TÜRKİYE ŞAMPİYONU ESKİŞEHİR’DEN

Son Güncelleme : 26 Şubat 2019 10:02
 TÜRKİYE ŞAMPİYONU ESKİŞEHİR’DEN

Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü judocuları 23-24 Şubat tarihleri arasında Karaman’da düzenlenen Görme Engelliler Türkiye Judo Şampiyonası’nda Eskişehir’i başarı ile temsil ettiler.

Amatör spor ve sporculara her alanda destek veren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir’i başarılı sporcuları ile temsil etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta engelli yüzücülerinin aldığı başarılı sonuçlardan sonra bu hafta da Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü görme engelli judocular da Karaman’da düzenlenen Görme Engelliler Türkiye Judo Şampiyonası’nda başarılara imza attı. Şampiyonanın büyükler kategorisinde +70’de Mesme Taşbağ, 90 kg’da ise Ali Çalışkan Türkiye Şampiyonu oldu. Ayrıca Ümitler ve Gençler kategorilerinde mindere çıkan Hatice Akgün her iki branşta da Türkiye 3’üncüsü oldu.

Sporcuları başarılarından dolayı kutlayan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Oğuzhan Özen, “2016 Yılında Brezilya'nın Rio kentinde yapılan Paralimpik oyunlarında 3’üncü olan sporcumuz Mesme Taşbağ, Karaman şehrinde yapılan Görme Engelliler Türkiye Judo Şampiyonasında Şampiyon oldu. Dünya sıralamasında da 7. sırada olan sporcumuza 2020 Paralimpik Olimpiyatları kota maçlarında başarılar dilerim” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama