14 MART KUTLANAMIYOR

Son Güncelleme : 13 Mart 2018 16:03
14 MART KUTLANAMIYOR

Eskişehir Tabip Odası Başkanı Hamit Güçlüer 14 Mart Tıp Bayramı ile ilgili açıklama yaptı. Güçlüer “14 Mart bayram olarak kutlanamıyor” dedi.

Güçlüer “Her sene olduğu gibi bu sene de bir kez daha soruyoruz, 14 Martları neden bayram olarak kutlayamıyoruz. Türkiye sağlık ortamının genel bir değerlendirmesini yaptığımızda 14 Martları neden bir bayram havasında kutlayamadığımız daha net anlaşılacaktır. Türkiye’de AKP Hükümeti döneminde 2003 yılında başlatılan ve 15 yıldır uygulanan “Sağlıkta Dönüşüm Programı” nedeniyle hastalar, hekimler ve diğer sağlık çalışanları zor durumdalar” dedi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

dr .özgürlük

14 Mart 2018 07:46
bunlar marjinal gruplar . tbb derhal kapatılmalı , eski inönü politikaları ürünü .

Ukab UKABE

13 Mart 2018 20:01
Sağlıkta dönüşüm programı tam bir sosyal devlet olmanın gereğini yapıyor.Oysa ki iş tanımı ortada iken,neden kamuoyunu yanıltıcı demeçler verilirki.Milletin aklıyla oynamayın artık.Tabiplerimiz sağlık işi ile meşgul olmalıdır,siyasi soylemlerden uzak kalmalı.Ulke menfaatine aykırı açıklamalar yapmamalı.Mesela Afrin operasyonuna karşı değil, desteklemelidir.
EŞİM RAHAT UYUYACAK
EŞİM RAHAT UYUYACAK
Afrin'deki Mehmetçik'in kent merkezini ele geçirmesinin ardından gönderdikleri mesajı izleyen şehit Piyade Binbaşı Mithat Dunca'nın eşi Lütfiye Dunca duygulu anlar yaşadı.
ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK
ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK
Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda 15 Mart'ta yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede dün şehit düşen Piyade Binbaşı Mithat Dunca (43), Eskişehir'de son yolculuğuna uğurlandı.
ÇARŞIDA PANİK
ÇARŞIDA PANİK
Reşadiye Camii karşısında özel bir dershanede çıkan yangın paniğe neden oldu.
BÜYÜK ZAFERİ ÇANAKKALE'DE KUTLADILAR
BÜYÜK ZAFERİ ÇANAKKALE'DE KUTLADILAR
Tepebaşı Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümünü, bin 500 kadınla birlikte Çanakkale’de kutladı. Çanakkale Zaferi’nin kazanıldığı topraklar, her yıl olduğu gibi bu yıl da 18 Mart’ta ziyaret edildi.
AÖF 3 MİLYON HAYATA DOKUNDU
AÖF 3 MİLYON HAYATA DOKUNDU
Anadolu Üniversitesi (AÜ) bünyesinde 1982 yılında kurulan ve 3 milyon öğrenci sayısıyla dünyanın 11 mega üniversitesi arasında yer alan Açıköğretim sistemi, bugüne kadar 2 milyon 824 bin 363 mezun verdi.
ÇOCUK SENFONİ  3. YAŞINDA
ÇOCUK SENFONİ 3. YAŞINDA
Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası, 3. yaşını verdiği özel konser ile taçlandırdı.
18 MART ANISINA HOŞAF DAĞITTILAR
18 MART ANISINA HOŞAF DAĞITTILAR
AutoShow26 Otomobil Sporları ve Yardımlaşma Derneği, 18 Mart Çanakkale Zaferi kapsamında etkinlik düzenleyerek vatandaşlara hoşaf ve ekmek dağıttılar.
KAHRAMANLAR UNUTULMADI
KAHRAMANLAR UNUTULMADI
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yıldönümü dolayısıyla tören düzenlendi.
EN YARDIMSEVER DEVLETİZ
EN YARDIMSEVER DEVLETİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, "Sosyal yardım konusunda, insan hakları konusunda, insana yardım konusunda biz şu anda milli gelirimiz itibarıyla dünyanın en yardımsever milletiyiz, en yardımsever devletiyiz." dedi.