104. YIL GURURU

18 Mart 2019 12:45
104. YIL GURURU

Eskişehir'de, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 104'üncü yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. 

Eskişehir Hava Şehitliği'nde düzenlenen törene, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Atilla Gülan, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, AK Parti Milletvekilleri Nabi Avcı, Harun Karacan ve Emine Nur Günay, askeri erkan, şehit aileleri ve gaziler katıldı. Tören, şehitlik anıtına çelenk sunumları ve saygı atışı ile başladı. Ardından şehitler için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 


Daha sonra Yüzbaşı Ali Çevik günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı. Yüzbaşı Çevik, "Bugün Türk vatanının bölünmez bütünlüğünün korunması, bayrağımızın sonsuza kadar dalgalanması ve yüce milletimizin bağımsızlığı uğruna ölmeyi bir şeref bilerek Çanakkale’de, Yemen’de, Kafkaslar’da Kurtuluş Savaşı’nda, Kore’de, Kıbrıs’ta, 15 Temmuz menfur darbe girişiminde teröristle mücadele harekatı kapsamında Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarında hayatlarını feda ederek bütün rütbelerin en yücesi olan şehadet mertebesine ulaşan kahraman şehitlerimizi anma günüdür" dedi. 


Konuşmadan sonra İl Müftüsü Bekir Gerek tarafından dua edildi. Tören, Şehitlik Şeref Defteri’nin imzalanması ve şehit mezarlarına karanfil bırakılmasıyla sona erdi. 

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Emirdağlı

18 Mart 2019 22:15
Hoca nerede acaba?

Burhan Sakallı Nerede?

19 Mart 2019 23:25
Siz bilmezsiniz muhtemelen genç nesilsiniz. Büyükerşen hoca Atatürk İlke İnkilap tarihi dersini zorunlu olarak koymuştu. Üniversitede her zaman 18 Mart en iyi şekilde kutlanırdı. Maksat laf atmak olsun. Biz de ordaydık siz evinizde oturup klavyeden laf atarken. Hoca ilk fotoğrafta sağdan ikinci sırada. Gazetede adını yazmamışlar diye yok demeyin günah.

kenan

19 Mart 2019 22:33
VATAN için savaşan her Şehit bizim Şehidimizdir de <(ÇANAKKALE ile ve dahi KURTULUŞ SAVAŞI ŞEHİTLERİ) emsalsizlerdir ve denkleri yoktur.

EMİRDAĞ'LIYA

19 Mart 2019 09:39
ŞEHİTLİK GÜZELLEŞTİRME İŞLERİ HOCAMIZDAN ALININCA HOCAMIZ ALINDI , O YÜZDEN GELMEDİ HERHALDE..

BAHTİYAR NURSAÇ

19 Mart 2019 09:36
şimdiye kadar şehitliği büyükşehir belediyesi çiçeklendirmiş , bundan sonra da valilik düzenleyecekmiş..ikisi de kamu kurumu değil mi , ne farkeder ?