15 TEMMUZ'U GÖLGEDE BIRAKMASIN

02 Ağustos 2017 09:29
15 TEMMUZ'U GÖLGEDE BIRAKMASIN

AK Parti'nin 16'ncı kuruluş yıldönümü kutlamaları için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan talimat geldi. Erdoğan hazırlanan program ile ilgili bilgi alırken, "Sade ve mütevazı bir tören olsun. Kısa süre önce 15 Temmuz şehitlerini andık, görkemli bir tören oldu. Kuruluş yıldönümü kutlayalım ama 15 Temmuz'u gölgede bırakmasın" dedi.

AK Parti'nin son yapılan MYK ve MKYK toplantılarının başlıca Gündem maddelerinden biri de Ak Parti'nin 16'ncı kuruluş yıldönümü kutlamaları programı oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hazırlanan program ile ilgili bilgi alırken, "Sade ve mütevazı bir tören olsun. Kısa süre önce 15 Temmuz şehitlerini andık, görkemli bir tören oldu. Kuruluş yıldönümü kutlayalım ama 15 Temmuz'u gölgede bırakmasın" dedi. AK Parti, bu talimat kapsamında bir program hazırladı. Kutlamalara, kuruluşundan bu yana görev almış bakan, milletvekillerinin yanı sıra teşkilat yöneticileri, belediye başkanları davet edildi. Davetli listesinin 6 bin kişi olduğu bildirildi. Vatandaşlar da katılacağı için törenlerin açık havada yapılmasının daha doğru olacağı düşünüldü. Bu kapsamda da Harikalar Diyarı seçildi.

Programda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım birer konuşma yapacak. Ardından AK Parti'nin kuruluşu, iktidara gelişi, kapatma davasından MİT krizine ve 15 Temmuz'a kadar önemli köşe taşlarının anlatıldığı bir film yayımlanacak. Etkinlikler kapsamında 16 yılı fotoğraflar ile anlatan bir sergi de açılacak. Ayrıca AK Parti hakkında çıkan tüm kitapların yer aldığı başka bir sergi daha organize ediliyor.

MİLLİ İHA'LARIN ÜRETİM MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Baykar Makina'nın İstanbul'daki Milli İHA Ar-Ge ve Üretim Tesisi'ni ziyaret etti. Geliştirilmekte olan teknolojiler ve tesis hakkında Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ve Teknik Müdür Selçuk Bayraktar'dan bilgi alan Erdoğan, çalışanlarla da İHA'nın önünde fotoğraf çektirdi.

Yorumlar (8) / Onay bekleyen (7)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ali

02 Ağustos 2017 12:19
gölgede kalan milli ve dini bayramlarımız, özel günlerimiz, atalarımız da unutulmamalı. hele hakaret edenleri türk ve mülüman saymayı bırakalım kanlarından bile şüphe edilir.

kumdan kale

02 Ağustos 2017 10:18
devir değişti eskiden sanatçılar podyumlara muhtaçtılar, şimdilerde günlük üç öğün ikdidar podyumlarda kah drama oynuyor, kah orta oyunu,kah sefiller birde bakmışın rüyalar ülkesi kül kedisi. Bunların içinde din dayatmalı, osmanlı imrendirmeli senaryolar dhkp-c ,esed,pdy,pyd,ypg,terör korkutmalı frakmanlar bol bol.VALLAHİ BİZE ÜÇ BEDEN BOL

kemal

05 Ağustos 2017 14:16
ALLAHIM SEN BİZİ ATASIZ BIRAKMA YARABİ. TEK VATAN-TEK DEVLET -TEK BAYRAK- TEK ATATÜRK. tek atatürk olunca millet olunur

istikbal marşı

03 Ağustos 2017 16:19
Sen ülkemİ kemalislerden ayırma allahım. Ben ezelden beri hür yaşadım,hür yaşarım Hangi çılgın laiklikten başka birşey dayatacakmış şaşarım Kükrerim sel gibiyim,bendimi çiğner aşarım Ruhumun senden ilahi,şudur ancak emeli. Kırılsın ATAMIN üzerine uzanan yobazın eli.

