10 BİN LİRAYI GERİ GETİRDİ

19 Şubat 2018 15:36
10 BİN LİRAYI GERİ GETİRDİ

 Eskişehir'de döviz bürosu çalışanı tarafından fazla 10 bin lira ödeme yapılan vatandaş, kendisine yanlışlıkla verildiğini öğrenince parayı geri getirerek teslim etti.

16 Şubat tarihinde Eskişehir’de bir döviz firmasına gelen vatandaş, 35 bin Euro bozdurmak istedi. Parasını bozduran vatandaşa veznedarın dalgınlığı nedeniyle 164 bin 22 lira ödeme yapılması gerekirken, 174 bin 22 lira ödendi. Müşteriye fazladan ödeme yapıldığını anlayan firma yetkilileri, güvenlik kamerası görüntülerini inceleyerek şahsı tespit etti. Vatandaş, olayın basına yansımanın ardından yakınlarının haber vermesi üzerine sabah saatlerinde döviz bürosuna gelerek 10 bin lirayı geri verdi.

"Fazladan ödeme yaptığımız 10 bin lirayı iade etti"

Firma çalışanı Emre Öztürk, “16 Şubat tarihinde gerçekleştirdiğimiz yanlış ödemeden dolayı 10 bin liralık bir açığımız vardı. Bunu sonucunda sosyal medyadan ve haber kanallarından çağrıda bulunmuştuk. Müşterimiz bu çağrımıza yanıt vererek bizlere ulaştı. Fazladan ödeme yaptığımız 10 bin lirayı bize iade etti. Kendisine teşekkür ederiz” dedi.

Yorumlar (15) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

es es li

20 Şubat 2018 07:14
ya ne ağladınız be 10 bin lira için. acaba vatandaşa 10 bin eksik verseydiniz bununda arkasını ararmıydınız yoksa sayıpta alsaydı bizene mi derdiniz

Aras

19 Şubat 2018 21:40
Arkadas ne insanlar varya şu haberden bile siyaset çıkarıyorlar diyecek bisey yok

ES ES

20 Şubat 2018 08:58
ben olsam adamn yerine dava açarım 10 günden beri adamı hırsız yaptılar ben de dolar alıyorım saymadan eve koyuyorum şimdi benim başıma gelse ben hırsız olcam yaygara yaptılar durdular feste paylaşma adam gibi yardım istenilirdi

yazar

19 Şubat 2018 23:21
mesele parayı sağda solda sosyal medyada falan filan dillendirilmeden geri iade edebilmek.bunun eskişehir'li olmakla hele hele cehapeli olmakla hiç alakası yok.adam seni zaten kameradan tesbit etmiş kim olduğunu 1 haftadır da paramı getir diye yalvarıyor daha damı geri vermesin.

VEDAT AKTAY

20 Şubat 2018 06:59
sayın yorumcular lütfen gereksiz yorum yapmayınız . müşteri gerekeni yapmış bu Eskişehire özgü bir durum değil kişisel olarak üzerine düşen vazifeyi yapmış. BU İŞİN SİYASETLE NE ALAKASI VAR.

Gurcan

19 Şubat 2018 20:40
Nasıl ak partiye bağladın bravo,,MUBAREK zeka küpü,

bugra

20 Şubat 2018 07:24
ne alaka okur.. köprübaşına ve barlar sokağı ile avunur dururum,arada bir para bulursam biramı yudumlar dalar giderim diyosun..demokrat partili memleketimi ne hale getirdiniz

esnaf

20 Şubat 2018 10:18
Neticede adam vermese vermezdi. iddia edenlerin delili yok.Çünkü adam sayarak verdin kardeşim .ozaman tamdıda şimdimi verdiğin para fazlalaştı diyebilirdi.Helal olsun vatandaşa.....

