15 TEMMUZ'U GÖLGEDE BIRAKMASIN

02 Ağustos 2017 09:29
15 TEMMUZ'U GÖLGEDE BIRAKMASIN

AK Parti'nin 16'ncı kuruluş yıldönümü kutlamaları için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan talimat geldi. Erdoğan hazırlanan program ile ilgili bilgi alırken, "Sade ve mütevazı bir tören olsun. Kısa süre önce 15 Temmuz şehitlerini andık, görkemli bir tören oldu. Kuruluş yıldönümü kutlayalım ama 15 Temmuz'u gölgede bırakmasın" dedi.

AK Parti'nin son yapılan MYK ve MKYK toplantılarının başlıca Gündem maddelerinden biri de Ak Parti'nin 16'ncı kuruluş yıldönümü kutlamaları programı oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hazırlanan program ile ilgili bilgi alırken, "Sade ve mütevazı bir tören olsun. Kısa süre önce 15 Temmuz şehitlerini andık, görkemli bir tören oldu. Kuruluş yıldönümü kutlayalım ama 15 Temmuz'u gölgede bırakmasın" dedi. AK Parti, bu talimat kapsamında bir program hazırladı. Kutlamalara, kuruluşundan bu yana görev almış bakan, milletvekillerinin yanı sıra teşkilat yöneticileri, belediye başkanları davet edildi. Davetli listesinin 6 bin kişi olduğu bildirildi. Vatandaşlar da katılacağı için törenlerin açık havada yapılmasının daha doğru olacağı düşünüldü. Bu kapsamda da Harikalar Diyarı seçildi.

Programda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım birer konuşma yapacak. Ardından AK Parti'nin kuruluşu, iktidara gelişi, kapatma davasından MİT krizine ve 15 Temmuz'a kadar önemli köşe taşlarının anlatıldığı bir film yayımlanacak. Etkinlikler kapsamında 16 yılı fotoğraflar ile anlatan bir sergi de açılacak. Ayrıca AK Parti hakkında çıkan tüm kitapların yer aldığı başka bir sergi daha organize ediliyor.

MİLLİ İHA'LARIN ÜRETİM MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Baykar Makina'nın İstanbul'daki Milli İHA Ar-Ge ve Üretim Tesisi'ni ziyaret etti. Geliştirilmekte olan teknolojiler ve tesis hakkında Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ve Teknik Müdür Selçuk Bayraktar'dan bilgi alan Erdoğan, çalışanlarla da İHA'nın önünde fotoğraf çektirdi.

Yorumlar (8) / Onay bekleyen (7)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ali

02 Ağustos 2017 12:19
gölgede kalan milli ve dini bayramlarımız, özel günlerimiz, atalarımız da unutulmamalı. hele hakaret edenleri türk ve mülüman saymayı bırakalım kanlarından bile şüphe edilir.

kumdan kale

02 Ağustos 2017 10:18
devir değişti eskiden sanatçılar podyumlara muhtaçtılar, şimdilerde günlük üç öğün ikdidar podyumlarda kah drama oynuyor, kah orta oyunu,kah sefiller birde bakmışın rüyalar ülkesi kül kedisi. Bunların içinde din dayatmalı, osmanlı imrendirmeli senaryolar dhkp-c ,esed,pdy,pyd,ypg,terör korkutmalı frakmanlar bol bol.VALLAHİ BİZE ÜÇ BEDEN BOL

kemal

05 Ağustos 2017 14:16
ALLAHIM SEN BİZİ ATASIZ BIRAKMA YARABİ. TEK VATAN-TEK DEVLET -TEK BAYRAK- TEK ATATÜRK. tek atatürk olunca millet olunur

istikbal marşı

03 Ağustos 2017 16:19
Sen ülkemİ kemalislerden ayırma allahım. Ben ezelden beri hür yaşadım,hür yaşarım Hangi çılgın laiklikten başka birşey dayatacakmış şaşarım Kükrerim sel gibiyim,bendimi çiğner aşarım Ruhumun senden ilahi,şudur ancak emeli. Kırılsın ATAMIN üzerine uzanan yobazın eli.

