MEŞE PALAMUDUYLA BÜYÜYEN HAYALLER

02 Ocak 2018 11:01
 MEŞE PALAMUDUYLA  BÜYÜYEN HAYALLER

Anadolu Üniversitesi öğrencileri, çocukların son dönemde yabancılaştıkları bir süreç olan bitkinin oluşumuna şahitlik etmesi ve doğa bilincinin küçük yaşta aşılanması amacıyla ‘Meşe Palamuduyla Büyüyen Hayaller’ adlı projeyi başlattı.

Projenin ilk adımı

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi 4’üncü sınıf öğrencileri Beyza Nur Duran ve Cemali Burak Yarcı bitirme projesi kapsamında doğayla ile çocukları buluşturan bir proje yapmaya karar verdi. Doğa bilincinin çocuklara küçük yaşta aşılanması amacıyla ‘Meşe Palamuduyla Büyüyen Hayaller’ adlı projeyi hayata geçiren gençler, özel bir okulun ilkokul 3’üncü sınıf öğrencileriyle birlikte projenin ilk adımını attı.

Evde yetiştirecekler

Hazırlanan projenin ilk etabı olarak, sınıflarda meşe palamudu ile ilgili bir sunum yapıldı. Daha sonra sunum yapılan sınıflardaki öğrencilere, evde yetiştirmeleri üzere birer meşe palamudu, yeterli miktarda toprak ve toprağın nemini gözlemleyebilecekleri saydam plastik bardaklar dağıtıldı. Ardından üniversiteli gençler, miniklere meşe palamudunu nasıl dikip sulayacaklarını da anlattı.

Kitaplaştıracaklar

Ayrıca gençler, meşe palamudunun büyüme evresine tanıklık ederken neler hissettiklerini çocuklardan yazmaları da istedi. Bu yazılan yazılar, meşe palamutları fide haline geldiğinde çocuklardan toplanıp kendi el yazıları ve çizimleriyle hiç değiştirilmeden kitaplaştırılacak. Öte yandan Mayıs ayında fideler ekilmeye hazır hale geldiğinde ise, öğrenciler ve ailelerin katılacağı, meşe palamudu dikim etkinliği gerçekleştirilecek.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU
DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU
Eskişehir'de telefon ile aranarak kendisini polis olarak tanıtan şahısların isteği sonucu bankadan kredi çekip şüphelilere havale yapmak isteyen yaşlı adam, polis ekiplerinin aldığı önlem sayesinde dolandırılmaktan son anda kurtuldu.
SİVRİHİSAR'DA KURTULUŞ SEVİNCİ
SİVRİHİSAR'DA KURTULUŞ SEVİNCİ
Sivrihisar ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı coşkuyla kutlandı.
BU BULVAR TRAFİĞE KAPATILACAK
BU BULVAR TRAFİĞE KAPATILACAK
Selami Vardar Bulvarı’nın bir bölümü tramvay hattı uzatma çalışmaları nedeniyle geçici süreyle araç trafiğine kapatılacak.
BU KADARINA PES!
BU KADARINA PES!
 Eskişehir’de Hz. Ali'nin torunu olduğunu söyleyerek koyun çaldığı iddia edilen şahsın yargılandığı dava başlandı. 
ÜRETİCİLERE LAVANTA FİDESİ DAĞITILDI
ÜRETİCİLERE LAVANTA FİDESİ DAĞITILDI
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın, “Itri ve Tıbbi Bitkiler ile Boya Bitkileri Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Eskişehir'deki üreticilere lavanta fidesi dağıtıldı.
SEFERBERLİK ÇAĞRISI
SEFERBERLİK ÇAĞRISI
Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş. Genel Müdür Danışmanı Halil Tokel, Eskişehir'de katıldığı toplantıda, sanayicilere seslenerek, "Bütün firmalarımızı, mümkün olduğu kadar havacılıktaki tam bağımsızlığı sağlamak için kalkınma seferberliğine davet ediyoruz" dedi.
SALÇAYA ZAM YAPMADILAR
SALÇAYA ZAM YAPMADILAR
Türkiye genelinde artan salça fiyatlarına karşı duran Sarıcakaya ilçesindeki kadınlar, kendi ürünlerini eski fiyattan satmaya devam ediyor.
İMAR BARIŞI ANLATILDI
İMAR BARIŞI ANLATILDI
Günyüzü ilçesinde İmar Barışı bilgilendirme toplantısı yapıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Eskişehir İl Müdürlüğü tarafından görevlendirilen Şube Müdürü Murat Kayalı ve Mimar İpek Gülsoy vatandaşların sorularını yanıtladı.
HEDEFLERİMİZE KATKILAR SUNACAK
HEDEFLERİMİZE KATKILAR SUNACAK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Şafak Ertan Çomaklı’yı ziyaret etti.