1400 KM'DEN ESKİŞEHİR'E GELDİLER

Son Güncelleme : 08 Haziran 2019 09:06
1400 KM'DEN ESKİŞEHİR'E GELDİLER

İç turizmin gözde merkezlerinden biri haline gelen Eskişehir bayram tatilinde binlerce turist ağırladı. Eskişehir'e, 1403 kilometre uzaklıktaki Iğdır'dan gelen Güzelsoy ailesi şehri çok beğendiklerini söyledi.

Emeği geçenin eline sağlık

Antalya'dan gelen Ahmet Karaali, müzeyi çok beğendiğini belirterek "Heykellerin büyük bir kısmı çok benziyor. Sadece 3-4 tane heykelin burada çok işinin olmadığını düşündüm. Bazı heykellerin de yan yana koyulması bana olmamış gibi geldi. Onun dışında çok güzeldi. Yılmaz Büyükerşen'i tebrik etmek lazım" dedi. Zekeriya Güzelsoy "Biz Iğdırlıyız. Cennet gibi bir vatanımız var. Eskişehir de çok güzel. Balmumu müzesini de çok beğendik. Emeği geçenlerin eline sağlık" dedi. Ankara'dan gelen Leyla Türker ise müzeyi beğenmediğini söyledi. Türker "Hiçbir şey özenerek yapılmamış. Daha büyük şeyler hayal ediyordum. Bu Eskişehir'e yakışmamış" diye konuştu.

Değerlere sahip çıkan şehir

İstanbul'dan gelen Hatica Taş "Müzeyi çok beğendik. İçerisi dolu dolu. İstanbul'dakine gitmeye fırsatım olmamıştı" dedi. Esma Bostan ise "Ben Sakarya'dan geldim ve müzeyi çok beğendim. Heykeller gerçekten asıllarına benziyor.İyi ki gelmişim" diye konuştu. Çorlu'dan gelen Kemal Ege Öztürk ve Murat Öztürk Eskişehir'i övdü. Kemal Ege Öztürk "Eskişehir'i çok güzel buldum. Çok yeşillikli bir alan, ormanları var. Çorlu'da bu kadar yeşillik yok. Müze de çok güzeldi. Bir sürü heykel vardı. Ben çok beğendim" dedi. Baba Murat Öztürk " Türk milletinin değerlerine sahip çıkan değerli bir şehir ve değerli bir başkan" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (17) / Onay bekleyen (3)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

süleyman

08 Haziran 2019 18:15
hocaya laf eden arkadaşlar eşiniz dostunuz geldimi koşa koşa parklara gezdirmeye götürüyorsunuz sonra yok heykelmiş kardeşim kızıyorsan gitme

Sinem

08 Haziran 2019 18:11
Yılmaz hocamızı Allah başımızdan eksik etmesin. İşini layıkıyla yapan Eskişehir i Eskişehir yapan mükemmel insan . Emeğine sağlık . Yılmaz Büyükerşen olmasaydı hala porsugun pisliğinde boguluyorduk. Bırakın bu kadar turisti çarşıda bile gezilmiyordu. Şu an insanların elini kolunu sallayarak gezdikleri heryer araç trafiğine açık ve tıklım tıklım otobüs durakları ile doluydu. Kim ne derse desin Eskişehiri yaşanılabilir hale getiren tek isim Yılmaz Hocadır. Allah sağlık versin hep Başkanımız olsun

nihat

09 Haziran 2019 13:48
Murat bey heykel haram değildir, put haramdır, putlaştırmak haramdır. ifrat ve tefrit haramdır! israf haramdır! Kuran da Hz Süleyman ın heykel yaptırdığı anlatılır. Sebe suresi ayet 13. Allah tan başka tapılan tapma derecesine getirilen her şey haramdır.

cemal

09 Haziran 2019 00:48
Pırıl pırıl bir şehir: Çağdaş ve müzeler kenti bir şehir: Demokrat ve hoşgörülü halkıyla sempati toplayan bir şehir: Düzgün altyapısıyla beğenilen bir şehirdir Eskişehir.

