ODUNPAZARI'NI ÇOK SEVDİLER

05 Mart 2018 13:19
 ODUNPAZARI'NI  ÇOK SEVDİLER

Odunpazarı Belediyesi, Erasmus Plus Programı Ekoloji Projesi kapsamında Eskişehir’e gelen yabancı öğrencileri ağırladı.

Ekoloji projesi kapsamında Eskişehir’e gelen yabancı öğrencilere Odunpazarı Belediyesi Gençlik Merkezi yetkilileri eşlik etti. Yabancı öğrenciler proje kapsamında ilk olarak 75. Yıl Mahallesinde ağaç dikim etkinliğine katıldı. Öğrenciler gerçekleştirdikleri ağaç dikimi etkinliğinin ardından, Odunpazarı Belediyesi Solucan Gübresi Üretim Tesisini ziyaret etti.Yabancı öğrenciler, Solucan Gübresi Üretim Tesisi ziyaretinin ardından Tarihi Odunpazarı Bölgesini gezdi. Tarihi bölge içerisinde bulunan Tayfun Taliopğlu Daktilo Müzesi, Osman Yaşar Tanaçan Fotoğraf Müzesi ve Ahşap Eserler Müzesini ziyaret etti. Öğrenciler müzelerde bol bol fotoğraf çektiler. Öğrencilerin Eskişehir ziyaretleri kapsamında son durağı, Hamamyolu oldu. Hamamyolu Caddesi’ni gezen öğrenciler, cadde üzerinde bulunan oyun gruplarında gönüllerince eğlendi. Öğrenciler ayrıca Hamamyolu Caddesi’nde bulunan köprüden geçti.

Yorumlar (11) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ömer

05 Mart 2018 13:31
ekoloji öğrencileri bu parkın eski halini görse ağaç katliamından felç geçirirlerdi herhalde.

yazıcı

05 Mart 2018 14:33
3 cü boğaz köprüsü bu kadar konuşulmadı . hamamyolu köprüsü cumhuriyet tarihinde chp nin ilk köprüsüdür .

mert

05 Mart 2018 14:05
nedir bu beğenilmeyen projeyi zorla beğendirme çabası ? ayrıca neden yabancılar beğeniyor ki ? şehir halkı olarak biz beğenelim. bunun yanında ekoloji öğrencilerini kutlamak gerek beton ve plastiğin ekolojik olduğunu keşfetmişler.

yasin

05 Mart 2018 15:30
Eskişehir halkı olarak beğenmedik. zorla mı beğendireceksiniz.

fatih

05 Mart 2018 21:28
Hergun sehir disindan gelenlerin köprüyü beğendiğini okuyoruz. Eskisehir halkinin begendigini cik nadir okuyoruz . demekki yerli halk beğenmemiş

suat

06 Mart 2018 07:02
be-ğen-me-dik. zorlamı beğeneceğiz. her gün reklam izliyoruz.

ömer e cevap

05 Mart 2018 15:23
arkadaş nerde ağaç katliamı yapılmış bana bir tane kesilen ağaç göster ağaçların tümü söküldü ve park bahçelerde tutmuş durumda.delinin biri kuyuya taş atıyor ağaç katliamı diye 40 akıllı çıkartamıyor.eski halinin sana bi resmin atarım yeşillik görürsün.her taraf kilittaş evinin önündeki ağaca bir kova su döktünmü de yeşilden ağaçtan bahsediyorsun.asıl ağaç katliamı doğa katliamı termik santral açılınca oalcak bakalım o zaman felçmi geçircen ayılıp bayılcanmı görücez

cemal aga

05 Mart 2018 14:31
bir chp klasiği ,, solucan gübresi ,daktilo müzesi , balmumu , heykel , chp nin birde hiç bir şey yapmadığı söylüyorlar . 20 senede bunları yapmak kolaymı . bizden bir 20 sene daha istiyorlar . tabiki vereceğiz .

Pusat

06 Mart 2018 11:22
Hahahhaha şehirde yaşayan insanlar beğenmemiş başkaları beğense ne farkeder

ozkan

06 Mart 2018 07:36
hamamyoluna yapılan harcamayla emek, çamlıca, gökmeydan gibi büyük nüfusa sahip mahallelere yeni bulvar oluşturma çalışmaları pekala yapılabilirdi.hem trafik çilesi de bir nebze olsun rahatlardı. Türkiye'de nüfusu 1 milyona yakın olup ta sadece 1 tane çarşısı olan başka şehir yoktur herhalde.

esnaf

05 Mart 2018 14:37
Anlaşılan Hamamyolunda kazanılan zaferi birileri hala hazmedemiyor.Unutmasınlar. Gereksiz eleştiri gizli hayranlıktır........Ve bu zafer Kazım Kurt a aittir.....
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
Eskişehir'de, tramvayda Türkmenistan uyruklu bir kişinin saatini gasbettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı.