YAZMALAR SANDIKTAN ÇIKTI

19 Ocak 2018 09:59
 YAZMALAR SANDIKTAN ÇIKTI

ESOGÜ’nün kadın öğretim üyeleri, Kadın Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin katkılarıyla, ülkemiz kadınlarının ortak değeri olan yazmaları yaşatmak amacıyla “Yazma Haftası” düzenledi.

Kadın öğretim üyeleri adına “Yazma Haftası” ile ilgili bir açıklama yapan Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Birgül Kırel, “Şimdilerde başını örten hanımlar mağazalardaki eşarplar ile örtünüyorlar. Şallar, fularlar hep seri fabrika üretimi. Çoğu markalı. Bir sürü para veriyoruz. Oysa evlerimizde sandıklarda, çekmecelerde hazinelerimiz var. Çoğu antika değerinde. El emeği. Yazmalarımız renk renk, çiçek desenli, baskılı” dedi. Kırel, “Ülkemizdeki tüm kadınlar ve gençler olarak analarımızın, ninelerimizin hatırası; son derece masum, güzel, modern, şık ve ortak bir kıymetimiz olan bu yazmaları ister başımıza ister boynumuza takarak analarımızın göz nuruna bu güzel ortak değerimize sahip çıkalım. Yaşatalım. Biz bu hafta işyerimizde ESOGÜ kadın öğretim üyeleri olarak ESKAM’ın da katılımı ile ‘Yazma Haftası’ düzenledik. Her gün bir yazma taktık. Haydi siz de yarın işe giderken, sokağa çıkarken bir yazma takın” dedi.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Es es

19 Ocak 2018 16:13
Birşey ler üretin boş işler le uğraşmayın

Yazmacı

19 Ocak 2018 13:11
Şapka kafaya, kravat boyuna, kemer bele, YAZMA KAFAYA takılır diye biliyoruz ama herhalde yanlış biliyoruz herhalde. Hocalarımız doğrusunu uygulamalı olarak göstermişler. Şimdi yazmayı kafamıza taksak annelerimize saygısızlık etmiş oluruz diyebilirler...

GALİP

19 Ocak 2018 10:30
YAZMA Başa örtülür ve bir aksesuar değildir. boyna süs gibi bağlanmaz.
GÜNAY: HAN'I ALACAĞIZ
GÜNAY: HAN'I ALACAĞIZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, ilçe ziyaretlerine ve buralarda gerçekleştirdiği istişare toplantılarına Han ile devam etti.
GELECEĞİMİZ İÇİN  ÜRETMEK ZORUNDAYIZ
GELECEĞİMİZ İÇİN ÜRETMEK ZORUNDAYIZ
EOSB Başkanı Nadir Küpeli, “Geleceğimiz için üretmek zorundayız. Üretimi de siz gençler yapacak, geleceğimiz siz gençlerin elinde” dedi.
MAHMUDİYELİLER  ATA'NIN HUZURUNDA
MAHMUDİYELİLER ATA'NIN HUZURUNDA
Mahmudiye Belediyesi tarafından Atatürk'ün ebediyete intikal edişinin 80. yıl dönümü dolayısıyla, Anıtkabir özel ziyareti düzenlendi.
BAKAN'DAN YÜKSEK HIZLI TREN CEVABI
BAKAN'DAN YÜKSEK HIZLI TREN CEVABI
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap’ın Kütahya, Eskişehir, Afyonkarahisar Yüksek Hızlı Tren hattı projesinin hangi aşamada olduğunu ve projenin ne zaman hayata geçeceğine dair sorduğu soruya yanıt verdi.
MİNİKLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
MİNİKLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
Özel Çağdaş Okulları 3. sınıf öğrencileri, Okul Müdürü Berrin Kalyoncuoğlu ve Sınıf Öğretmeni Olyar Kaya ile birlikte Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında Eskişehir LÖSEV’i ziyaret ettiler.
AVUKAT KIZINI KURYE YAPMIŞ
AVUKAT KIZINI KURYE YAPMIŞ
Eskişehir'de FETÖ üyeliği suçundan hükümlü iş adamı Yalçın E.'nin koğuş arkadaşının, aynı suçtan tutuklu eşine yargıyı yanıltmak için kaleme aldığı mektubu avukat kızı Büşra Nur Ç. aracılığıyla ulaştırdığı belirlenince haklarında dava açıldı.
SEYİTGAZİ'DE GİZEMLİ TEPE
SEYİTGAZİ'DE GİZEMLİ TEPE
Seyitgazi ilçesine bağlı Doğançayır Mahallesi’nde yaşayan köylüler, Osmanlı döneminde meydana gelen bir savaşta düşman askerleri tarafından öldürülen 40 erkek ve 40 kızın mezarlarının bulunduğu köyün en yüksek tepesine 40 Oğlan 40 Kız verildiğini anlattılar. 
ERENKÖY'DE KORKUTAN YANGIN
ERENKÖY'DE KORKUTAN YANGIN
Eskişehir’de 3 katlı bir binanın çatı katında meydana gelen yangın minareden görüntülendi. Eskişehir İtfaiye ekiplerinin müdahale ettiği olayda, yanan çatı neredeyse kül oldu.
ZEHİR TACİRLERİ YARGI ÖNÜNDE
ZEHİR TACİRLERİ YARGI ÖNÜNDE
Eskişehir’de düzenlenen ve 26 kişinin gözaltına alındığı uyuşturucu operasyonda, 7 şüpheli adliyeye sevk edildi.