DOĞA

10 Haziran 2019 07:45
murat rumuzlu kişi 3 .sıraya bence tarikatlardan şeyhlerden, sahte hocalardan medet umanları ,türbelerde çaput bağlayanları koy .zira onlar Allah a şirk koşanlardır.ben hiç eskişehir de heykel görünce tapan kişi görmüyorum.sizin bu heykel takıntınız ne anlamadım. Anıtkabir de bir tane çaput bağlayan gördünüz mü.Göremezsiniz çünkü biz sadece Allah dan medet umarız.

Murat'a yanıt

09 Haziran 2019 14:49
Ya murat ne alaka kardeşim adamın mesleği heykeltraş adam ona can vereceğim diye yapmıyor ki sen olayı çok yanlış anlamışsın

Eskisehirli Nisanur

09 Haziran 2019 16:06
Bir baskadir benim memleketim

KUL,un değil,Allah(C.C),nun KUL, u

08 Haziran 2019 16:27
Sayın Murat bey azap görecekleri 3 gruba ayırmış.Bunlara göre tecavüzcüler(özellikle vakıflarda, yurtlarda Kur,an öğreten erkek çocuk tecavüzcüsü hocalar)Kul hakkı,Devlet malı yiyenler,vatan savunmasından kaçanlar,Adaletsiz yöneticiler,hırsızlar,münafıklar vs vs Cennetin baş köşesine mi geçecekler.

Kartal

08 Haziran 2019 11:46
Eskisehir güzel daha yatırım yapılması lazım pisiklet ve motor bu şehrin bütün güzelliklerini bozuyor kalabalık yerlerde bisiklet motor hangi akıl ürünü birde insanlar sokaklara tutuşuyor 100 defa şahit oldum suriyeliler çok ortadoğu andırıyor biran on ce halkı bilinçlendirmek lazım turizm büyük bir kazanç tesekkurler

Çetin Baştürk

06 Ağustos 2019 11:34
Hiçbir yeri gormemislerse Eskisehiri Bursa sanirlar

Nihat

30 Temmuz 2019 13:31
Artık cila da tutmuyor ne kadar yağlasanız da parlatsanız da pörsümüş ve kokmaya başladı!

nihat

09 Haziran 2019 17:39
heykelci troller 8 saat oldu Amin demenizi bekliyorum! madem hocanızı yere göğe sığdıramıyorsunuz her yaptığını kabulleniyorsunuz! O halde Allah sizi onunla beraber kılsın! Amin demelisiniz!

..

08 Haziran 2019 17:52
Günübirlik gezmeye güzel. Gerisi şişirilmiş balon

Nihat

09 Haziran 2019 13:35
Eskişehir e Yht yi getiren ve çevre yollarını kapasitesini genişletip sağlık hizmetlerini Dünya standartlarının üzerine çıkaran Reisten Allah razı olsun! Umarım Allah Ahirette Reis i nereye koyarsa bizi de oraya koyar! Amin. Umarım Allah sizin heykelcinizi Allah ahirette nereye koyarsa sizi de oraya koyar bay cemal, bay süleyman ve diğerleri Amin deyin bakayım!

Yağdanlık

08 Haziran 2019 14:15
Parlat babam parlat . Deri eskidi parlatılmaktan .

Tarık

08 Haziran 2019 12:51
Leyla Türker doğru söylemiş . Eskişehir de özenli yapılan hiç bir şey yok.

Murat

08 Haziran 2019 15:02
Cehennemde en çok azap görecek 3 grup insanlar. 1.Peygamberleri öldürenler, 2. Peygamberlerin öldürdükleri, 3. Heykeltraşlar (hadi bakalım denilecek yaptığınız şeye can verin, veremeyecekler tabii azapları çoğalacak) İsteyen hadis kaynaklarından araştırabilir.

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama