paykasa astropay astropay astropay ankara travesti sakarya travesti istanbul evden eve nakliyat nakliyat fiyatları

112'DEN FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ

01 Aralık 2018 14:10
112'DEN FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ

Eskişehir 112 Acil Servis çalışanları, 1-11 Aralık tarihleri arasında kutlanan Acil Sağlık Hizmetleri Haftası açılışı dolayısı ile aileleriyle birlikte farkındalık yürüyüşü gerçekleştirdi. 

Acil Sağlık Hizmetleri Haftasının bu yılki konusu, ‘Bir Nefes Kadar Acil mi?’ başlığı ile 112 Acil Sağlık hattının gereksiz kullanımı oldu. İl Sağlık Müdürlüğü önünde toplanan 112 çalışanları ile aileleri, açılış ve farkındalık yürüyüşü yaptı. İki Eylül Caddesi üzerinden başlayan yürüyüş Valilik Meydanına kadar devam etti. Burada 112 Acil Sağlık çalışanları, önce saygı duruşunda bulundu akabinde İstiklal Marşını okudu. 

“İlk 10 dakika içerisinde vakaya ulaşım oranımız yüzde 95’tir” 
Daha sonra basın açıklaması yapan Eskişehir 112 Acil Servis Komuta Merkezi Başhekimi Dr. Veli Görkem Pala, "11 gün boyunca çeşitli etkinliklerle haftamızı kutlamaya ve şehrimizde Acil Sağlık Hizmetlerinin sunumu konusunda farkındalık oluşturmaya devam edeceğiz. Bu kapsamda 4 Aralık Salı günü ‘Bir Nefes Kadar Acil mi?’ bilinçlendirme ve eğitim kampanyamızla şehrimize 112 hattının gereksiz kullanımının ve ambulansın gereksiz kullanımının önüne geçmek için bir bilinçlendirme eğitim kampanyasıyla hizmet etmeye çalışacağız. Eskişehir 112, 29 istasyonu, 48 ambulansı, 1 Komuta Kontrol Merkeziyle halkımızın hizmetindedir. İlk 10 dakika içerisinde vakaya ulaşım oranımız yüzde 95’tir. Tüm bu başarıları gerçekleştiren arkadaşlar, fedakar Eskişehir 112 ekibidir. Eskişehir 112 ailesinin ve tüm acil çalışanlarının Acil Sağlık Hizmetleri Haftasını kutluyorum” dedi. 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

FETÖ SANIKLARINA HAPİS CEZASI
FETÖ SANIKLARINA HAPİS CEZASI
 Eskişehir'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada yargılanan 8 sanıktan 7'si 2 yıl 1 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezasına çarptırıldı.
BÜYÜKŞEHİR'DEN HALK SÜT
BÜYÜKŞEHİR'DEN HALK SÜT
Büyükşehir Belediyesi sütün, toplumun her kesimi tarafından tüketilebilmesi için planlanan Halk Süt Projesi 17 Aralık Pazartesi günü başlıyor.
ESKİŞEHİR'DE FUAR HEYECANI
ESKİŞEHİR'DE FUAR HEYECANI
Eskişehir Ticaret Odası TÜYAP Fuar Merkezi ve Vehbi Koç Kongre Merkezi, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, protokol, şehrimizdeki ve çevre illerdeki kurum ile kuruluşların temsilcilerinin katıldığı muhteşem törenle hizmete sunuldu.
FETÖ OPERASYONU
FETÖ OPERASYONU
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik Eskişehir'de düzenlenen operasyon 1'i kadın 6 şüpheli gözaltına alındı. 
SİLAHLI KAVGADA ŞOK DETAY
SİLAHLI KAVGADA ŞOK DETAY
Önceki gün canlı kanatlı hayvan pazarında çıkan silahlı kavganın şok detayları ortaya çıktı. İki taraf arasında husumet olduğu öğrenilen silahlı kavgada 13 yaşındaki bir çocuğun başından vurularak ağır yaralandığı ortaya çıktı.
SOKAK HAYVANLARI ÜŞÜMEYECEK
SOKAK HAYVANLARI ÜŞÜMEYECEK
Eskişehir Kent Konseyi, sokak hayvanlarının barınabilmesi için özel olarak yapılan 5 kulübeyi şehrin belirli noktalarına yerleştirdi.
EĞİTİM SİSTEMİ YETERSİZ
EĞİTİM SİSTEMİ YETERSİZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Emek Gençlik Merkezi’nde 16 ayrı branşta açılan atölyeye katılan 440 öğrencinin velisi ile bir araya geldi.
ODUNPAZARI'NDAN YENİ EVLENECEKLERE HEDİYE
ODUNPAZARI'NDAN YENİ EVLENECEKLERE HEDİYE
Evlenecek çiftlere destek olmak isteyen Odunpazarı Belediyesi, çiftlerin en mutlu günlerine mutluluk katmak için talep eden vatandaşlara gelinlik ve damatlık veriyor.
FACİADAN DÖNÜLDÜ
FACİADAN DÖNÜLDÜ
Çevre yolu üzerinde seyir halinde olan şehir içi toplu taşımada kullanılan Büyükşehir Belediyesi'ne ait otobüste yangın çıktı. Otobüste yolcu olmaması olası bir facianın önüne geçti.