ÖLÜM YOLUNU MECLİSE TAŞIDI

06 Kasım 2018 15:58
 ÖLÜM YOLUNU  MECLİSE TAŞIDI

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Meclis’te yaptığı konuşmasında Seyitgazi- Afyon- Kırka karayolunda son 5 yılda 455 kaza yapıldığını açıklayarak, yolun hala yatırım programına alınmamasını eleştirdi.

Büyük utanç

Çakırözer, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Turhan’a yaptığı çağrısında, “Kaç yıldır söylüyoruz. Ölüm yolunu bitirin diyoruz ama hala sesimizi duyan yok. Bakın yol hala yatırım programına bile alınmamış. Onlarca yurttaşımızın hayatını kaybettiği Seyitgazi-Afyon-Kırka yolunun hala yatırım planına alınmaması büyüt utanç. Bu ölüm yolu artık tamamlanmalıdır” dedi.

Tarifeli seferler

CHP’li Çakırözer TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bütçe görüşmeleri sırasında Eskişehirlilerin yıllardır tamamlanmasını beklediği Kırka- Seyitgazi- Afyon karayolunu hatırlatarak, yolun hala yatırım planına alınmamasını eleştirdi. Çakırözer, Eskişehir Hasan Polatkan Havaalanı’nın da tarifeli seferlere açılmasını istedi.

Yorumlar (8) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Gurbetçi

06 Kasım 2018 18:10
Afyon Eskişehir karayolu Afyon karayolu sınırına kadaryapılmıştır. Bu Afyonlu siyasetçilerin başarısı mı yoksa Eskişehir li siyasetçilerin başarısızlığı yada beceriksizliği mi? Seyitgazi yolu asfaltla şereflendirilemedi maalesef.

Alpulu

06 Kasım 2018 18:00
Alpu yolu ne olacak. Sözde ihalesi yapıldı. 2 seneden beri yapılacak diye bekliyoruz. Sakarya Gazetesi sayfa sayfa haber yapmıştın. Bu işin peşinede düşsen artık

büyük utanç

06 Kasım 2018 16:21
ilk önce seyitgazi yolu çıkışı kalabak su deposu önü yapılmalı ,, 30 tane viraj , 20 tane kasis var -- sayın vekil .

Eses

06 Kasım 2018 18:47
Eskişehir halkına ders vermek isteyenler, daha önce de olduğu gibi derslerini en güzel şekilde alacaklarıdır. Siz böyle devam edin Eskişehirde Belediyeyi rüyanızda görürsünüz.

Ahmet

06 Kasım 2018 22:16
Otopark sorunu, araçlar kaldırımlarda cirit atıyor. Alpu, Sarıcakaya,Seyitgazi,Mihalgazi ve Mihalıççık anayolları niçin yapılmıyor. Şehir içinde ana caddeler asfaltanıyor ve sokaklar tamir ile geçiştiriliyor. Ana caddelerde akşam 17.00 ile 19.30 arasında trafik kitleniyor. Her ay aylık ortalama 1500 araç trafiğe katılıyor. Birkaç sene zarfında kimse arabasını dışarıya çıkaramıyacak. Acil önlem alınmalı. Yeni seçilecek başkanlarada Allah kolaylık versin.

veli

07 Kasım 2018 09:26
Yazıktır yazık milletvekilleri sizi hizmat için seçmiştik

ali

07 Kasım 2018 09:23
Işte afyon ile skişehir arasındaki fark çalıştıklarını zanneden sn milletvekillerini kara yolu ile seyitgaiden afyona göndermek lazım

vatandaş

06 Kasım 2018 20:14
şehirden .seğitgazi çıkışı - alpu çıkışı - berbat bu kadarmı "sıfır bu büyükşehir belediyesi .
GÜNAY: HAN'I ALACAĞIZ
GÜNAY: HAN'I ALACAĞIZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, ilçe ziyaretlerine ve buralarda gerçekleştirdiği istişare toplantılarına Han ile devam etti.
GELECEĞİMİZ İÇİN  ÜRETMEK ZORUNDAYIZ
GELECEĞİMİZ İÇİN ÜRETMEK ZORUNDAYIZ
EOSB Başkanı Nadir Küpeli, “Geleceğimiz için üretmek zorundayız. Üretimi de siz gençler yapacak, geleceğimiz siz gençlerin elinde” dedi.
MAHMUDİYELİLER  ATA'NIN HUZURUNDA
MAHMUDİYELİLER ATA'NIN HUZURUNDA
Mahmudiye Belediyesi tarafından Atatürk'ün ebediyete intikal edişinin 80. yıl dönümü dolayısıyla, Anıtkabir özel ziyareti düzenlendi.
BAKAN'DAN YÜKSEK HIZLI TREN CEVABI
BAKAN'DAN YÜKSEK HIZLI TREN CEVABI
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap’ın Kütahya, Eskişehir, Afyonkarahisar Yüksek Hızlı Tren hattı projesinin hangi aşamada olduğunu ve projenin ne zaman hayata geçeceğine dair sorduğu soruya yanıt verdi.
MİNİKLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
MİNİKLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
Özel Çağdaş Okulları 3. sınıf öğrencileri, Okul Müdürü Berrin Kalyoncuoğlu ve Sınıf Öğretmeni Olyar Kaya ile birlikte Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında Eskişehir LÖSEV’i ziyaret ettiler.
AVUKAT KIZINI KURYE YAPMIŞ
AVUKAT KIZINI KURYE YAPMIŞ
Eskişehir'de FETÖ üyeliği suçundan hükümlü iş adamı Yalçın E.'nin koğuş arkadaşının, aynı suçtan tutuklu eşine yargıyı yanıltmak için kaleme aldığı mektubu avukat kızı Büşra Nur Ç. aracılığıyla ulaştırdığı belirlenince haklarında dava açıldı.
SEYİTGAZİ'DE GİZEMLİ TEPE
SEYİTGAZİ'DE GİZEMLİ TEPE
Seyitgazi ilçesine bağlı Doğançayır Mahallesi’nde yaşayan köylüler, Osmanlı döneminde meydana gelen bir savaşta düşman askerleri tarafından öldürülen 40 erkek ve 40 kızın mezarlarının bulunduğu köyün en yüksek tepesine 40 Oğlan 40 Kız verildiğini anlattılar. 
ERENKÖY'DE KORKUTAN YANGIN
ERENKÖY'DE KORKUTAN YANGIN
Eskişehir’de 3 katlı bir binanın çatı katında meydana gelen yangın minareden görüntülendi. Eskişehir İtfaiye ekiplerinin müdahale ettiği olayda, yanan çatı neredeyse kül oldu.
ZEHİR TACİRLERİ YARGI ÖNÜNDE
ZEHİR TACİRLERİ YARGI ÖNÜNDE
Eskişehir’de düzenlenen ve 26 kişinin gözaltına alındığı uyuşturucu operasyonda, 7 şüpheli adliyeye sevk edildi.