YAZMALAR SANDIKTAN ÇIKTI

19 Ocak 2018 09:59
 YAZMALAR SANDIKTAN ÇIKTI

ESOGÜ’nün kadın öğretim üyeleri, Kadın Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin katkılarıyla, ülkemiz kadınlarının ortak değeri olan yazmaları yaşatmak amacıyla “Yazma Haftası” düzenledi.

Kadın öğretim üyeleri adına “Yazma Haftası” ile ilgili bir açıklama yapan Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Birgül Kırel, “Şimdilerde başını örten hanımlar mağazalardaki eşarplar ile örtünüyorlar. Şallar, fularlar hep seri fabrika üretimi. Çoğu markalı. Bir sürü para veriyoruz. Oysa evlerimizde sandıklarda, çekmecelerde hazinelerimiz var. Çoğu antika değerinde. El emeği. Yazmalarımız renk renk, çiçek desenli, baskılı” dedi. Kırel, “Ülkemizdeki tüm kadınlar ve gençler olarak analarımızın, ninelerimizin hatırası; son derece masum, güzel, modern, şık ve ortak bir kıymetimiz olan bu yazmaları ister başımıza ister boynumuza takarak analarımızın göz nuruna bu güzel ortak değerimize sahip çıkalım. Yaşatalım. Biz bu hafta işyerimizde ESOGÜ kadın öğretim üyeleri olarak ESKAM’ın da katılımı ile ‘Yazma Haftası’ düzenledik. Her gün bir yazma taktık. Haydi siz de yarın işe giderken, sokağa çıkarken bir yazma takın” dedi.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Es es

19 Ocak 2018 16:13
Birşey ler üretin boş işler le uğraşmayın

Yazmacı

19 Ocak 2018 13:11
Şapka kafaya, kravat boyuna, kemer bele, YAZMA KAFAYA takılır diye biliyoruz ama herhalde yanlış biliyoruz herhalde. Hocalarımız doğrusunu uygulamalı olarak göstermişler. Şimdi yazmayı kafamıza taksak annelerimize saygısızlık etmiş oluruz diyebilirler...

GALİP

19 Ocak 2018 10:30
YAZMA Başa örtülür ve bir aksesuar değildir. boyna süs gibi bağlanmaz.
ESKİŞEHİR'DE KREŞTE YANGIN
ESKİŞEHİR'DE KREŞTE YANGIN
Eskişehir’de bir çocuk kreşinde meydana gelen yangın korku ve paniğe neden oldu.
TEHLİKELİ EĞLENCE
TEHLİKELİ EĞLENCE
Eskişehir'deki kar yağışının ardından adeta buz pistine dönen bazı sokaklarda ulaşım zaman zaman güçlükle yaşanırken, araca bağlanan iple kar üstünde kayan genç yürekleri ağza getirdi. 
İNÖNÜ'DE KIZAK KEYFİ
İNÖNÜ'DE KIZAK KEYFİ
Eskişehir'in İnönü Belediyesi tarafından bugün üçüncüsü düzenlenen Geleneksel Kızak Festivalinde, çocuklar ve vatandaşların yoğun katılımıyla renkli görüntüler ortaya çıktı. 
DEMOKRAT ANLAYIŞLA YÖNETİYORUZ
DEMOKRAT ANLAYIŞLA YÖNETİYORUZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Kurt, Göztepe Mahallesi’nde bulunan mahalle sakinlerini ziyaret etti.
KAYMAKAMDAN  ÖRNEK DAVRANIŞ
KAYMAKAMDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
Odunpazarı Kaymakamı Hakan Bilgin, sağlık sorunlarından dolayı evde eğitim gören Umut Kaan Balbay'a karne ziyaretinde bulundu.
ESKİŞEHİR'E YAKIŞAN HİZMET YAPILACAK
ESKİŞEHİR'E YAKIŞAN HİZMET YAPILACAK
Belediye İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Ahmet Moripek ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.
FİZYOMER'DEN İNDİRİM ANLAŞMASI
FİZYOMER'DEN İNDİRİM ANLAŞMASI
Eskişehir Bakkal ve Bayiler Esnaf Odası ile Fizyomer Terapia Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi arasında indirim anlaşması yapıldı.
HAYVAN DOSTU ŞEHİR OLACAĞIZ
HAYVAN DOSTU ŞEHİR OLACAĞIZ
Eskişehirli hayvanseverlerle bir araya gelen Burhan Sakallı, Eskişehir’in ‘hayvan bir dostu bir şehir’ olacağını söyledi.
ESKİŞEHİR'DE BIÇAKLI KAVGA
ESKİŞEHİR'DE BIÇAKLI KAVGA
 Eskişehir'de bir genç uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaralandı.