YAZMALAR SANDIKTAN ÇIKTI

19 Ocak 2018 09:59
 YAZMALAR SANDIKTAN ÇIKTI

ESOGÜ’nün kadın öğretim üyeleri, Kadın Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin katkılarıyla, ülkemiz kadınlarının ortak değeri olan yazmaları yaşatmak amacıyla “Yazma Haftası” düzenledi.

Kadın öğretim üyeleri adına “Yazma Haftası” ile ilgili bir açıklama yapan Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Birgül Kırel, “Şimdilerde başını örten hanımlar mağazalardaki eşarplar ile örtünüyorlar. Şallar, fularlar hep seri fabrika üretimi. Çoğu markalı. Bir sürü para veriyoruz. Oysa evlerimizde sandıklarda, çekmecelerde hazinelerimiz var. Çoğu antika değerinde. El emeği. Yazmalarımız renk renk, çiçek desenli, baskılı” dedi. Kırel, “Ülkemizdeki tüm kadınlar ve gençler olarak analarımızın, ninelerimizin hatırası; son derece masum, güzel, modern, şık ve ortak bir kıymetimiz olan bu yazmaları ister başımıza ister boynumuza takarak analarımızın göz nuruna bu güzel ortak değerimize sahip çıkalım. Yaşatalım. Biz bu hafta işyerimizde ESOGÜ kadın öğretim üyeleri olarak ESKAM’ın da katılımı ile ‘Yazma Haftası’ düzenledik. Her gün bir yazma taktık. Haydi siz de yarın işe giderken, sokağa çıkarken bir yazma takın” dedi.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Es es

19 Ocak 2018 16:13
Birşey ler üretin boş işler le uğraşmayın

Yazmacı

19 Ocak 2018 13:11
Şapka kafaya, kravat boyuna, kemer bele, YAZMA KAFAYA takılır diye biliyoruz ama herhalde yanlış biliyoruz herhalde. Hocalarımız doğrusunu uygulamalı olarak göstermişler. Şimdi yazmayı kafamıza taksak annelerimize saygısızlık etmiş oluruz diyebilirler...

GALİP

19 Ocak 2018 10:30
YAZMA Başa örtülür ve bir aksesuar değildir. boyna süs gibi bağlanmaz.
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Hamamyolu Caddesi’nde aşure dağıttı.
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, Şehir Hastanesinin kantin ihalesinin AK Partili bir yöneticiye verildiği iddialarının doğru olup olmadığını sordu.
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Eskişehir’de onlarca öğrenci hala okullarına başlayamadı.
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
Eskişehir'de, hırsızlık sonucu elde ettikleri ziynet eşyası ve paraların listesini yaptıkları tespit edilen ve yaklaşık 700 suç kaydı bulunan çocuk eğitimevi firarisi iki kardeş ile çalıntı malları satın aldığı iddia edilen zanlı yakalandı.
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Hacı Bektaş Veli derneğini belediyelerin de katkılarıyla 19. Geleneksel Aşura ve Yemek Günü etkinliği düzenlendi.
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 'El ele güvenli geleceğe' projesi kapsamında 10 bin kişiye uyarıcı el broşürü dağıttı.
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ye yönelik düzenlenen operasyonda bir kadın tutuklandı. 
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
Deprem uzmanı Kadir Sütçü, 2019 yılı için Türkiye’de 7 büyüklüğünde depremler olabileceğini söyledi.