10 BİN LİRAYI GERİ GETİRDİ

19 Şubat 2018 15:36
10 BİN LİRAYI GERİ GETİRDİ

 Eskişehir'de döviz bürosu çalışanı tarafından fazla 10 bin lira ödeme yapılan vatandaş, kendisine yanlışlıkla verildiğini öğrenince parayı geri getirerek teslim etti.

16 Şubat tarihinde Eskişehir’de bir döviz firmasına gelen vatandaş, 35 bin Euro bozdurmak istedi. Parasını bozduran vatandaşa veznedarın dalgınlığı nedeniyle 164 bin 22 lira ödeme yapılması gerekirken, 174 bin 22 lira ödendi. Müşteriye fazladan ödeme yapıldığını anlayan firma yetkilileri, güvenlik kamerası görüntülerini inceleyerek şahsı tespit etti. Vatandaş, olayın basına yansımanın ardından yakınlarının haber vermesi üzerine sabah saatlerinde döviz bürosuna gelerek 10 bin lirayı geri verdi.

"Fazladan ödeme yaptığımız 10 bin lirayı iade etti"

Firma çalışanı Emre Öztürk, “16 Şubat tarihinde gerçekleştirdiğimiz yanlış ödemeden dolayı 10 bin liralık bir açığımız vardı. Bunu sonucunda sosyal medyadan ve haber kanallarından çağrıda bulunmuştuk. Müşterimiz bu çağrımıza yanıt vererek bizlere ulaştı. Fazladan ödeme yaptığımız 10 bin lirayı bize iade etti. Kendisine teşekkür ederiz” dedi.

Yorumlar (15) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

es es li

20 Şubat 2018 07:14
ya ne ağladınız be 10 bin lira için. acaba vatandaşa 10 bin eksik verseydiniz bununda arkasını ararmıydınız yoksa sayıpta alsaydı bizene mi derdiniz

Aras

19 Şubat 2018 21:40
Arkadas ne insanlar varya şu haberden bile siyaset çıkarıyorlar diyecek bisey yok

ES ES

20 Şubat 2018 08:58
ben olsam adamn yerine dava açarım 10 günden beri adamı hırsız yaptılar ben de dolar alıyorım saymadan eve koyuyorum şimdi benim başıma gelse ben hırsız olcam yaygara yaptılar durdular feste paylaşma adam gibi yardım istenilirdi

yazar

19 Şubat 2018 23:21
mesele parayı sağda solda sosyal medyada falan filan dillendirilmeden geri iade edebilmek.bunun eskişehir'li olmakla hele hele cehapeli olmakla hiç alakası yok.adam seni zaten kameradan tesbit etmiş kim olduğunu 1 haftadır da paramı getir diye yalvarıyor daha damı geri vermesin.

VEDAT AKTAY

20 Şubat 2018 06:59
sayın yorumcular lütfen gereksiz yorum yapmayınız . müşteri gerekeni yapmış bu Eskişehire özgü bir durum değil kişisel olarak üzerine düşen vazifeyi yapmış. BU İŞİN SİYASETLE NE ALAKASI VAR.

Gurcan

19 Şubat 2018 20:40
Nasıl ak partiye bağladın bravo,,MUBAREK zeka küpü,

bugra

20 Şubat 2018 07:24
ne alaka okur.. köprübaşına ve barlar sokağı ile avunur dururum,arada bir para bulursam biramı yudumlar dalar giderim diyosun..demokrat partili memleketimi ne hale getirdiniz

esnaf

20 Şubat 2018 10:18
Neticede adam vermese vermezdi. iddia edenlerin delili yok.Çünkü adam sayarak verdin kardeşim .ozaman tamdıda şimdimi verdiğin para fazlalaştı diyebilirdi.Helal olsun vatandaşa.....

