORUMLUSU TUTUKLANDI
HAVACILARIN SÖZDE SORUMLUSU TUTUKLANDI
Eskişehir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Hava Kuvvetleri yapılanmasında Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanlığı sorumlusu olduğu iddiasıyla gözaltına alınan zanlı tutuklandı.