Karakaya

19 Şubat 2018 23:24
Bu memlekette kafasına taş düşse akp yaptı diyecek insanlar var yazık chplileride görüyoruz parti arkasına sığınıp cebini dolduran ypgye bile terörist diyemeyenler lafta sözde milliyetçi bi bitmediniz

gürcan

19 Şubat 2018 18:54
her vicdanlı insanın yapacağını yapmış akp ne alakası var çatlasanda akp her zaman kazanır

vatandaş

20 Şubat 2018 11:53
mesele devlet ülke değil akp gitsinde kim gelirse gelsin meselesi pkk da ypg de gelse bu ziğniyet değişmez aynı 1938 den beri

cemal

19 Şubat 2018 18:53
Fazilet.

alp

19 Şubat 2018 17:23
böyle bir ruh hali görmedim gören varsa beri gelsin.Her şeyi AK partiye bağlayan hastalıklı ruh.Her memlekette her tür insan vardır.Sizin bu hayat felsefesiyle RTE'yi anlama şansınız yok .iki heykel , iki parkla debelenin durun.Bu kervan yüruyecek , istesenizde istemesenizde........!

Ali

19 Şubat 2018 19:00
hahikatan ak partiye ekmek çıkmaz ama HDP chp ye somun çıkar önce adam ol sen alsan belki getirmezdin

okur

19 Şubat 2018 15:45
işte Eskişehir farkı..bu nedenle ki burdan AKP 'ye ekmek çıkmaz..
VATANDAŞ DÜŞÜK  MODELLİ ARAÇ ALIYOR
VATANDAŞ DÜŞÜK MODELLİ ARAÇ ALIYOR
Son aylarda yaşanan kur artışlarının ekonomik dalgalanmalara neden olmasından dolayı vatandaşlar sıfır kilometre araç almak yerine düşük modelli araçlara göz dikti.
ODUNPAZARI  AŞURE DAĞITTI
ODUNPAZARI AŞURE DAĞITTI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Reşadiye Cami, Çarşı Cami ve Tarihi Bölge’de yer alan Kurşunlu Külliyesi önünde Cuma Namazı Çıkışı’nda aşure dağıttı.
KRİZ YOKSULA YÜKLENDİ
KRİZ YOKSULA YÜKLENDİ
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Beylikovalılar Derneği’ni ziyaret etti. Çakırözer hükümetin önceki gün açıkladığı Yeni Ekonomi Programı’nı eleştirerek, “Krizin yükünü yoksulun sırtına yüklediler. Bu programda daha fazla işsizlik, daha fazla yoksulluk, daha fazla zam var” dedi.
KAÇAK SİGARA  OPERASYONU
KAÇAK SİGARA OPERASYONU
Eskişehir'de pilos ekipleri tarafından bir iş yerine düzenlenen operasyonda 233 paket kaçak sigara ve 1 adet kuru sıkı tabanca ele geçirdi.
GENÇLER İŞ DÜNYASINA HAZIRLANACAK
GENÇLER İŞ DÜNYASINA HAZIRLANACAK
TOBB Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu ve Genç Başarı Eğitim Vakfı, geleceğin girişimcilerini yetiştirmek için protokol imzaladı.
DOĞANÇAYIR YOLU  ASFALTLANDI
DOĞANÇAYIR YOLU ASFALTLANDI
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler sorumluluklarında bulunan mahalle yollarında asfalt kaplama çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
ALZHEİMER HASTALARI UNUTULMADI
ALZHEİMER HASTALARI UNUTULMADI
Tepebaşı Belediyesi tarafından 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü dolayısıyla alzheimer hastaları için eğlence programı düzenlendi.
İNCE'DEN BÜYÜKERŞEN'E MESAJ
İNCE'DEN BÜYÜKERŞEN'E MESAJ
24 Haziran seçimlerinde CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Başkan Büyükerşen'e yerel seçimler konusunda iddia edildiği gibi bir rapor hazırlatmadığını söyledi.
 ESKİŞEHİR'İ  ALACAĞIZ
ESKİŞEHİR'İ ALACAĞIZ
Yerel seçimlerde yeni belediyeler kazanmak isteyen CHP'de hareketlilik başladı. Eskişehir'in kaybedileceği iddiası hakkında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun "Eskişehir'i kesin alacağız" dedi.