14 MART KUTLANAMIYOR

Son Güncelleme : 13 Mart 2018 16:03
14 MART KUTLANAMIYOR

Eskişehir Tabip Odası Başkanı Hamit Güçlüer 14 Mart Tıp Bayramı ile ilgili açıklama yaptı. Güçlüer “14 Mart bayram olarak kutlanamıyor” dedi.

Güçlüer “Her sene olduğu gibi bu sene de bir kez daha soruyoruz, 14 Martları neden bayram olarak kutlayamıyoruz. Türkiye sağlık ortamının genel bir değerlendirmesini yaptığımızda 14 Martları neden bir bayram havasında kutlayamadığımız daha net anlaşılacaktır. Türkiye’de AKP Hükümeti döneminde 2003 yılında başlatılan ve 15 yıldır uygulanan “Sağlıkta Dönüşüm Programı” nedeniyle hastalar, hekimler ve diğer sağlık çalışanları zor durumdalar” dedi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

dr .özgürlük

14 Mart 2018 07:46
bunlar marjinal gruplar . tbb derhal kapatılmalı , eski inönü politikaları ürünü .

Ukab UKABE

13 Mart 2018 20:01
Sağlıkta dönüşüm programı tam bir sosyal devlet olmanın gereğini yapıyor.Oysa ki iş tanımı ortada iken,neden kamuoyunu yanıltıcı demeçler verilirki.Milletin aklıyla oynamayın artık.Tabiplerimiz sağlık işi ile meşgul olmalıdır,siyasi soylemlerden uzak kalmalı.Ulke menfaatine aykırı açıklamalar yapmamalı.Mesela Afrin operasyonuna karşı değil, desteklemelidir.
BUZDOLABINDA ÖNCÜ ŞEHİRİZ
BUZDOLABINDA ÖNCÜ ŞEHİRİZ
İstanbul Fuar Merkezi'nde dün başlayan ve 4 gün sürecek HEFİ Beyaz Eşya Ana ve Yan Sanayi Fuarı'na, Eskişehir Sanayi Odası da katıldı. Celaleddin Kesikbaş "Ülkemizdeki buzdolabının yüzde 65'i şehrimizde üretiliyor" dedi.
VALİ MUHTARLARLA BULUŞTU
VALİ MUHTARLARLA BULUŞTU
Sivrihisar ilçesini ziyaret eden Vali Özdemir Çakacak, Sivrihisar Kaymakamlığı tarafından organize edilen ‘Vatandaşlarla Buluşma Muhtarlar Toplantısı’na başkanlık etti.
 MİNİK KEDİYİ  İTFAİYE KURTARDI
MİNİK KEDİYİ İTFAİYE KURTARDI
Eskişehir'de çalılıkların arasına girerek mahsur kalan yavru kedi, itfaiye ekipleri yaptıkları çalışma sonucu kurtardı.
DEVİR TARTIŞMASI KANLI BİTTİ
DEVİR TARTIŞMASI KANLI BİTTİ
Eskişehir'de bir iş yerinin devri mevzusu nedeniyle tartıştıkları şahıs darbettikten sonra hastane yakınında atıp kaçan iki kişi yakalandı. 
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında aynı aileden 5 kişi hayatını kaybederken, 2 kişi yaralandı. 
POLİSTEN  ZEHİR AVI
POLİSTEN ZEHİR AVI
Eskişehir’de, Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde şok uygulamalar gerçekleşti. Yapılan ‘Narko Park, Narko Metruk ve Narko İlçe’ uygulamaları ile şüpheli şahıs ve araçlar üzerinde çalışmalar yapan polis ekipleri, neredeyse iğne deliğine kadar kontrol etti.
BİSİKLETLİ  KADIN ÖLÜMDEN DÖNDÜ
BİSİKLETLİ KADIN ÖLÜMDEN DÖNDÜ
Eskişehir’de alkollü araç kullanan bir şahıs sokak üzerinde geri geri ilerlediği sırada yol üzerinde bisikletiyle bulunan kadına çarptı. Alkollü sürücünün, yol kenarında park halinde bulunan araçla kendi idaresindeki araç arasına şıkıştırdığı kadın adeta ölümden döndü.
METRUK YAPILAR ARANIYOR
METRUK YAPILAR ARANIYOR
Eskişehir'de uyuşturucuya karşı çalışmalarına devam eden polis ekipleri, kentte bulunan metruk yapıları adeta didik didik arıyor.
HAVAALANI YAKIŞMIYOR
HAVAALANI YAKIŞMIYOR
Belçika Milletvekili Veli Yüksel ve ETO Başkanı Metin Güler ile Eskişehir veBelçika arasındaki ticaret hacminin arttırılması için toplantı yaptı. Veli Yüksel "Bu havaalanı Eskişehir'e yakışmıyor" dedi.