15 MİLLETVEKİLİ CHP'YE GERİ DÖNDÜ

Son Güncelleme : 10 Mayıs 2018 12:05
15 MİLLETVEKİLİ CHP'YE GERİ DÖNDÜ

CHP'den istifa ederek İYİ Parti'ye katılan 15 milletvekili yeniden CHP'ye döndü.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Arkadaşlarımız Türkiye siyaset tarihine geçecek bir kararı uygulamak üzere hep birlikte bir adım attılar. Giderlerken dönüşleri konuşuldu. Birileri onları itibarsızlaştırabileceklerini düşündüler. Ama bu kamu vicdanından, halkın vicdanından geriye tepki. İlk andan itibaren 15 arkadaşımızın yapmış olduğu büyük fedakârlık, kamuoyunda büyük bir takdirle karşılandı. Bir partinin çeşitli oyunlarla seçim dışına bırakılmasına tepki gösteren vicdan sahibi adalet duygusuna sahip olan 80 milyon vatandaşımız tarafından takdirle karşılandı. Onlar gittikleri şehirler de alkışlandı. Yedikleri yemeğin parasını almamaya ısrar eden esnaflarla karşılaştılar. Zaman zaman onlar gözyaşlarını tutamadı. Bununla alay etmeye kalkanlar oldu. Gittikleri gibi dönmüyorlar. Onların gitme kararını, CHP’nin bu kararına 15 arkadaşımızın fedakarca tamam demesinin ardından devam eden süreçte, o gün Türkiye’de şöyle bir iklim hakimdi. Yine her şey birilerinin tasarladığı gibi mi olacak? Bugün Türkiye’de tamam yeter artık, artık her şey planladığınız gibi olmayacak, halkın iktidarını kurmak için saraya karşı tüm milletin ittifakını kurmak için, barıştan yana özgürlükten yana Türkiye’nin yeni geleceğinden yana umut besleyen herkesin yüzünün gülmesi için hepimiz tamam diyoruz. Görev tamam, arkadaşlarımız yuvaya dönüyorlar.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Yorumcu

10 Mayıs 2018 21:17
Beceremedi gene akepe kurnazları!!!! Kendi koydukları khk (dikkatinizi çekerim) larla bile iyi partiyi seçime sokmamayı beceremediler. Yahu yapmayın demokratik bir seçim olsun, kazanana Tamam denilsin.

Mehmet

11 Mayıs 2018 10:10
Sevinelim mi üzülelelim mi. Cumhuriyet tarihinde ilk kez görülelen bir ilkesizlik.Bu olay demokrasi tarihimize kara bir leke olarak gececektir. Vatandaşın gözüne baka baka böyle bir hileye baş vurulması tam bir demokrasi ayıbı olmuştur. Bizlerin siyasetten beklentisi sadece dürüstlük. Böyle çirkinliklerin bir daha yaşanmaması dileği ile.

Yıldırım

11 Mayıs 2018 08:23
Sahibinden az kullanılmış vasıfsız kiralık vekiller. İsteyene bedava

KELEPİR

10 Mayıs 2018 12:24
SAHİBİNDEN HESAPLI VEKİL KİRALANIR , GÜNLÜK , AYLIK , YILLIK , olabilir - müracat , cumhuriyetttt halkkk partisi .

gürcan

12 Mayıs 2018 23:42
ben akpye oy verecem memnunuz allah başımızdan eksik etmesin