YAZMALAR SANDIKTAN ÇIKTI

19 Ocak 2018 09:59
 YAZMALAR SANDIKTAN ÇIKTI

ESOGÜ’nün kadın öğretim üyeleri, Kadın Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin katkılarıyla, ülkemiz kadınlarının ortak değeri olan yazmaları yaşatmak amacıyla “Yazma Haftası” düzenledi.

Kadın öğretim üyeleri adına “Yazma Haftası” ile ilgili bir açıklama yapan Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Birgül Kırel, “Şimdilerde başını örten hanımlar mağazalardaki eşarplar ile örtünüyorlar. Şallar, fularlar hep seri fabrika üretimi. Çoğu markalı. Bir sürü para veriyoruz. Oysa evlerimizde sandıklarda, çekmecelerde hazinelerimiz var. Çoğu antika değerinde. El emeği. Yazmalarımız renk renk, çiçek desenli, baskılı” dedi. Kırel, “Ülkemizdeki tüm kadınlar ve gençler olarak analarımızın, ninelerimizin hatırası; son derece masum, güzel, modern, şık ve ortak bir kıymetimiz olan bu yazmaları ister başımıza ister boynumuza takarak analarımızın göz nuruna bu güzel ortak değerimize sahip çıkalım. Yaşatalım. Biz bu hafta işyerimizde ESOGÜ kadın öğretim üyeleri olarak ESKAM’ın da katılımı ile ‘Yazma Haftası’ düzenledik. Her gün bir yazma taktık. Haydi siz de yarın işe giderken, sokağa çıkarken bir yazma takın” dedi.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Es es

19 Ocak 2018 16:13
Birşey ler üretin boş işler le uğraşmayın

Yazmacı

19 Ocak 2018 13:11
Şapka kafaya, kravat boyuna, kemer bele, YAZMA KAFAYA takılır diye biliyoruz ama herhalde yanlış biliyoruz herhalde. Hocalarımız doğrusunu uygulamalı olarak göstermişler. Şimdi yazmayı kafamıza taksak annelerimize saygısızlık etmiş oluruz diyebilirler...

GALİP

19 Ocak 2018 10:30
YAZMA Başa örtülür ve bir aksesuar değildir. boyna süs gibi bağlanmaz.