Ziya

03 Ağustos 2017 03:25
Kumdan kale sen şu Eskişehir de bir çık ta etrafına bir bak Türkiyemizin dört bir yanı ateş çemberi o bahsettiğin alçakların eline fırsat geçse ne sülalen kalır ne de sen. Libya, Mısır, Suriye Irak, Filistin, Tunus, Yemen de insanlar kan ve gözyaşı içinde mahvolmuş durumdalar hala tipik sol kafa mevcut otoriteyi ne pahasına olursa olsun tahrip etmek ve hayata sadece kendi talep istekleri doğrultusunda yön vermek ahmaklık, zavallılıktır. Diyelim Ak parti gitti Erdoğan gitti, ne olacak kına mı yakacaksınız.? Yolda yürümekten aciz içi saman dışı çamur tipleri asla bu ülkenin başında görmek istemiyoruz. Size iktidar yolu kapalı bunu iyi bilin.

falanca

03 Ağustos 2017 19:00
kumdan eşek, samandan hilmi , eşek bulsa yer samanı.

hilmi

03 Ağustos 2017 11:14
atmaaaa ziyaaaaaa

karetta karetta çobanı

07 Ağustos 2017 19:00
sende gölge etme yeter yeter gali
BANA 'ADAY OL' DEDİ
BANA 'ADAY OL' DEDİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, ETİ'nin kurucusu Firuz Kanatlı'nın cenaze töreninde, Sözcü Gazetesi'nden Derin Gökçe'nin sorularını yanıtladı.
KISITLAMALAR KABUL EDİLEMEZ
KISITLAMALAR KABUL EDİLEMEZ
Torba yasanın 78’inci maddesinde gazi ve engelli yurttaşların alacakları otomobiller için 1600 cc motor hacmi sınırlaması ile aracın vergisiz değerinin 70 bin TL’nin altında olması şartının getirilmesine CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer tepki gösterdi.
HUZUR TOPLANTISI
HUZUR TOPLANTISI
İl Emniyet Müdürü Engin Dinç ve beraberindeki müdür yardımcılarının da katıldığı huzur toplantısı düzenlendi.
ÖLÜMDEN DÖNDÜ
ÖLÜMDEN DÖNDÜ
Eskişehir’de seyir halindeki bir aracın devrilmesi sonucu 1 kişi yaralandı.
HİJYEN MESAİSİ
HİJYEN MESAİSİ
Odunpazarı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün daha hijyenik ve modern bir çöp toplama sistemi için ilçe geneline yerleştirdiği yer altı çöp konteynerleri, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenli olarak ilaçlanıyor.
ZOMBİ HAPI UYARISI
ZOMBİ HAPI UYARISI
Kimya Mühendisleri Odası Bölge Temsilciliği Başkanı Kenan Çalışır, 'flakka' isimli uyuşturucu maddenin bonzaiden çok daha tehlikeli olduğunu söyleyerek çeşitli uyarılarda bulundu.
ŞEHİT EVİNİ ZİYARET ETTİLER
ŞEHİT EVİNİ ZİYARET ETTİLER
Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu'na (KYK) bağlı yurtlarda kalan üniversite öğrencileri, Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesinde şehit olan Piyade Uzman Çavuş Seçkin Arıkan'ın Eskişehir'deki ailesine ziyarette bulundu.
RESTORASYONDA TEPKİ ÇEKEN GÖRÜNTÜ
RESTORASYONDA TEPKİ ÇEKEN GÖRÜNTÜ
Seyitgazi ilçesine bağlı Kümbet köyünde Seyyid Battal Gazi’nin silah arkadaşlarının bulunduğu tarihi bölgenin restorasyonunu yapan işçilerin, kullandıkları yemek içme malzemelerini mezarların üzerine bırakmaları dikkat çekti.
Firuz Kanatlı son yolculuğuna uğurlandı
Firuz Kanatlı son yolculuğuna uğurlandı
ETİ Şirketleri Onursal Başkanı ve ETİ Makine Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Kanatlı düzenlenen cenaze törenin ardından sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi.