MESLEĞİMİZİN İTİBARI YENİDEN SAĞLANMALI

Son Güncelleme : 09 Ocak 2018 12:01
 MESLEĞİMİZİN İTİBARI  YENİDEN SAĞLANMALI

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca, gazetecilerin hak ettikleri güvencelere kavuşturulması ve mesleğin yeniden itibarının sağlanması gerektiğini söyledi.

Kamuoyunu bilgilendiriyorlar

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Karaca, basın mensuplarının kamuoyunun bilgilendirilmesindeki en önemli unsurlardan biri olduğunu vurguladı. Karaca, “Meslektaşlarımız; günümüzde pek çok hakkı elinden alınan, baskı altında inleyen, sıfır güvenceyle çalıştırılan, bir kalemde işsiz bırakılan, düşünceyi açıklama ve ifadeyi yayma hürriyetinin yerinde yeller estiği bir hazin atmosferde görevlerini yapmaya çaba göstermektedirler” dedi.

Olağanüstü dönem bitmeli

Karaca, “10 Ocak'lar meslektaşlarımız için ne yazık ki bir kutlama vesilesi olmaktan çıkmış durumdadır. Dileğimiz içinde bulunduğumuz olağanüstü dönemin bir an önce sona ermesi, gazetecilerin hak ettikleri güvencelere kavuşturulması, haklarının ve hukuklarının yeniden elde edilmesi ve mesleğin itibarının yeniden sağlanmasıdır” diye konuştu.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

hamdi

10 Ocak 2018 16:52
turkiye de gazeteci varmi???? hepsi hapiste: dogru soyleyeni; dogru yazani: dokuz koyden kovmuyorlar: yaka paca iceri tikiyorlar; iktidar yalakasi olmayan gazetecilerin: cogu hapiste; bunlari hapse atan :hakim ve savcilar; HIC sonunuzu dusundunuzmu. geceleri rahat uyuyormusunuz???????? SIZIN ALLAH KORKUNUZ/ PEYGAMBER UTANCINIZ YOKMU. COCUKLARINIZA NE ANLATACAKSINIZ. SIZIN GELECEGINIZ ICIN/ HAKSIZ KARARLAR VERDIM/ COCUKLARIM/ MI DIYECEKSINIZ.