MANDA SAYISI ARTIYOR

12 Eylül 2019 17:35
 MANDA SAYISI ARTIYOR

Büyükşehir Belediyesi’nin Bozan Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne hibe ettiği mandaların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Hibe edilen 50 mandanın sayısının 80’e yaklaştığı belirtildi.

Her geçen gün artıyor

Büyükşehir Belediyesi ile Bozan Tarımsal Kalkınma Kooperatifi arasında gerçekleştirilen protokol çerçevesinde kırsal alanda tarım ve hayvancılığı yeniden canlandırmak amacıyla kooperatife hibe edilen mandaların sayısı her geçen gün artıyor. Eskişehir’in en önemli hayvancılık merkezlerinden biri olan Bozan Mahallesi’nde kooperatif çatısı altında toplanan üreticiler belediyeden ücretsiz olarak aldıkları 50 mandanın sayısının 80’e yaklaştığını belirtti.

Gelir sağlayacağız

Kooperatif Başkanı Güven Kırgı “Bölgemiz Eskişehir’de büyükbaş hayvancılığın en verimli şekilde yapıldığı alanlardan biri. Ancak yükselen maliyetler nedeniyle artık gençler hayvancılık ile uğraşmak istemiyor. Destek bekleyen genç üretici mecburen şehre kaçıyor. Bozan bölgesinde yok olamaya yüz tutmuş manda yetiştiriciliği Sayın Hocamız Yılmaz Büyükerşen’in destekleri ile yeniden hayat bulurken, genç üreticiler de manda yetiştiriciliğine merak salmaya başladı. Kendisine söz verdiğimiz gibi mandaların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Kooperatifimiz bünyesinde kurmaya başladığımız tesis sayesinde mandalarımızdan süt ve kaymak elde ederek bunları satıp üreticimize gelir sağlayacağız” dedi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Uyarı

12 Eylül 2019 20:44
Hayvancılık ve tarıma mutlaka önem vermeliyiz, yoksa gelecekte bu nüfusla ve Suriyelilerle aç kalırız.

Halil Toksöz

13 Eylül 2019 01:30
Tebrik ediyorum, ülkemiz için iyi bir yatırım.