Karakaya

19 Şubat 2018 23:24
Bu memlekette kafasına taş düşse akp yaptı diyecek insanlar var yazık chplileride görüyoruz parti arkasına sığınıp cebini dolduran ypgye bile terörist diyemeyenler lafta sözde milliyetçi bi bitmediniz

gürcan

19 Şubat 2018 18:54
her vicdanlı insanın yapacağını yapmış akp ne alakası var çatlasanda akp her zaman kazanır

vatandaş

20 Şubat 2018 11:53
mesele devlet ülke değil akp gitsinde kim gelirse gelsin meselesi pkk da ypg de gelse bu ziğniyet değişmez aynı 1938 den beri

cemal

19 Şubat 2018 18:53
Fazilet.

alp

19 Şubat 2018 17:23
böyle bir ruh hali görmedim gören varsa beri gelsin.Her şeyi AK partiye bağlayan hastalıklı ruh.Her memlekette her tür insan vardır.Sizin bu hayat felsefesiyle RTE'yi anlama şansınız yok .iki heykel , iki parkla debelenin durun.Bu kervan yüruyecek , istesenizde istemesenizde........!

Ali

19 Şubat 2018 19:00
hahikatan ak partiye ekmek çıkmaz ama HDP chp ye somun çıkar önce adam ol sen alsan belki getirmezdin

okur

19 Şubat 2018 15:45
işte Eskişehir farkı..bu nedenle ki burdan AKP 'ye ekmek çıkmaz..
ANLAMLI ZİYARET
ANLAMLI ZİYARET
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Safiye Gönül Bayar Huzurevi’nde kalan yaşlıları ziyaret etti. Yaşlılarla sohbet eden Çakırözer, oyunlara da eşlik etti.
SUÇA ORTAK OLMAYACAĞIZ
SUÇA ORTAK OLMAYACAĞIZ
Odunpazarı Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu Kolaylaştırıcısı İlknur Küçükoğlu, Sapanca'da patileri ve kuyruğu kesilerek yavru köpeğin öldürülmesiyle ilgili açıklama yaptı.
MİNİK CANLARA GÖZÜ GİBİ BAKIYOR
MİNİK CANLARA GÖZÜ GİBİ BAKIYOR
Sokakta gördüğü enfeksiyonlu yavru kedilerin bakımıyla ilgilenen Egemen Karataş, kedilere gözü gibi bakıyor.
GENÇLİK MERKEZLERİNDE KAYITLAR BAŞLIYOR
GENÇLİK MERKEZLERİNDE KAYITLAR BAŞLIYOR
Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri Yaz Dönemi Kursları için kayıtlar yarın 18.00'de sosyal medya üzerinden yayınlanacak başvuru linkleri üzerinden yapılacak.
ESOGÜ'YE ASALETEN  REKTÖR ATANDI
ESOGÜ'YE ASALETEN REKTÖR ATANDI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8 üniversiteye rektörler atadı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğünde vekaleten bulunan Kemal Şenocak görevine asaleten atandı.
ON BİNLERCE ÇİÇEK DAĞITILDI
ON BİNLERCE ÇİÇEK DAĞITILDI
Büyükşehir Belediyesi Ramazan Bayramı nedeniyle arife günü mezarlıklara ziyarete gelen Eskişehirlilere yakınlarının kabirlerine dikmeleri için on binlerce çiçek dağıttı.
VALİ ÇAKACAK ÇOCUKLARLA BAYRAMLAŞTI
VALİ ÇAKACAK ÇOCUKLARLA BAYRAMLAŞTI
Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak ve eşi Kevser Çakacak, Maide Bolel Huzurevi sakinleri ve Çocuk Evleri Sitesi’nde kalan çocuklarla bayramlaştı. 
DURAKTA ŞÜPHELİ PAKET PANİĞİ
DURAKTA ŞÜPHELİ PAKET PANİĞİ
Eskişehir'de belediye otobüs durağına bırakılan ve fünyeyle patlatılan şüpheli paketten nevresim takımı çıktı. 
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir'in Çifteler ilçesinde bir minibüs ile tırın çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 14 kişi yaralandı.