ÖLÜM YOLUNU MECLİSE TAŞIDI

06 Kasım 2018 15:58
 ÖLÜM YOLUNU  MECLİSE TAŞIDI

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Meclis’te yaptığı konuşmasında Seyitgazi- Afyon- Kırka karayolunda son 5 yılda 455 kaza yapıldığını açıklayarak, yolun hala yatırım programına alınmamasını eleştirdi.

Büyük utanç

Çakırözer, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Turhan’a yaptığı çağrısında, “Kaç yıldır söylüyoruz. Ölüm yolunu bitirin diyoruz ama hala sesimizi duyan yok. Bakın yol hala yatırım programına bile alınmamış. Onlarca yurttaşımızın hayatını kaybettiği Seyitgazi-Afyon-Kırka yolunun hala yatırım planına alınmaması büyüt utanç. Bu ölüm yolu artık tamamlanmalıdır” dedi.

Tarifeli seferler

CHP’li Çakırözer TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bütçe görüşmeleri sırasında Eskişehirlilerin yıllardır tamamlanmasını beklediği Kırka- Seyitgazi- Afyon karayolunu hatırlatarak, yolun hala yatırım planına alınmamasını eleştirdi. Çakırözer, Eskişehir Hasan Polatkan Havaalanı’nın da tarifeli seferlere açılmasını istedi.

Yorumlar (8) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Gurbetçi

06 Kasım 2018 18:10
Afyon Eskişehir karayolu Afyon karayolu sınırına kadaryapılmıştır. Bu Afyonlu siyasetçilerin başarısı mı yoksa Eskişehir li siyasetçilerin başarısızlığı yada beceriksizliği mi? Seyitgazi yolu asfaltla şereflendirilemedi maalesef.

Alpulu

06 Kasım 2018 18:00
Alpu yolu ne olacak. Sözde ihalesi yapıldı. 2 seneden beri yapılacak diye bekliyoruz. Sakarya Gazetesi sayfa sayfa haber yapmıştın. Bu işin peşinede düşsen artık

büyük utanç

06 Kasım 2018 16:21
ilk önce seyitgazi yolu çıkışı kalabak su deposu önü yapılmalı ,, 30 tane viraj , 20 tane kasis var -- sayın vekil .

Eses

06 Kasım 2018 18:47
Eskişehir halkına ders vermek isteyenler, daha önce de olduğu gibi derslerini en güzel şekilde alacaklarıdır. Siz böyle devam edin Eskişehirde Belediyeyi rüyanızda görürsünüz.

Ahmet

06 Kasım 2018 22:16
Otopark sorunu, araçlar kaldırımlarda cirit atıyor. Alpu, Sarıcakaya,Seyitgazi,Mihalgazi ve Mihalıççık anayolları niçin yapılmıyor. Şehir içinde ana caddeler asfaltanıyor ve sokaklar tamir ile geçiştiriliyor. Ana caddelerde akşam 17.00 ile 19.30 arasında trafik kitleniyor. Her ay aylık ortalama 1500 araç trafiğe katılıyor. Birkaç sene zarfında kimse arabasını dışarıya çıkaramıyacak. Acil önlem alınmalı. Yeni seçilecek başkanlarada Allah kolaylık versin.

veli

07 Kasım 2018 09:26
Yazıktır yazık milletvekilleri sizi hizmat için seçmiştik

ali

07 Kasım 2018 09:23
Işte afyon ile skişehir arasındaki fark çalıştıklarını zanneden sn milletvekillerini kara yolu ile seyitgaiden afyona göndermek lazım

vatandaş

06 Kasım 2018 20:14
şehirden .seğitgazi çıkışı - alpu çıkışı - berbat bu kadarmı "sıfır bu büyükşehir belediyesi .
O YOL ULAŞIMA KAPANDI
O YOL ULAŞIMA KAPANDI
Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Eskişehir-Bozüyük karayolunun Bozüyük istikameti ulaşıma kapandı.
ÜNİVERSİTEDE KARTOPU SAVAŞI
ÜNİVERSİTEDE KARTOPU SAVAŞI
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, öğrencilerle kartopu oynadı. 
ESKİŞEHİR'DE FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ
ESKİŞEHİR'DE FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ
Eskişehir’de etkili olan kar yağışı nedeniyle bir aracın üzerine ağaç devrildi. Olay sırasında araç içinde kimsenin olmaması sebebi ile kaza maddi hasarla atlatıldı. 
ESKİŞEHİR'DE OKULLAR TATİL
ESKİŞEHİR'DE OKULLAR TATİL
Kar yağışı dolayısıyla yarın okullar tatil.
SAKALLI'DAN CHP'YE ZİYARET
SAKALLI'DAN CHP'YE ZİYARET
AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Burhan Sakallı, CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar’ı makamında ziyaret etti.
ESKİ BİNA KAYGI YARATIYOR
ESKİ BİNA KAYGI YARATIYOR
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Eskişehir İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge’yi ziyaret etti. Süllü, Deliklitaş Mahallesi’nde atıl olarak duran Verem Savaş Dispanseri’nin eski hizmet binasının güvenlik açısından kaygı yarattığını belirtti.
ODUNPAZARI BİRLİKTE GÜZEL
ODUNPAZARI BİRLİKTE GÜZEL
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Eskişehir’de yaşayan Bayburtlular ile buluştu. Odunpazarı’nda bulunan Eskişehir Bayburtlular Derneğini ziyaret eden Kurt, Bayburtlular ile 31 Martta yapılacak yerel seçimlere kadar birçok konuda sohbet etti.
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir’de meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti. 
SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ
SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ
AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, Eskişehir'in bir çok sorununun olduğunu ve bu sorunların çözülemeyecek sorunlar olmadığını söyledi.