MÜDÜRLÜKTEN HASTANE AÇIKLAMASI

21 Ağustos 2019 13:57
 MÜDÜRLÜKTEN  HASTANE AÇIKLAMASI

İl Sağlık Müdürlüğü, son günlerde Yunus Emre Devlet Hastanesi ile ilgili çıkan haberlerle ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, hastanenin nitelikli sağlık hizmeti vermeye devam ettiğine dikkat çekildi.

Yazılı açıklama yapıldı

Yapılan yazılı açıklamada; Yunus Emre Devlet Hastanesi'nin Haziran 2018 tarihinden itibaren ayaktan tedavi ünitelerinin aynı yerleşkedeki yeni hizmet binasına taşınmaya başlandığı belirtildi. Aralık 2018 tarihinden itibaren ise tüm birimlerin taşınması ile yeni hizmet binasında hizmete devam edildiği anlatılan açıklamada, "Eş zamanlı Eskişehir Şehir Hastanesi’nin son derece yeni ve teknolojik cihazlara sahip Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak açılması nedeniyle yapılan planlama neticesinde nitelikli birimlerin bir kısmı Şehir Hastanesi’ne taşınmıştır" denildi.

Yatak oranı yüzde 100

"Eski binada 33 bin metrekare kapalı alanda 720 tescilli yatak ile sağlık hizmet verirken, yeni binada 100 bin metrekare kapalı alanda 825 tescilli yatak ile hizmet vermeye başlanmıştır. Eski binada nitelikli yatak oranı %35 iken yeni binada nitelikli yatak oranı yüzde 100'e çıkartılmıştır. Şehir Hastanesinde uyku laboratuvarının yeni ve teknolojik cihazlarla donatılarak açılmasıyla gerekliliği azalan merkezin kapatılmasına karar verilmiştir"

Cihazlar yeni değil

"Bahsedildiği gibi YEDH bünyesinde bulunan cihazlar yeni değil, kullanım ömrünün sonuna gelmiş cihazlar olup uyku laboratuvarının kapatılmasıyla bir hasta mağduriyeti yaşanmamıştır. ÜYTE Ünitesi tescil almış olduğu Haziran 2019 tarihinden itibaren çalışmalarına hızla devam etmektedir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği, Çocuk Hastalıkları Kliniği ise en kısa sürede açılması için çalışmalara hızla devam edilmektedir"

Yorumlar (6) / Onay bekleyen (6)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

rıza

22 Ağustos 2019 13:29
Kervan yürüyor,sağlıkta devrimleri yaşıyoruz.Lütfen bari gölge etmeyin.

ATİLLA

21 Ağustos 2019 14:30
bu şehir hastanesi yap işlet devret -GARANTİ HASTALI- değil mi? ne anlatıyorsunuz. vatandaşı, SGK yı yandaşa söyüşlemeye devam.

tades

21 Ağustos 2019 16:53
önemli ve iyi doktorları şehir hastanesine göndererek insanları oraya gitmeye zorluyorlar burada doktor bile kalmamış bu hastaneyi boşuna yaptılar yakında tamamen kapatırlar şehir hastanesinin müşteri garantisi tamamlansın diye

ÖZ ATİLLA

21 Ağustos 2019 16:44
Çakma rumuzlu ATİLLA devletin cebinden hastane yapılırken para çıktımı? Son model gelişmiş cihazlarla insan onuruna yakışır hizmet alıyormuyuz sen ona bak bırak bu ağızları, senin ideolojine buradan ekmek çıkmaz.

özz atilla

21 Ağustos 2019 23:45
Senin cebinden çıkıyor ÖZZ randevu için tel.et 5.00 TL.yazıyor...Başlangıçta

yazıklar olsun

22 Ağustos 2019 11:40
geçenlerde hastaneye gittim doktor efendiler saat 15.30 da çıkıp gitmişler muayane olamadan geri döndük. yazıklar olsun