Ziya

03 Ağustos 2017 03:25
Kumdan kale sen şu Eskişehir de bir çık ta etrafına bir bak Türkiyemizin dört bir yanı ateş çemberi o bahsettiğin alçakların eline fırsat geçse ne sülalen kalır ne de sen. Libya, Mısır, Suriye Irak, Filistin, Tunus, Yemen de insanlar kan ve gözyaşı içinde mahvolmuş durumdalar hala tipik sol kafa mevcut otoriteyi ne pahasına olursa olsun tahrip etmek ve hayata sadece kendi talep istekleri doğrultusunda yön vermek ahmaklık, zavallılıktır. Diyelim Ak parti gitti Erdoğan gitti, ne olacak kına mı yakacaksınız.? Yolda yürümekten aciz içi saman dışı çamur tipleri asla bu ülkenin başında görmek istemiyoruz. Size iktidar yolu kapalı bunu iyi bilin.

falanca

03 Ağustos 2017 19:00
kumdan eşek, samandan hilmi , eşek bulsa yer samanı.

hilmi

03 Ağustos 2017 11:14
atmaaaa ziyaaaaaa

karetta karetta çobanı

07 Ağustos 2017 19:00
sende gölge etme yeter yeter gali
EŞİM RAHAT UYUYACAK
EŞİM RAHAT UYUYACAK
Afrin'deki Mehmetçik'in kent merkezini ele geçirmesinin ardından gönderdikleri mesajı izleyen şehit Piyade Binbaşı Mithat Dunca'nın eşi Lütfiye Dunca duygulu anlar yaşadı.
ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK
ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK
Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda 15 Mart'ta yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede dün şehit düşen Piyade Binbaşı Mithat Dunca (43), Eskişehir'de son yolculuğuna uğurlandı.
ÇARŞIDA PANİK
ÇARŞIDA PANİK
Reşadiye Camii karşısında özel bir dershanede çıkan yangın paniğe neden oldu.
BÜYÜK ZAFERİ ÇANAKKALE'DE KUTLADILAR
BÜYÜK ZAFERİ ÇANAKKALE'DE KUTLADILAR
Tepebaşı Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümünü, bin 500 kadınla birlikte Çanakkale’de kutladı. Çanakkale Zaferi’nin kazanıldığı topraklar, her yıl olduğu gibi bu yıl da 18 Mart’ta ziyaret edildi.
AÖF 3 MİLYON HAYATA DOKUNDU
AÖF 3 MİLYON HAYATA DOKUNDU
Anadolu Üniversitesi (AÜ) bünyesinde 1982 yılında kurulan ve 3 milyon öğrenci sayısıyla dünyanın 11 mega üniversitesi arasında yer alan Açıköğretim sistemi, bugüne kadar 2 milyon 824 bin 363 mezun verdi.
ÇOCUK SENFONİ  3. YAŞINDA
ÇOCUK SENFONİ 3. YAŞINDA
Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası, 3. yaşını verdiği özel konser ile taçlandırdı.
18 MART ANISINA HOŞAF DAĞITTILAR
18 MART ANISINA HOŞAF DAĞITTILAR
AutoShow26 Otomobil Sporları ve Yardımlaşma Derneği, 18 Mart Çanakkale Zaferi kapsamında etkinlik düzenleyerek vatandaşlara hoşaf ve ekmek dağıttılar.
KAHRAMANLAR UNUTULMADI
KAHRAMANLAR UNUTULMADI
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yıldönümü dolayısıyla tören düzenlendi.
EN YARDIMSEVER DEVLETİZ
EN YARDIMSEVER DEVLETİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, "Sosyal yardım konusunda, insan hakları konusunda, insana yardım konusunda biz şu anda milli gelirimiz itibarıyla dünyanın en yardımsever milletiyiz, en yardımsever devletiyiz." dedi.