SINAVDA COVİD İDDİASI

29 Haziran 2020 16:13
 SINAVDA COVİD İDDİASI

Eğitim-Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, Osmangazi Üniversitesi Fen Fakültesi'nde Covid-19 teşhisi konulmuş ve karantinada olan öğrencilerin sınav görevlilerine haber verilmeksizin üniversite sınavlarına girmesine tepki gösterdi.

7 pozitif vaka

Alkan yaptığı açıklamada; "ESOGÜ Fen Fakültesi'nde cumartesi ve pazar günleri yapılan YKS'de başta öğretmenler olmaz üzere görev alan personele son dakikada Covid-19 tanısı koan ve karantinada olan öğrencilerin olduğu söylenmiştir. Aynı binada F5'te cumartesi 5 pozitif ve 2 karantinada olan öğrenci, pazar günü 2 pozitif ve 2 karantinada bulunan öğrenci sınava alınmıştır." dedi.

Kaygı oluştu

Alkan açıklamasının devamında da, "Bu durumun sınavda görev alan bütün personelden son dakikaya kadar gizlenmesinin bilimsel açıklaması yapılmalıdır. MEB'in resen yaptığı görevlendirmeler sonucunda bu binada görev yapan arkadaşlarımızda ciddi kaygı oluşmuştur." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (4)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Nihat

30 Haziran 2020 00:14
1.Görevlendirmeler ÖSYM tarafından yapılır.MEB tarafından değil. 2.LGS de bile resen görevlendirme yapılmadı.Kaldı ki ÖSYM de resen görevlendirme zaten söz konusu değildir.Sırf muhalefet etmiş olmak için gerçekleri yalan ile süslemeyin.Covit li öğrenci sınava alınmış ise ve bu da görevlilere bildirilmemiş ise bunu eleştirmenizi anlarım.Covitli öğrencilerimiz covit olmayan öğrenciler ile aynı ortama alınmış ise bu da eleştirilebilir.Ama covit tanısı konulmuş çocuklarımızın da şartlar sağlanarak sınava girme hakları ellerinden alınamaz.

Fanatik

30 Haziran 2020 09:12
MEB'in resen yaptığı görevlendirmeler sonucunda mı? Ayt ve tyt sınavlarına görevlendirme MEB tarafından değil ÖSYM tarafından yapılmaktadır, ÖSYM resen görevlendirme yapmaz, ilgili kişi kendi tercih eder, görev çıkarsa onaylar, görevini yapar, bunu öğrenin artık...

Aras

30 Haziran 2020 02:03
Hani maske nerede?

Kim

30 Haziran 2020 11:02
Yıllar önce DİS (Devlet İşçi Sınavı) için görevlendirme gelmişti. Sınavın yapılacağı yere gittiğimizde görme engelliler olduğunu görmüştük. Sınava giren 10 kişinin kitapcıklarındaki soruları okuduk ve verdikleri cevapları kağıtlara işaretledik. Benimle birlikte hiç kimsenin bu durumdan sınav öncesi haberi yoktu. Görevlilerin tamamının tepkisi önceden bilgi verilseydi böyle bir sorumluluk alınmayacağı şeklindeydi.

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama