14 MART KUTLANAMIYOR

Son Güncelleme : 13 Mart 2018 16:03
14 MART KUTLANAMIYOR

Eskişehir Tabip Odası Başkanı Hamit Güçlüer 14 Mart Tıp Bayramı ile ilgili açıklama yaptı. Güçlüer “14 Mart bayram olarak kutlanamıyor” dedi.

Güçlüer “Her sene olduğu gibi bu sene de bir kez daha soruyoruz, 14 Martları neden bayram olarak kutlayamıyoruz. Türkiye sağlık ortamının genel bir değerlendirmesini yaptığımızda 14 Martları neden bir bayram havasında kutlayamadığımız daha net anlaşılacaktır. Türkiye’de AKP Hükümeti döneminde 2003 yılında başlatılan ve 15 yıldır uygulanan “Sağlıkta Dönüşüm Programı” nedeniyle hastalar, hekimler ve diğer sağlık çalışanları zor durumdalar” dedi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

dr .özgürlük

14 Mart 2018 07:46
bunlar marjinal gruplar . tbb derhal kapatılmalı , eski inönü politikaları ürünü .

Ukab UKABE

13 Mart 2018 20:01
Sağlıkta dönüşüm programı tam bir sosyal devlet olmanın gereğini yapıyor.Oysa ki iş tanımı ortada iken,neden kamuoyunu yanıltıcı demeçler verilirki.Milletin aklıyla oynamayın artık.Tabiplerimiz sağlık işi ile meşgul olmalıdır,siyasi soylemlerden uzak kalmalı.Ulke menfaatine aykırı açıklamalar yapmamalı.Mesela Afrin operasyonuna karşı değil, desteklemelidir.
VATANDAŞ DÜŞÜK  MODELLİ ARAÇ ALIYOR
VATANDAŞ DÜŞÜK MODELLİ ARAÇ ALIYOR
Son aylarda yaşanan kur artışlarının ekonomik dalgalanmalara neden olmasından dolayı vatandaşlar sıfır kilometre araç almak yerine düşük modelli araçlara göz dikti.
ODUNPAZARI  AŞURE DAĞITTI
ODUNPAZARI AŞURE DAĞITTI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Reşadiye Cami, Çarşı Cami ve Tarihi Bölge’de yer alan Kurşunlu Külliyesi önünde Cuma Namazı Çıkışı’nda aşure dağıttı.
KRİZ YOKSULA YÜKLENDİ
KRİZ YOKSULA YÜKLENDİ
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Beylikovalılar Derneği’ni ziyaret etti. Çakırözer hükümetin önceki gün açıkladığı Yeni Ekonomi Programı’nı eleştirerek, “Krizin yükünü yoksulun sırtına yüklediler. Bu programda daha fazla işsizlik, daha fazla yoksulluk, daha fazla zam var” dedi.
KAÇAK SİGARA  OPERASYONU
KAÇAK SİGARA OPERASYONU
Eskişehir'de pilos ekipleri tarafından bir iş yerine düzenlenen operasyonda 233 paket kaçak sigara ve 1 adet kuru sıkı tabanca ele geçirdi.
GENÇLER İŞ DÜNYASINA HAZIRLANACAK
GENÇLER İŞ DÜNYASINA HAZIRLANACAK
TOBB Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu ve Genç Başarı Eğitim Vakfı, geleceğin girişimcilerini yetiştirmek için protokol imzaladı.
DOĞANÇAYIR YOLU  ASFALTLANDI
DOĞANÇAYIR YOLU ASFALTLANDI
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler sorumluluklarında bulunan mahalle yollarında asfalt kaplama çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
ALZHEİMER HASTALARI UNUTULMADI
ALZHEİMER HASTALARI UNUTULMADI
Tepebaşı Belediyesi tarafından 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü dolayısıyla alzheimer hastaları için eğlence programı düzenlendi.
İNCE'DEN BÜYÜKERŞEN'E MESAJ
İNCE'DEN BÜYÜKERŞEN'E MESAJ
24 Haziran seçimlerinde CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Başkan Büyükerşen'e yerel seçimler konusunda iddia edildiği gibi bir rapor hazırlatmadığını söyledi.
 ESKİŞEHİR'İ  ALACAĞIZ
ESKİŞEHİR'İ ALACAĞIZ
Yerel seçimlerde yeni belediyeler kazanmak isteyen CHP'de hareketlilik başladı. Eskişehir'in kaybedileceği iddiası hakkında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun "Eskişehir'i kesin alacağız" dedi.