Şenlik Çıkmazı oyunu izleyicileri büyüledi

18 Aralık 2017 12:07
 Şenlik Çıkmazı oyunu izleyicileri büyüledi

Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri tarafından kurulan Sui Generis Tiyatro ekibinin sahnelediği “Şenlik Çıkmazı” adlı tiyatro oyunu; Eskişehirli tiyatro sevenleri adeta gülmekten kırdı geçirdi.


Eskişehir Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi Salonu'nda, bir roman mahallesinde geçen olayları anlatan tiyatro oyununa sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Müzikleri, şarkıları ve birbirinden komik karakterleri ile sahnelenen tiyatro oyunu, salonda bulunanları unutamayacakları kahkaha dolu bir gece yaşattı. İki perde olarak sahnelenen oyunda; bir mahallede roman vatandaşlarının olaylar karşısındaki tutumu ve yaklaşımları konu alınırken; seyirci, aşkı ve komedi duygusunu birlikte yaşadı. Son derece eğlenceli bir akşam geçiren Eskişehirli tiyatro sevenler; tiyatrocuları, oyun sonunda uzun süre alkışladı.
Grubun koordinatörü Hüseyin Akçar; oyun sonunda gelen ve bütün seyircilerle birlikte destek veren Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ufuk Aydın’a ve Sui Generis Tiyatro’dan sorumlu öğretim elemanı Doç. Dr. Elif Uzun’a teşekkürlerini belirtti. 
Yeni sezonda oyunlarına devam edecek olan tiyatro grubu, 2018 yılının Nisan ayında sahneye koyacakları prodüksiyon oyuna hazırlandıklarını belirttiler. ‘Tiyatro iyidir, korkmayın gidin’ diyen tiyatro ekibi; sahne sonunda, toplu bir şekilde selam vererek oyunu sonlandırdı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle